Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулися збори аспірантів і докторантів

У ЗНУ відбулися збори аспірантів і докторантів

18.03.2015 12:55 Відділ аспірантури і докторантури

17 березня в Запорізькому національному університеті відбулися загальні збори аспірантів і докторантів. Приводом для зустрічі стало обрання делегата до складу Вченої ради нашого університету, а також обговорення нагальних стратегічних та поточних питань аспірантури і докторантури.

Присутні на зборах проректор з наукової роботи, доктор історичних наук, професор Геннадій Васильчук, завідувач відділу аспірантури і докторантури, кандидат історичних наук, доцент Юрій Каганов, начальник науково-дослідної частини, кандидат фізико-математичних наук, доцент Вікторія Меняйло у своїх виступах висловили переконання у тому, що започаткований формат зустрічей аспірантів і докторантів з адміністрацією вишу має стати традиційним і взаємопродуктивним.
На початку заходу професор Геннадій Васильчук урочисто вручив посвідчення аспірантам, що поповнили наукову родину нашого вишу.
Відповідно до закону України «Про вищу освіту», який розширює представництво студентського, аспірантського та докторантського загалу в управлінні університетом, відбулося висунення кандидатур для делегування до складу Вченої ради Запорізького національного університету. Після обговорення переважною більшістю голосів до складу Вченої ради ЗНУ обрано Анастасію Битко, аспірантку 1 року навчання спеціальності «спеціальні та галузеві соціології», яка висловила готовність наполегливо і конструктивно відстоювати права аспірантів і докторантів у колегіальному органі управління університетом.
Виступ завідувача відділу аспірантури і докторантури Юрія Каганова був присвячений ознайомленню з проектами нових нормативно-правових документів, що визначатимуть засади підготовки та атестації кадрів вищої кваліфікації. Зупинився Юрій Олегович і на проблемі плагіату, яка виходить за межі морально-етичних норм, набуваючи за новим законодавством правового характеру. Завідувач відділу аспірантури і докторантури поінформував присутніх про суттєві успіхи в організації наукової інфраструктури нашого університету, зокрема відкриття нової спеціалізованої вченої ради зі спеціальності 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти та створення першої в історії вишу докторської спецради – з історичних наук.
У виступі начальника науково-дослідної частини Вікторії Меняйло йшлося про участь аспірантів і докторантів в діяльності новоствореного Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених, інформативні можливості веб-сайту науково-дослідної частини щодо інформування аспірантів і докторантів про наукові заходи і конференції. Вікторія Іванівна звернула увагу на патентно-ліцензійне забезпечення наукової діяльності, а також необхідність подання довідок про впровадження результатів дисертаційних досліджень до НДЧ.
Учасники зборів обговорили хід весняної атестації аспірантів і докторантів, організаційні питання щодо складання кандидатських іспитів.
На зібранні було анонсовано новий сайт відділу аспірантури і докторантури, який невдовзі дасть можливість зменшити паперовий документообіг, сприятиме зменшенню бюрократизації процесу навчання аспірантів і докторантів.
Наприкінці заходу професор Геннадій Васильчук висловив позицію ректорату університету про всіляку підтримку аспірантів і докторантів у будь-яких сферах їх професійного життя.

Відділ аспірантури і докторантури