Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студент ЗНУ повернувся зі стажування в Чехії

Студент ЗНУ повернувся зі стажування в Чехії

03.03.2015 14:04 Все Факультети Економічний Міжнародні стажування відділ міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами економічний факультет

Нещодавно п’ятикурсник економічного факультету спеціальності «Міжнародна економіка» Костянтин Меркулов повернувся із закордонного піврічного стажування з Чехії. Він здобув стипендію на навчання в рамках міжнародного проекту «HUMERIA» програми «ERASMUS MUNDUS», який впроваджується у ЗНУ та координується відділом міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами.

Навчався Костянтин в Університеті Масарика – вищому навчальному закладі, заснованому у 1919 році. Розташований виш у місті Брно (чверть його мешканців – студенти), історичному центрі Моравії. А названий на честь Томаша Масарика, видатного чеського державного діяча і першого президента Чехословаччини. Це другий за кількістю студентів університет в Чехії, який складається із 9 факультетів та більш ніж 200 кафедр.
Студенту ЗНУ Костянтину Меркулову вдалося втілити заповітну мрію – побувати на закордонному стажуванні – не з першої спроби. Ще третьокурсником він подавав документи на здобуття подібних стипендій, але тоді набрати потрібну кількість балів не вдалося. Тож хлопець намагався підвищити свій рівень володіння англійською: відвідував освітні курси, дивився фільми англійською, читав статті та книги. І це спрацювало.
Як розповідає хлопець, від України здобули стипендію на навчання в Чехії близько 20 осіб. Більше було хіба що іспанців. Призначена стипендія складала тисячу євро на місяць. Костянтин мав змогу півроку вивчати п’ять предметів, які обирав самостійно: «Управління бізнес-проектами», «Операційний менеджмент», «Бізнес-логістика», «Англійська мова» (між іншим, за підручником, який був знайомий Костянтину ще за навчання у ЗНУ), а ще – «Скелелазіння». З останньої дисципліни заняття тривали у спеціально обладнаному спортивному залі із 9-метровою стіною. З фізичної підготовки також можна було обрати волейбол, бокс тощо.
«Наш викладач Університету – канадієць – презентував нам одну з провідних методик менеджменту, - ділиться своїми спогадами про заняття Костя. - І він нам розповідав, що керував проектом побудови штаб-квартири НАТО в Брюсселі. За представленою ним методикою ми формували свій проект. У кожній команді було 5 осіб, які намагалися «здобути фінансування» (а значить – відповідний бал на залік) саме під власний задум».
Навчання тривало три дні на тиждень, тож у вільний від нього час у хлопця була можливість подорожувати. Звісно, не тільки Чехією, але й Європою. Він побував у Польщі (Краків, Вроцлав, Варшава), в Австрії (Відень), в Угорщині (Будапешт), у Словаччині (Братислава), у Норвегії (Осло), у Бельгії, Люксембурзі, Нідерландах (європейський регіон Бенілюкс). Скажімо, Відень вразив Костянтина своєю готичною архітектурою, Амстердам неймовірними каналами.
Проживав студент у гуртожитку: на вибір пропонувалися кімнати з різним рівнем комфорту та оплатою. Кожен факультет Університету Масарика знаходився в окремому корпусі, мав власну тематичну бібліотеку, чимало комп’ютерних класів із вільним доступом до мережі Інтернет. Що вразило Костянтина, так це наявність в університетських коридорах диванів зі столиками, столів зі стільцями, де могли розташуватися студенти й займатися власними справами, читати, готуватися до занять.
Дуже багато часу приділяли іноземним студентам університетські спільноти: міжнародний студентський клуб, міжнародний відділ та інші. Вони організовували свята-презентації певної країни, спільні настільні ігри, туристичні прогулянки за місто, до лісу, в похід 10-кілометровими стежками. Це подарувало Костянтину незабутні емоції, адже вже кілька років він є прихильником екстремальних видів спорту, а також пляжних (що недивно, бо його мала батьківщина – Бердянськ). А в Чехії спробував себе у сноуборді, стрибках з парашутом. Полюбляє він і волейбол, велоспорт та інтелектуальні спортивні ігри, як от «Мафія», «Монополія».
За час стажування вдалося знайти чимало друзів. Скажімо, Костя познайомився зі студентом з Чернівців, який був бездоганним знавцем з пошуку туристичних цікавинок, акційних пропозицій і бонусів. Тож хлопцям вдавалося іноді за мінімальну оплату оформити проїзд чи проживання у тому чи іншому туристичному турі. До речі, для студентів у Чехії працює чимало подібних структур – студентська агенція, Чеська автомобільна компанія та інші, котрі готують вигідні та економні пропозиції для молоді. Стажування завершилося для Костянтина вдало, проте в найближчих планах хлопця – спроба взяти участь ще в одній міжнародній програмі на здобуття стипендії для українців та громадян інших країн, щоб мати змогу поїхати в один із вишів Вишеградської групи (Угорщина, Словаччина, Чехія, Польща). Костянтин обрав Варшавський університет. І навіть вже надіслав до нього пакет документів та отримав від ВНЗ згоду прийняти студента.
Якщо ці плани здійсняться, майбутньому економісту вдасться саме у Польщі отримати диплом магістра, після чого він би хотів спробувати себе у галузі міжнародної економіки. Поки що ж, після повернення до Запоріжжя, на нього чекало важливе випробування – сесія. Але й це виявилося хлопцю до снаги: на сьогодні він склав усі іспити та заліки і знову занурився в навчання на рідному економічному факультеті.

Марія Канцелярист

Схожі новини