Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукове товариство ЗНУ звітує про проведену у 2014 році роботу

Наукове товариство ЗНУ звітує про проведену у 2014 році роботу

11.02.2015 14:52 Наукове товариство студентів аспірантів докторантів та молодих вчених звіт

Наукове товариство студентів та аспірантів ЗНУ було реформоване у Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених. Така трансформація суттєво позначилася на ефективності роботи цієї структури. Загалом, протягом 2014 року у рамках діяльності НТСА, а потім НТСАДМВ було проведено 186 наукових заходів, серед яких міжнародні, всеукраїнські, регіональні та університетські науково-практичні конференції.

Окремо треба згадати найвизначніші заходи, які відбулися протягом останнього місяця минулого року. Вони були організовані активом НТСАДМВ за сприяння адміністрації нашого вишу.
Так, 2 грудня минулого року на економічному факультеті Запорізького національного університету відбулося засідання круглого столу з теми «Бізнес-інкубатори – передумови розвитку малого та середнього бізнесу». Участь у ньому взяли студенти всіх курсів, магістратури, викладачі факультету, а також гості ЗНУ – генеральний директор Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізькій області Володимир Степаненко, академік Академії наук соціальних технологій та місцевого самоврядування Жанна Малахова та керівник Малої академії управління бізнесом Олена Старікова.
На факультеті фізичного виховання з 8 по 11 грудня 2014 року проходила інтелектуальна гра «Найрозумніший першокурсник». Її головною метою стала популяризація фізичної культури та спорту, а також сприяння розвитку пізнавальної активності, логічного мислення та розширення кругозору студентів. Участь у заході взяли близько 50 студентів, яким запропонували різноманітні теми відповідно до напряму їхньої підготовки - з «Фізичного виховання та олімпійського спорту», «Туризму» та «Здоров’я людини». Таким чином, гравці змагалися на знання анатомії, географії, біології, біохімії, теорії та методики легкої атлетики, гімнастики, рухливих ігор, плавання тощо.
На історичному факультеті у середині грудня минулого року у рамках заходів на вшанування пам’яті ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС відбулося засідання кіноклубу «Чорнобиль. Хроніка важких тижнів». Після перегляду фільму присутні дискутували з таких питань: «Цінність фільму як історичного джерела», «Що у фільмі – власне авторська позиція, а що є цензурними нашаруваннями?», «Яким постає побут ліквідаторів аварії на ЧАЕС?», «Наскільки розповідь диктора відповідає «картинці» у кінострічці?» тощо.
16 грудня на факультеті соціальної педагогіки та психології відбулося практико-орієнтоване засідання круглого столу, під час якого була обговорена актуальна тема «Психотерапія в англомовному світі». Учасники заходу також розглянули питання професійної підготовки психолога в різних країнах.
23 грудня на біологічному факультеті відбулося засідання круглого столу, під час якого викладачі та студенти 3 і 4 курсів напрямів «Біологія» й «Екологія та охорона навколишнього середовища» обговорювали актуальні та проблемні питання з теми профілактики та запобігання розповсюдженню ВІЛ-СНІДу. Під час засідання була обговорена низка нагальних питань щодо клініки та шляхів розповсюдження такої небезпечної інфекції, як вірус імунодефіциту людини, а також методів запобігання та профілактики захворювання серед молоді.
26 грудня на фізичному факультеті Запорізького національного університету відбулася фінальна інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?». В заключному її турі зустрілися чотири команди факультету: «Літр» (4 курс), «За Валеру» (4 курс), «Crazy Squirrel» (1 курс) та «Heavy physics» (2 курс). Студенти змагалися у конкурсі капітанів, конкурсах теоретичних запитань, запитань від декана фізичного факультету та запитань від викладачів факультету. У кожному з чотирьох видів змагань студенти продемонстрували неабияку кмітливість, високий рівень знань з фізики та ерудованість.
На цій яскравій ноті завершився 2014 рік для активістів НТСАДМВ ЗНУ. Проте, Координаційна рада Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих учених готує цілу низку нових цікавих заходів, присвячених актуальним темам сьогодення. З планом можна ознайомитись на сторінці товариства в соціальній мережі ВКонтакті за посиланням: http://vk.com/ntsadmv_znu. Запрошуємо до участі усіх охочих.

Марина Пасенко,
голова НТСАДМВ ЗНУ

Схожі новини