Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЕПК вивчали досвід роботи Обласної академічної газети «Запорізький університет»

Студенти ЕПК вивчали досвід роботи Обласної академічної газети «Запорізький університет»

17.02.2015 11:41 Все Коледжі та філії Економіко-правничий коледж

В Економіко-правничому коледжі відбулася зустріч студентів-видавців третього курсу з провідним редактором Обласної академічної газети «Запорізький університет» – Марією Канцелярист.

Презентація роботи видання проходила в рамках проведення у коледжі декади популяризації спеціальності «Видавнича справа та редагування». Студенти мали нагоду простежити розвиток університетського корпоративного засобу масової інформації від його першого випуску (газети «Педагог» 70-х років минулого століття) вже до найостаннішого сучасного номеру «Запорізького університету», погортавши сторінки підбірки підшивок за 42 роки існування газети.
Також третьокурсники могли поставити запитання гостю-практику, адже їх цікавило чимало внутрішніх нюансів щоденної роботи редактора: форс-мажорні обставини, недоліки професії, її творчий бік – можливість словом передати яскраві емоції від тієї чи іншої події.
За словами Марії Анатоліївни, яка пропрацювала у журналістській і видавничій сфері 10 років, редактор займається не тільки обробкою авторських матеріалів, переробляє у відповідний формат авторський текст, але й розподіляє завдання, контролює їх своєчасне і якісне виконання, працює на імідж своєї компанії, установи. Саме тому вся інформація повинна бути актуальною, точною, грамотно представленою.
У більшості неспеціалістів з цієї справи склалося хибне уявлення, що фах редактора-видавця як такий стосується виловлювання помилок у текстах та правильного їх стилістичного оформлення. Насправді ж ця спеціальність передбачає підготовку фахівця, який поєднуватиме в собі відповідні навички й уміння. Редактор виступає як літературний працівник, як керівник редакційного колективу, як менеджер. Мабуть саме в цій поліфункціональності і полягає родзинка цієї професії.

Тетяна Веклич,
третьокурсниця Економіко-правничого коледжу, спеціальність «Видавнича справа та редагування»