Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Новітнє антикорупційне законодавство в полі зору майбутніх правників

Новітнє антикорупційне законодавство в полі зору майбутніх правників

12.03.2015 14:03 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет

11 березня на юридичному факультеті відбулося засідання диспут-клубу за участю професорсько-викладацького складу юридичного факультету Запорізького національного університету, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Запорізького національного технічного університету, студентів, аспірантів, докторантів відповідних вишів, а також юристів-практиків, які мають достатній досвід практичної роботи в галузі профілактики та протидії корупції (співробітники органів внутрішніх справ, прокуратури Запорізької області), а також судових установ Запорізької області.

У полі зору учасників заходу було новітнє антикорупційне законодавство України, практика його застосування, проблемні питання, які виникають у процесі діяльності можливих суб’єктів корупційних діянь, пов’язані з дотриманням обмежень перебування на службі, із отриманням подарунків, із наявністю конкуренції публічного та приватних інтересів. Науковці та студенти детально проаналізували ґенезу антикорупційного законодавства України, його місце і роль у національному законодавстві, узгодження положень відповідного законодавства із деліктним законодавством. Окрім того, вони зосередили увагу на зарубіжному досвіді врегулювання відповідних питань, основних здобутках такого врегулювання, які були запозичені вітчизняним законодавцем для України, визначили ступінь узгодженості вітчизняного антикорупційного законодавства із європейськими аналогами, а також його відповідність міжнародним правовим стандартам.
Практичні працівники, спираючись на власний досвід практичної роботи у відповідній сфері відносин, узагальнення офіційних матеріалів щодо протидії корупції в Україні в цілому та в Запорізькій області зокрема, визначили найбільш проблемні (ризиковані) відносини, проблемні питання правового регулювання відповідних відносин, прогалини в законодавстві та надали конкретні поради майбутнім правникам щодо практичного застосування положень відповідного законодавства.
Найбільший інтерес в учасників заходу викликали виступи співробітників судових установ, які поділилися досвідом розгляду справ про притягнення до відповідальності осіб, винних у скоєнні корупційних правопорушень, зосередили увагу на особливостях процедури розгляду, дослідження доказів, реалізації процесуального статусу учасниками відповідних процесуальних відносин, визначення оптимального та дієвого виду покарання. Конкретні приклади з практики дозволили студентам закріпити отримані під час аудиторних занять знання з відповідної проблематики, поспілкуватися із представниками професійної юридичної спільноти, знайти відповіді на численні запитання, які, вони, як правило, порушують під час зустрічей із юристами-практиками.
Практикуючі юристи також позитивно оцінили практику проведення такого роду заходів, які надають можливість майбутнім юристам отримати корисні поради від своїх досвідчених колег, навички практичної роботи, а досвідченим юристам-практикам – знайти майбутніх колег по цеху.

Юридичний факультет