Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / З освітянами й студентами ЗНУ зустрілася Лілія Гриневич

З освітянами й студентами ЗНУ зустрілася Лілія Гриневич

25.02.2015 16:18 Почесні гості голова Комітету з освіти і науки Верховної Ради Лілія Гриневич

Сьогодні, 25 лютого, голова Комітету з питань науки та освіти Верховної Ради України Лілія Гриневич зустрілася з науково-педагогічними працівниками і студентами Запорізького національного університету, щоб обговорити перспективи освітньої реформи в Україні, її можливості та труднощі реалізації.

На початку зустрічі ректор ЗНУ Микола Фролов представив присутнім почесну гостю, а також подякував Лілії Михайлівні за надану можливість поспілкуватися з нею. Також Микола Олександрович відрекомендував ще одного члена президії на заході – заступника голови Запорізької обласної державної адміністрації Едуарда Гугніна, який є також викладачем факультету соціології та управління нашого вишу.
У своєму виступі Лілія Гриневич підкреслила, що саме зараз, коли наша країна переживає важкі часи, тільки від нас самих залежить, чи станемо ми співтворцями нового періоду розвитку держави. «Освіта – частина національної безпеки країни, тож її міцні позиції треба пильнувати на рівні з державними кордонами», - відзначила Лілія Михайлівна. Вона наголосила, що освітяни мають активно долучатися до обговорення та аналізу законопроектів та нормативних актів, надаючи конкретні пропозиції до профільного комітету та Міністерства освіти та науки.
Свою увагу Лілія Михайлівна закцентувала й на результатах роботи зі студентами-переселенцями з Донецької, Луганської областей та Криму, робота з якими і в ЗНУ на контролі в адміністрації вишу. Не менш актуальними лишаються проблеми зі школярами із зони антитерористичної операції, які не встигли зареєструватися на зовнішнє незалежне оцінювання вчасно. Всім цим опікуються освітні установи, надають посильну допомогу, консультації.
Надалі зустріч із головою профільного комітету проходила у форматі діалогу. Представники професорсько-викладацького складу вишу, його співробітники і студенти мали змогу з перших вуст почути відповіді на питання, що їх цікавили. Головний бухгалтер ЗНУ Василь Тимошик висловив прохання зняти обмеження у нарахуванні заробітної плати науковцям. Також Василь Федорович переймався роботою монополіста у галузі виготовлення документів – ДП «Інфоресурс», діяльність якого обіцяла детальніше вивчити посадовець.
Про проблеми забезпечення випускників першим робочим місцем та підтримкою державою Малої академії наук цікавилася декан біологічного факультету Людмила Омельянчик. Лілія Гриневич у відповідь зауважила, що найкращим вирішенням питання буде порада вишам підтримувати старшокурсників у їхніх мотиваціях працювати ще під час завершення свого навчання. Що ж до МАН – ця структура буде підтримуватися державою, але складні часи в державі вимагають певної оптимізації її мережі.
Завідувач кафедри української мови Петро Білоусенко порушив проблему проходження стажування викладачами, аудиту сертифікатів ЗНО, які викликають сумніви у викладача щодо його достовірності, а також надто широкої як для України (за європейськими нормами) мережі ВНЗ.
Що стосується студентської спільноти, то вона була не менш активною у діалозі з гостею. Голова Студради ЗНУ Ольга Лебедєва ставила питання про Національну агенцію із забезпечення якості вищої освіти, а також поцікавилася, чи пропонували Лілії Михайлівні посаду Міністра освіти і науки України. «Я готова працювати там, де моя допомога необхідна найбільше», - резюмувала гостя.
Спілкування Лілії Гриневич із представниками професорсько-викладацької і студентської спільноти пройшло жваво й насичено. Кожен міг отримати розгорнуту відповідь з найрізноманітніших запитань. Наприкінці зібрання ректор ЗНУ Микола Фролов ще раз подякував голові профільного комітету за компетентні роз’яснення. А сама Лілія Михайлівна підкреслила, що всі свої пропозиції освітяни й студенти завжди можуть надіслати на її поштову скриньку.

Марія Канцелярист

Схожі новини