Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На ФСУ відбулося засідання Школи лідерів шкільного самоврядування

На ФСУ відбулося засідання Школи лідерів шкільного самоврядування

07.02.2015 09:36 Все Факультети Соціології та управління Факультет соціології та управління Школа лідерів шкільного самоврядування

6 лютого факультет соціології та управління організував неформальний навчальний захід – засідання Школи лідерів шкільного самоврядування. Під час зібрання студенти та викладачі факультету розповіли учням про свій досвід у різноманітних сферах громадської активності.

У роботі школи взяли участь близько 90 учнів – активістів шкільного руху та новачків. Захід відкрила, доцент кафедри соціології Тетяна Бірюкова. Вона привітала присутніх з початком якісно нового етапу співробітництва між навчальними закладами загальної освіти та вищої школи.
Декан факультету соціології та управління Максим Лепський докладно зупинився на розгляді таких питань: "Хто є справжнім лідером?", "Якими навичками має володіти лідер?", "Чому лідерів в одній команді може бути кілька, а керівник – один?" тощо. Голова студради ФСУ Микита Шляховий, у свою чергу, привітав учнів з прекрасною можливістю набути цінний досвід у галузі громадського управління у рамках роботи «Школи лідерів шкільного самоврядування».
Учасники тренінгу отримали можливість обрати найбільш цікаву для себе серед трьох навчальних груп – засідання школи проектного менеджменту, тренінг з волонтерської діяльності або тренінг, організований представниками Дебатного клубу ФСУ.
У рамках тренінгу з проектного менеджменту учням були надані базові знання з написання проектів, визначення їх основних положень, цілей, завдань. Молодим лідерам також було запропоновано одразу ж застосувати свої нові вміння на практиці та розробити власний проект. Політ фантазії не обмежувався якимись певними рамками, тому окремі учнівські групи могли запропонувати будь-яку ідею на власний розсуд. Наприклад, тут були представлені такі масштабні проекти як «Реформування шкільної освіти», проведення низки заходів, подібних до суботників, але модернізованих та орієнтованих на сучасну молодь.
Своїми враженням щодо участі у тренінгу поділилася одна з учасниць – десятикласниця Катерина Цоколова (ЗОШ № 23): «Я отримала більше детальної інформації у тій області, якою раніше займалася, і тепер буду втілювати набутий досвід у життя. Системні знання у цій галузі дозволяють більш дієво підійти до організації проекту, до залучення у ньому учасників тощо. Мені також сподобалась організація роботи студради факультету соціології та управління, тому я замислилась відносно вступу до цього факультету»
Волонтерський сектор у неформальній атмосфері заняття запропонував учасникам тренінгу достеменно новий погляд на благодійну діяльність. Студентки Валерія Овчарова, Марія Мокроусова, Натела Недавня та Анна Аранжий розповіли школярам про перспективи розвитку волонтерського руху та провели заняття з методики командоутворення, чим здивували учнів. З цього приводу старшокласниця Софія Кінбаз (ЗОШ № 23) зауважила: «Раніше я вважала, що волонтерство - це тільки допомога іншим людям. Під час тренінгу я зрозуміла, що волонтерська діяльність також сприяє власному розвиткові, розширює межі світосприйняття, вчить вмінню розгледіти у кожній людині щось хороше»
Представники Дебатного клубу провели вступне заняття з організації дебатів, на якому розповіли школярам про те, що являють собою дебатні ігри, з чого треба починати організацію шкільних дебатів і як ця діяльність може вплинути на розвиток особистості і майбутню кар’єру. У рамках тренінгу набуті знання учні змогли продемонструвати у дії під час дебатної гри.
Голова Дебатного клубу ФСУ Юлія Юргіна поділилася враженнями від тренінгу: «Я вперше виступала у ролі тренера, тому було трохи страшнувато і цікаво водночас. В цілому тренінг пройшов вдало, були виявлені невеликі недоліки в його організації, але тепер ми знаємо, що потрібно поліпшити. Школярі проявили себе з кращого боку, деякі з них виявили неабияку зацікавленість такою формою роботи. Сподіваємося, в майбутньому вони будуть з нами співпрацювати. Бажаємо учасникам тренінгу правильно обрати майбутню професію!»
Таким чином, участь у роботі Школи лідерів шкільного самоврядування подарувала школярам не тільки незабутні враження, а й була корисною для отримання знань і досвіду управлінської, організаційної роботи у галузі шкільного самоврядування. Набуті знання з громадської роботи можуть бути для них корисними як у позашкільній діяльності, так і у навчанні. Бажаємо успіхів і натхнення задля втілення набутих знань у власних навчальних закладах!

Назаренко Антон,
заступник голови інформаційного сектору студради ФСУ

Фото: Марія Пересипко

Схожі новини