Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти-юристи ЗНУ навчалися проводити обшук

Студенти-юристи ЗНУ навчалися проводити обшук

12.03.2015 11:01 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет

12 березня на юридичному факультеті в рамках вивчення дисципліни «Кримінальний процес» серед студентів третього курсу було проведено ділову гру «Обшук приміщення», під час якої студенти відтворювали процесуальний порядок проведення слідчої (розшукової) дії – обшук.

Студентами самостійно було обрано саме цю слідчу (розшукову) дію, оскільки сьогодні майже кожне кримінальне провадження вимагає виявлення та вилучення речових доказів, предметів, документів, осіб, які переховують злочинці, і ефективно це зробити можна правильно організувавши проведення обшуку.
Однак, його проведення має певні складнощі, основними з яких є примусовий порядок проведення, порушення недоторканності житла, розголошення відомостей про особисте життя обшукуваних осіб тощо. Окреслити ці проблеми та запропонувати своє бачення їх вирішення і взялись студенти ІІІ курсу, показавши, як провести обшук приміщення, дотримуючись всіх вимог кримінального процесуального законодавства та не порушуючи конституційних прав осіб. Цьому передувало детальне вивчення студентами теорії кримінального процесу, аналіз слідчої практики, кримінального процесуального законодавства України, методичних рекомендацій щодо проведення обшуку.
За фабулою ділової гри обшуку підлягало приміщення (навчальна аудиторія 5 навчального корпусу), в якій переховувались знаряддя злочину – ніж та вогнепальна зброя. Студентами було відтворено всю процесуальну процедуру проведення обшуку, починаючи зі складання клопотання слідчого про проведення обшуку, затвердження його у прокурора та складання ухвали слідчого судді, формування слідчо-оперативної групи, виїзду на місце проведення обшуку, процесуального порядку його проведення та складання протоколу слідчої (розшукової) дії, а також фіксації за допомогою відеозапису.

Юридичний факультет

Схожі новини