Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті розглянули національні особливості змішаних правових систем світу

18.03.2015 09:13 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет

16 березня серед студентів 4 курсу юридичного факультету відбулось засідання круглого столу на тему: «Національні особливості і сучасний стан змішаних правових систем світу» за участі викладачів кафедри історії і теорії держави та права кандидата юридичних наук, доцента Олександра Ганзенка та асистента Руслани Половинкіної.

Засідання круглого столу розпочалось зі вступних промов викладачів, які підкреслили, що значення порівняльно-правових досліджень обумовлюється тим, що вони дозволяють вийти за національні кордони своєї правової системи, поглянути під особливим кутом зору на низку традиційних проблем юридичної науки та практики, розширити обрії юридичних пошуків, здійснити обмін правовою інформацією, науковими ідеями, враховувати як позитивний, так і негативний зарубіжний юридичний досвід у різних сферах — у науковій, освітянській і практичній.
Учасники засідання обговорили особливості змішаних систем континентального та загального права, континентального та звичайного права, континентального та мусульманського права, загального та мусульманського права, було розглянуто правові системи багатьох країн (наприклад, Японії, Китаю, Алжиру, Єгипту, Палестини). Свою обізнаність у цій галузі, зокрема, продемонстрували Ксенія Панкратова, Анна Демянчук, Вікторія Одінцова, Яна Гончарова, Інна Кулабухова, Аліна Кузьміна.
Проведення таких заходів надає можливість на науковому рівні обговорити проблеми правових систем світу і сприяє засвоєнню студентами матеріалу з дисципліни «Порівняльне правознавство».

Юридичний факультет