Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Директор Австрійського культурного форуму відвідав ЗНУ

Директор Австрійського культурного форуму відвідав ЗНУ

11.03.2015 14:29 Все Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології почесні гості іноземці

11 березня в Запорізькому національному університеті побував директор Австрійського культурного форуму, Посланник Посольства Австрії в Україні з питань культури пан Якуб Форст-Баттаглія. Під час свого візиту почесний гість зустрівся з ректором ЗНУ Миколою Фроловим, відвідав факультет іноземної філології та прочитав студентам лекції з історії та культури Австрії німецькою мовою.

Австрійський культурний форум співпрацює з українськими музеями, галереями, театрами, інститутами та дослідницькими установами, яким надає організаційну, структурну і фінансову підтримку в проведенні різноманітних культурних заходів, авторських читань, наукових конференцій, виставок та робочих семінарів. З пропозиціями подібної співпраці пан Якуб Форст- Баттаглія і завітав до Запорізького національного університету. Одним з напрямів підтримки культурних та наукових ініціатив вишу гість назвав поповнення бібліотечних фондів ЗНУ необхідною літературою.
Під час зустрічі з австрійським гостем ректор ЗНУ Микола Фролов розповів йому про основні напрями діяльності університету, зокрема, про реалізацію Концепції вивчення іноземних мов, міжнародну діяльність вишу, а також окреслив основні вектори співпраці, в яких зацікавлений Запорізький національний університет. Серед них – програма подвійного диплома, академічні та культурологічні обміни викладачами та студентами. До речі, цього року в ЗНУ викладають представники англійських, французьких, американських та болгарських вишів, а наші студенти проходять стажування в різних європейських країнах, зокрема, в Чехії, Болгарії, Ірландії тощо. Такі форми співпраці розширюють світогляд студентів та підвищують їхню конкурентоздатність під час майбутнього працевлаштування.
Високий рівень володіння іноземними мовами у студентів ЗНУ відзначив пан Якуб Форст-Баттаглія під час екскурсії факультетом іноземної філології. «Я завжди дивуюся, як гарно українські студенти розмовляють іноземними мовами – у них багатий словниковий запас, вони знають велику кількість ідіоматичних висловів, роблять правильні наголоси, - зазначив гість, - а ще вони дуже добре поінформовані та ставлять конкретні і логічні запитання». Атмосферу в Запорізькому національному університеті директор Австрійського культурного форуму охарактеризував як дуже відкриту та гостинну.
Продовжився візит двома лекціями німецькою мовою, під час яких австрійський гість розповідав про культуру та історію своєї країни, а студенти ЗНУ - перекладачі (німецька мова) та філологи (англійська мова), які вивчають німецьку як другу іноземну - мали змогу поставити йому запитання за розглянутими темами.
Перша лекція була присвячена історії становлення Австрійської держави, економічній географії та процесам демократизації країни. Під час другої лекції з теми «Австрійський модернізм в культурі та літературі» були також розглянуті проблемні питання загальної теорії модернізму і представлений той великий внесок, який здійснили австрійські митці для розвитку світової культури.
Лектор відзначив той факт, що Австрія - це багатонаціональна країна, у якій окрім корінних австрійців мешкають хорвати, словенці, угорці, чехи, французи та представники інших національностей. До моменту становлення демократії країна пройшла довгий і тернистий історичний шлях: від захоплення австрійських територій римлянами до спроб її підкорення Наполеоном та Гітлером. Сьогодні Австрія – демократична країна, відома своєю культурою та мистецтвом. Австрійські культурні діячі, зокрема Йозеф Гайдн, Вольфґанґ-Амадей Моцарт, Людвіг ван Бетховен, Франц Шуберт, Зигмунд Фрейд, Густав Клімт, Йозеф Хоффман, Отто Вагнер, Йозеф Ольбрих та інші прославили цю країну в усьому світі.
Лекції Якуба Форст-Баттаглія справили позитивне враження на студентів ЗНУ. Студент другого курсу факультету іноземної філології Олександр Кусков так прокоментував їх: «Під час подібних заходів я маю змогу почути вимову мешканців закордонних країн і одночасно дізнаюсь цікаву інформацію про країну, мову якої вивчаю. До речі, дуже помітною є різниця у вимові німецьких та австрійських носіїв. Лекції закордонних гостей є дуже корисними, особливо для студентів 1-2 курсів, які ще не мають великого досвіду спілкування з іноземцями».
Попереду в представників Запорізького національного університету чимало цікавих проектів. Директор Австрійського культурного форуму закликав представників ЗНУ надсилати йому листи з пропозиціями співпраці та міжкультурними проектами та пообіцяв сприяти в їхній реалізації.

Схожі новини