Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На історичному факультеті визначили переможців обласного етапу всеукраїнської олімпіади з історії

16.02.2015 15:43 Все Факультети Історичний

15 лютого за участю викладачів історичного факультету відбувся обласний етап всеукраїнського олімпіадного змагання з історії. У олімпіаді взяли участь учні старших класів загальноосвітніх шкіл м. Запоріжжя та Запорізької області. Оскільки учасники пройшли досить довгий шлях відбіркових змагань, до обласного туру потрапили лише найкращі, потенційні учасники національної олімпіади, учні зі стійким інтересом до історії, загальною ерудицією, умінням раціонально організовувати і поєднувати активну творчу та навчальну діяльність.

Учасникам олімпіади були запропоновані завдання, які вимагали від учнів не лише знання фактичного матеріалу, а й застосування справжніх професійних навичок історика: визначення хронологічної послідовності та оцінки значення історичних подій, аналіз історичної карти, побудови асоціативного ряду з трьох і більше ланок, визначення авторів слів за характером висловів, визначення ключових причин і ранжування за ступенем значущості, складання політичних портретів історичних діячів, порівняння подій і явищ всесвітньої та вітчизняної історії.
До складу олімпіадного журі увійшли викладачі історичного факультету: голова журі – професор кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Олександр Давлєтов; члени журі – завідувач кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин, доцент Ольга Маклюк, доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Сергій Білоножко, доцент кафедри новітньої історії України Тетяна Винарчук, доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Оксана Казакова.
За результатами олімпіади були визначені переможці змагання: перше місце серед восьмих класів отримала Лиско Софія (Запорізький багатопрофільного ліцею №99); перше місце серед дев’ятих класів поділили між собою Пономаренко Анастасія (Запорізька гімназія №11) та Васильєва Іванна (Гімназія №19 м. Мелітополь); переможцем серед учасників десятих класів став учень Запорізької гімназії №6 Кононенко Єгор; перше місце серед одинадцятих класів посів Черепаха Євген (Запорізький багатопрофільний ліцей «Перспектива»).
Майбутніх істориків було запрошено продовжити своє навчання на історичному факультеті ЗНУ, учасникам олімпіади надано повну інформацію про умови вступу та особливості підготовки до цьогорічної вступної кампанії.
Щиро вітаємо усіх переможців та бажаємо їм подальших творчих успіхів!

Черкасов Станіслав,
заступник декана історичного факультету з профорієнтаційної роботи