Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Пологах фахівці ЗНУ консультували учнів щодо вступу-2015

У Пологах фахівці ЗНУ консультували учнів щодо вступу-2015

23.02.2015 17:00 Відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пробна й основна сесії ЗНО-2015

На інформаційно-консультативну зустріч із питань вступу-2015 та проведення ЗНО в місті Пологи завітали 255 старшокласників. До них приєдналися учні з Гуляйполя – 40 дітей у супроводі батьків та вчителів; та з Куйбишева – 35 осіб.

Начальник відділу освіти, молоді та спорту Пологівської районної державної адміністрації Тетяна Яковенко звернулася до усіх учасників семінару із привітальним словом та побажаннями плідної роботи наприкінці навчального року та під час гарячої й випробувальної вступної кампанії. Також важливі рекомендації випускникам надав і головний спеціаліст відділу освіти Станіслав Хижняк.
Наступними освітяни надали слово для виступу гостям зустрічі із Запорізького національного університету. Начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ, кандидат психологічних наук, доцент Юлія Паскевська зауважила, що саме за підтримки адміністрації вишу проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота в районних центрах Запорізької області. Зустрічі з питань особливостей проведення ЗНО і вступної кампанії 2015 року проходять за участю представників Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти. Подібні заходи вже пройшли в Енергодарі, Мелітополі. А тепер фахівці завітали в Пологи.
Варто відзначити, що в залі зібралися не тільки учні, але й чимало їхніх батьків і вчителів. Традиційно усі старшокласники взяли участь у тематичному анкетуванні. За результатами обробки даних у анкетах Юлія Паскевська представила кілька висновків: реципієнти вирізнялися свідомим вибором майбутньої спеціальності, абітурієнти найчастіше обирали юридичний факультет, факультет соціальної педагогіки та психології та біологічний. Крім того, пологівчани були помітно якісніше проінформовані про безкоштовні тренінги ЗНО, які в квітні-березні проводитиме Запорізький національний університет. Цікаво, що на питання «В якій формі вам зручно було б отримувати інформацію про правила вступу до вищих навчальних закладів» – більшість учнів обрали відповідь: «Від вчителів у школі», тоді як в анкетуваннях попередніх зустрічей лідирували позначки про «Соцгрупи ВКонтакті» та «Від компетентних фахівців у ВНЗ».
Під час проведення консультацій найбільше цікавило абітурієнтів та їхніх батьків, де реєструватися на безкоштовні тренінги, який мінімальний обсяг знань треба мати для вступу, як оцінюється базовий та поглиблений рівні, як обраховується конкурсний бал, коли визначати пріоритетність вишів, як проходять безкоштовні тренінги у ЗНУ та як вони оцінюються, а також якою буде у ВНЗ цього року цінова політика.
Юлія Паскевська структурно, системно представила алгоритм дій абітурієнтів при проходженні ЗНО та окремо зупинилася на нюансах проведення безкоштовних тренінгів у ЗНУ, які повністю відтворюють процедуру основних сесій ЗНО та надають унікальну можливість абітурієнтам випробувати себе ще до початку важливого випробування. Юлія Анатоліївна розповіла про основні вимоги до абітурієнтів: не запізнюватися, мати при собі всі документи, бути уважними, чітко слухати, чітко заповнювати бланк відповідей, запам’ятовувати свій особистий шифр, за яким буде вказаний його бал з конкретної дисципліни.
Крім того, Юлія Паскевська запропонувала аудиторії практичні психотехнології самостійної підготовки до налаштування себе на успішне складання ЗНО, які також сприятимуть психологічному комфорту, рівновазі та гнучкості мислення під час складання тестувань.
Заступник відповідального секретаря приймальної комісії Станіслав Іваненко дуже чітко та поетапно представив презентацію щодо правил вступу-2015, навів багато наочних прикладів, пояснив як розраховується конкурсний бал, де і як можна отримувати необхідну інформацію щодо вступної кампанії.
Також на зустрічі було представлено відеоролік про ЗНУ, докладно представлені факультети, презентований роздатковий матеріал. Гості зустрічі ознайомилися із відеозверненням директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука.
Наприкінці зустрічі начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ Юлія Паскевська побажала наснаги, терпіння, успіху майбутнім випускникам та наголосила що саме завдяки ЗНУ вони зможуть отримати якісну освіту, яка відповідає високим стандартам.

Марія Канцелярист

Схожі новини