Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультет журналістики завітав відомий журналіст Руслан Кухарчук

На факультет журналістики завітав відомий журналіст Руслан Кухарчук

24.02.2015 10:13 Все Факультети Журналістики Факультет журналістики Гість Зустріч

23 лютого студенти факультету журналістики Запорізького національного університету отримали чергову можливість поспілкуватися з громадським діячем, медіаменеджером, головою Асоціації журналістів, видавців і мовців «Новомедіа» Русланом Кухарчуком. На зустріч з відомим журналістом та релігійним діячем завітали як студенти, так і викладачі факультету журналістики. На заході розглядалися проблеми висвітлення релігійної тематики у світських засобах масової інформації.

Під час свого виступу Руслан Кухарчук висловив думку, що релігійна тема повинна посідати досить вагоме місце в редакційній політиці, адже релігія є невід'ємною частиною суспільства. Так, згідно з соціологічним дослідженням «Якою мірою Ви довіряєте наступним державним і недержавним інституціям?», проведеним соціологічною службою Центру Разумкова та Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» у грудні 2014 року, українська церква користується досить високим рівнем довіри. Однак, висвітлення релігійної тематики у світських ЗМІ – це досить конфліктне питання в наш час.
В українському мас-медійному просторі, за словами Руслана Кухарчука, ця тема має декілька негативних тенденцій: ігнорування релігійних аспектів у суспільно-політичних темах, замовчування ролі релігійних громад в соціальних процесах, нерозуміння журналістами міжконфесійної складової та суті релігійних традицій, відсутність в редакціях ЗМІ профільних спеціалістів з релігійної тематики тощо.
Студенти та викладачі факультету журналістики погодилися з думкою почесного гостя, що релігійна тематика є досить складною для розуміння і викликає багато конфліктів. На думку заступника декана факультету журналістики з навчальної роботи Віктора Костюка, ця тема, як і будь-яка інша, вимагає від журналіста обізнаності. Не менш важливою є об’єктивність у висвітленні подібної інформації, що свідчить про професіоналізм журналіста.
У свою чергу, заступник декана факультету журналістики з виховної роботи Наталія Тяпкіна зазначила, що журналісти, навіть не усвідомлюючи цього, працюють на релігійну тематику, пропагуючи у суспільстві головні релігійні цінності – заповіді. Вона також висловила думку, що, можливо, не треба дуже активно зосереджувати увагу на релігійних питаннях, котрі викликають конфліктні ситуації у багатьох країнах світу.
Студенти факультету журналістики брали досить активну участь у дискусії з запропонованої до обговорення теми. Більшість з них також висловили думку, що готуючи матеріал з релігійної тематики, журналіст повинен бути обережним і уважним, щоб не викликати обурення у суспільстві, якщо висвітлена інформація матиме відтінки пропаганди чи дискримінації.
Наприкінці заходу заступник декана з навчальної роботи Віктор Костюк подякував гостю за цікаву лекцію, а студенти факультету журналістики отримали можливість поставити Руслану Кухарчуку ще кілька запитань щодо їхньої майбутньої журналістської діяльності.

Олена Ярошенко