Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті ЗНУ у творах Кобзаря шукали відповіді на важливі питання сьогодення

На філологічному факультеті ЗНУ у творах Кобзаря шукали відповіді на важливі питання сьогодення

11.03.2015 09:48 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет свято Шевченківські дні

На початку березня в Україні традиційно проводиться низка масштабних заходів на вшанування пам’яті геніального митця, суспільного діяча, духовного батька української нації Тараса Шевченка. Не став винятком і цей рік: у важкі для країни часи наш народ шукає сили й натхнення в пророчих рядках Кобзаря. Викладачі та студенти філологічного факультету ЗНУ, як і завжди, приєдналися до відзначання Шевченківських днів. Однак, цього року вони закцентували увагу на актуальності творчості Тараса Григоровича, шукаючи в його поезії відповідь на болісні питання сьогодення.

«Шевченко і сучасність» – таку назву мав захід на вшанування пам’яті Кобзаря, який провели у Запорізькому національному університеті 10 березня. Автор сценарію – першокурсниця Олександра Баркова – включила до нього уривки з найвідоміших поем Тараса Шевченка, добре знані й від того не менш щемкі пісні на слова відомих українських поетів, намагаючись знайти у них відповідь на запитання: «Чому Україна сьогодні знову в вогні?». Також під час музично-літературного вечора зі сцени пролунали вірші студентів й випускників філологічного факультету. У підготовці до проведення заходу Олександрі дієво допомагали магістрантка Катерина Рибак та інші студенти. Куратором творчого вечора стала заступник декана філологічного факультету з виховної роботи Валентина Ніколаєнко.
На початку заходу, після виконання Гімну України, до присутніх звернувся почесний гість факультету – проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук. Геннадій Миколайович подякував усім учасникам заходу за дотримання чудової традиції із вшанування пам’яті Кобзаря. Він підкреслив, що сьогодні особливо важливим для багатьох українців стало прагнення віднайти у творчості Тараса Шевченка сучасні мотиви, пророчі – застережливі й, водночас, підбадьорливі – рядки. Також він закликав студентів не обмежувати свій погляд на постать Шевченка канонічними уявленнями про нього як про геніального поета, відкрити усю його багатогранність як письменника, художника, суспільного діяча.
У своєму виступі декан філологічного факультету Тамара Хом’як нагадала учасникам заходу про відеомарафон «Шевченко мобілізує», який проходив 9 березня і в якому могли взяти участь усі охочі – від представників найвищого керівництва нашої країни до школярів. Кожен з учасників цього марафону зміг обрати серед багатої творчої спадщини Кобзаря те, що найбільш співзвучним саме його душевному стану, прагненням та надіям. Тамара Володимирівна висловила сподівання, що кожен із присутніх на заході також зможе відшукати в творчості Тараса Шевченка свої, близькі саме йому рядки.
Також вона зазначила, що на філологічному факультеті не лише вшановують пам'ять Тараса Григоровича під час свят і всебічно вивчають його творчість, але й намагаються зробити все від них залежне, аби втілити у життя прагнення Кобзаря, щоб на нашій землі звучала й розвивалася українська мова. Так, саме 10 березня в ЗНУ офіційно розпочався прийом робіт на ІІ всеукраїнський конкурс молодої поезії та авторської пісні «Хортицькі дзвони» імені відомої поетеси, випускниці філологічного факультету Марини Брацило. Минулого року серед його лауреатів було чимало представників філологічного факультету, тож Тамара Володимирівна висловила сподівання, що цього разу молоді поети ЗНУ так само блискуче презентують свої твори. Крім того. вона згадала ще одну перемогу студентки факультету, пов’язану з ім’ям Кобзаря. Наталія Смьордова другий рік поспіль посідає призові місця в Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської студентської молоді імені Тараса Шевченка. Цього разу робота Наталії була визнана кращою - її нагородили Дипломом переможця І ступеня.
Ведучі заходу – Андрій Лучишин, який виконував роль Тараса Шевченка й Аліна Чичерова, яка грала нашу сучасницю, – під час поетичного діалогу, який написала Олександра Баркова, намагалися зрозуміти причини сьогоднішнього важкого для України стану. Їхня декламація, сповнена болю за рідну країну, а також надією на краще майбутнє, яке зможе вибороти наш народ, викликала велике зацікавлення у глядачів. Заключні рядки їх розмови: «Ми, Тарасе, твоїм словом зупиним руїну!», – викликали шквал оплесків у всіх присутніх.
Вдалими ілюстраціями до їхніх виступів стали пісні у виконанні Вікторії Теодорової, Вероніки Савченко, Анастасії Верченко, Катерини Черкун. Виступ останньої вдало доповнив хореографічний етюд від Ярослави Деревінської. Гучними оплесками зустріли присутні декламацію уривків із поем «Кавказ», «Сон», «І мертвим, і живим, і ненарожденним…» Анни Шостак і Валентни Грісіної. Особливе враження на глядачів справила авторська поезія студенток Аліни Чілій та Олександри Баркової й переможниці І Всеукраїнського конкурсу молодої поезії та авторської пісні "Хортицькі дзвони" ім. Марини Брацило Ірини Сажинської.
Під час фінального виступу студента факультету соціології та управління Едуарда Бойка «Заспіваймо пісню про Україну» на сцену вийшли всі учасники заходу. Глядачі підвелися й, стоячи, підспівували й аплодували їм. По завершенню вечора вшанування пам’яті Кобзаря багато студентів підходило до його учасників та дякувало їм за чудові виступи.

Таміла Тарасенко

Схожі новини