Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Майбутні видавці та історики ЕПК дослідили виникнення вітчизняного друкарства

Майбутні видавці та історики ЕПК дослідили виникнення вітчизняного друкарства

20.02.2015 16:01 Все Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Економіко-правничий коледж Тиждень популяризації спеціальності «Видавнича справа та редагування»

У рамках проведення тижня популяризації спеціальності «Видавнича справа та редагування» в Економіко-правничому коледжі студенти 3 курсу під керівництвом голови циклової комісії з видавничої справи та редагування Галини Микитів відбулося засідання круглого столу, присвячене відомим книгам-ювілярам. Також студенти 2 і 3 курсів разом із Галиною Володимирівною завітали до Наукової бібліотеки ЗНУ, де для них підготували виставку, присвячену історії та розвитку вітчизняного книгодрукування та його сучасним тенденціям.

Цей рік є особливим для вітчизняної культури: на нього припадає багато ювілейних дат із часу створення знакових для української культури і, зокрема, книгодрукування видань, а також від започаткування роботи друкарень на теренах нашої країни. Тож засідання круглого столу: «Виникнення друкарства» присвятили 505 річниці з дня народження вкраїнського друкаря, філолога, освітнього діяча, засновника книгодрукування в Україні Івана Федорова і 400-річчю заснування Києво-Печерської друкарні. Також в ЕПК організували обговорення теми «Книжки-ювіляри» до 850-річчя з дня виходу у світ «Слова о полку Ігоревім», 180-річчя з дня виходу «Тараса Бульби» та «Вія» й 175-річчя «Кобзаря» Тараса Шевченка.
Під час засідання із доповідями виступили студенти Аліна Кучеренко (тема дослідження: «Видатні друкарі»), Карина Нобаріян, Маргарита Чабан, Ганна Подгорна (спільний проект «Виникнення друкарства в Україні»), Марія Савченко («930 років ‘’Слову о полку Ігоревім’’»), Лілія Шульга («Кобзар-ювіляр») і Тетяна Веклич («Творчість видатного українсько-російського містика Миколи Васильовича Гоголя»).
Їх доповіді викликали чимало запитань у присутніх на заході. Окремо учасники засідання відзначили високий рівень презентацій, які супроводжували доповіді. На завершення заходу студенти ЕПК одностайно високо оцінили роль видавничої справи у розвитку культурної, літературної, політичної, соціальної галузі життя суспільства.
Також для студентів Економіко-правничого коледжу співробітники Наукової бібліотеки ЗНУ Вікторія Соловей, Людмила Шапкова й Тетяна Патенко підготували тематичну виставку, присвячену виникненню й розвитку книгодрукування. Вони проробили велику роботу, підбираючи із багатого книжкового фонду університету підручники, які майбутні видавці та редактори будуть використовувати під час уроків. Крім того, на експозиції були представлені рідкісні видання, присвячені історії літератури й друкарству, відомі книги, з часу надрукування яких в цьому році виповнилася ювілейна дата тощо.
Виставка викликала неабияке зацікавлення серед представників ЕПК: студенти скористалися нагодою потримати в руках яскраво оформленні видання, виписати назви тих книг, які їм можуть знадобитися під час підготовки до семінарів. За словами бібліотекарів нашого вишу, такі екскурсії дуже важливі для студентства: після них зростає кількість відвідувачів читальних залів, молодь починає краще орієнтуватись у різноманітті літератури, яке може запропонувати їм бібліотека ЗНУ.

Тетяна Веклич,
студентка групи К 33-12

Схожі новини