Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти-рекламісти відкрили школярам секрети соціальної реклами

Студенти-рекламісти відкрили школярам секрети соціальної реклами

20.02.2015 10:02 Все Факультети Журналістики

Студенти факультету журналістики разом зі своїм викладачем провели тренінг із соціальної реклами на базі запорізького колегіуму № 98. У заході взяли участь учасники шкільного Екоклубу, юні журналісти та інші зацікавлені школярі.

Зустріч відбулась завдяки співпраці факультету з громадською організацією «Екожиття». На початку тренінгу модератор Інна Стащук, асистент кафедри реклами та зв’язків із громадськістю, запитала школярів про їхнє ставлення до реклами. Обійшлось без несподіванок: у більшості молодих людей ця галузь діяльності асоціюється з обманом і маніпуляціями. Щоб зруйнувати цей міф і довести, що реклама може бути корисною, викладачеві вистачило сорока хвилин. Під час мультимедійної лекції школярі ознайомились із кращими практиками соціальної реклами в Україні та за кордоном, а також вивели основні правила дієвих соціальних кампаній.
У рамках лекційної частини учні також познайомились із доробком творчої групи «PR Mafia». Це об’єднання створили п’ятеро рекламісток першого курсу – Аня Брикова, Катя Грищенко, Марина Закарлюка, Карина Татевосян, Люда Теплова. За півроку навчання вони встигли взяти участь у двох рекламних фестивалях і навіть здобули 1 місце на міському конкурсі соціальної реклами. Остання робота дівчат, присвячена темі євроінтеграції, особливо зворушила юних глядачів.
Отримані знання школярі поспішили використати на практиці. Розділившись на три творчі команди, вони розробили свої логотипи і слогани, що б мотивували людей відмовитись від поліетиленових пакетів і перейти на екоторбинки. Кожен з представлених проектів вийшов самобутнім і вартим подальшої реалізації. А в однієї з груп навіть народилась ідея екологічної фотоінсталяції про наше місто.
Наприкінці тренінгу учасники зробили спільне фото на згадку про цей чудовий день і залишили свої відгуки про захід. Своє враження від майже двогодинної роботи висловила й десятикласниця Ніка: «Сьогоднішня лекція мені дуже сподобалась! Усе було ясно, просто та зрозуміло! Багато прояснилось. Ми зрозуміли, що треба не лякати людей, а навпаки закликати їх до дій та показувати, чим їм це може допомогти». Загалом представники Екоклубу сподіваються на плідну співпрацю з факультетом журналістики ЗНУ і на подальші цікаві зустрічі з його студентами та викладачами. Зокрема школярі домовились зі студентами про проведення спільної екологічної рекламної кампанії.
Шкільний Екоклуб у колегіумі № 98 з’явився після того, як активісти громадської організації «Екожиття» провели тут «Уроки чистоплотності». Проблема захисту довкілля не залишила байдужими старшокласників, і вони вирішили створити свою маленьку ініціативну групу, щоб самим сприяти вирішенню важливих суспільних проблем. На сьогодні це дев’ятеро хлопців і дівчат, які вже взялись за підготовку першої акції «Міняю пакети – на екоторбинку». У реалізації задуму старшокласникам допомагають координатор екопроекту «Уроки чистоплотності» Анна Панченко, учитель біології Антоніна Міщук та адміністрація колегіуму № 98. Цього тижня на базі школи стартував екологічний флешмоб, а уже в березні тут відбудеться обмін старих поліетиленових пакетів на модні торбинки з натуральної бавовни. Можливо, у фірмовому логотипі цих торбинок втілиться якась із ідей, придумана під час спільного «мозкового штурму» зі студентами ЗНУ.

Марина Закарлюка,
група 3324-2