Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ФСУ – судді дебатного турніру для школярів

Студенти ФСУ – судді дебатного турніру для школярів

25.02.2015 10:07 Все Факультети Соціології та управління ФСУ дебатний клуб

20-22 лютого в Дніпропетровську відбувся Відкритий дебатний турнір для школярів «DNIPRO-OPEN-2015», в якому взяли участь представники Дебатного клубу факультету соціології та управління. На турнірі наші студенти виступили в ролі суддів.

Цей турнір є одним з етапів реалізації проекту «Навчання демократії через дебати», який реалізується громадською організацією «Нове бачення» за підтримки Відділу преси та інформації Посольства США в Україні.
Нагадаємо, що між ЗНУ і громадською організацією «Нове бачення» укладено угоду про співпрацю в цій галузі. Під час реалізації проекту учасники філософського клубу «Дебати» факультету соціології та управління відвідали тренінги для гравців, тренерів та суддів в Дніпропетровську та Одесі, а потім спробували свої сили в ролі суддів на регіональних турнірах для школярів у цих містах. Також 6 грудня минулого року в рамках проекту було проведено перший Регіональний студентський дебатний турнір на базі ЗНУ, в якому взяли участь команди з Одеси, Києва, Дніпропетровська та Запоріжжя. Всі ці заходи, на думку голови Дебатного клубу ЗНУ Володимира Скворця, дозволили підготувати із числа студентів ФСУ кваліфікованих дебатних суддів для Міжнародного дебатного турніру «DNIPRO-OPEN-2015». Також Володимир Олексійович відзначив, що в цьому році через складну ситуацію в Україні не вдалося залучити до турніру команди з Білорусії, Якутії та Казахстану, які раніше брали участь у цьому заході.
Загалом в турнірі взяли участь 24 команди з різних областей України. Змагання проводились згідно стандартів міжнародної асоціації дебатів IDEA в 3 треках: за форматом Карла Поппера (для учнів 5-8 класів); за всесвітнім форматом шкільних дебатів ( для учнів 9-11 класів); англомовним треком (за всесвітнім форматом шкільних дебатів).
У свою чергу, учасники філософського клубу «Дебати» факультету соціології та управління ЗНУ (Юлія Юргіна, Владислав Надтока, Антон Назаренко, Євген Мовчан, Дар’я Скотницька, Олена Шумакова) разом з тренером, доцентом кафедри соціальної філософії та управління, доктором філософських наук Володимиром Скворцем були запрошені для суддівства на цьому турнірі.
Відкриття турніру відбулося у Всесвітньому Єврейському центрі «Менора», де під час урочистої програми були представлені організатори та спонсори турніру. Вони зазначили, що розвиток молодіжного дебатного руху сприяє формуванню нової еліти України.
Так, на турнірі розглядалися теми, які сприяють осмисленню проблем суспільного життя України, зокрема, процесів соціального та державного управління. Учасники дебатували на такі теми: «Місцева громада має самостійно вирішувати всі питання свого існування»; «Для проведення реформ необхідно повністю змінити управлінські кадри»; «Діти мають право приймати рішення, які їх стосуються»; «Соціальні мережі мають бути вільними від “мови ворожнечі”».
Після завершення цього заходу всім його учасникам були вручені сертифікати, а переможці були нагороджені медалями та призами. Також на урочистому закритті турніру було надано слово доценту кафедри соціальної філософії та управління Володимиру Скворцю. «Дебатна діяльність спрямована на формування нових управлінських кадрів і демократичної культури управління, а саме ці завдання співпадають із метою діяльності факультету соціології та управління, який готує фахівців з політології, соціології, соціальної роботи, філософії та магістрів державної служби», - зазначив Володимир Олексійович. Він також запросив школярів – дебатерів до навчання на факультеті соціології та управління Запорізького національного університету.
Крім того, викладач розповів про довгострокові та короткострокові плани Дебатного клубу ФСУ. Так, найближчим часом гравці клубу збираються провести в кількох школах міста Запоріжжя показово-дебатну гру з метою ширшого залучення школярів до дебатного руху. А студентська рада ФСУ планує підготовку нових регіональних та всеукраїнських студентських дебатних турнірів.

Олена Переверзєва

Схожі новини