Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У рамках конференції «Молода наука-2015» в ЕПК відбулося засідання секції видавничої справи та редагування

18.03.2015 14:36 Все Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Економіко-правничий коледж ЗНУ Конференція

17 березня в Економіко-правничому коледжі Запорізького національного університету відбулося робоче засідання секції видавничої справи та редагування у рамках проведення VIІІ університетської науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих вчених «Молода наука-2015». Свої доповіді та наукові дослідження презентували студенти II та III курсів спеціальності «Видавнича справа та редагування».

На початку заходу голова циклової комісії видавничої справи та редагування ЕПК, старший викладач кафедри видавничої справи та редагування факультету журналістики ЗНУ Галина Микитів зазначила, що досліджені студентами теми є досить актуальними в сучасному суспільстві, потребують досконалого опрацювання та гідного оприлюднення.
Так, студентка Маргарита Чабан підготувала доповідь на тему «Стародавнє письмо єгиптян», у якій відстежила етапи його розвитку та визначила роль у подальшому формуванні сучасного письма.
Вибором цікавої та актуальної на сьогодні теми присутніх на заході приємно вразив Тигран Гребельний. У своїй роботі студент розглянув тролінг як форму комунікації в соціальних мережах.
Досить інформативну доповідь на тему «Природа та функціональність журналістського розслідування в українському медіапросторі» підготувала і Тетяна Веклич. Журналістське розслідування, як найвідповідальніший напрям журналістики, студентка розглянула на прикладі діяльності українського журналіста Георгія Гонгадзе та американського представника мас-медіа Джеймса Фаулі. Під час свого виступу Тетяна Веклич зазначила, що такі розслідування мають загально-визначальний вплив на розвиток суспільства, а їхнім призначенням є відновлення справедливості та викриття прихованої інформації.
У свою чергу, Аліна Кучеренко розкрила проблематику функції кольору в рекламних матеріалах. Вона звернула увагу на явище колірного сприйняття людини та її подальше формування і ставлення до певного продукту реклами.
Цікавою виявилася і доповідь Анни Подгорної, котра у своїй роботі проаналізувала зовнішній вигляд книги «Золотий жук» Едгара Аллана По, а також визначила особливості естетичного оформлення та художньо-технічного виконання друкованого видання.
Гідно захистила доповідь з теми «Тематичний контент інформаційного простору сайту ЕПК» й Ксенія Аксьонова. У ході власного дослідження студентка розкрила основну ідею даного інтернет-ресурсу та навела приклади різноманіття тематичного наповнення сайту коледжу.
Наприкінці заходу із доповіддю на тему «Порушення етичних норм в електронних виданнях» виступила Анастасія Великоіван. У своїй науковій роботі студентка зробила акцент на беззаперечній актуальності досліджуваної проблеми та необхідності дотримання норм етики в умовах сучасного інтернет-простору. Вона закінчила свій виступ демонстрацією відеоролика про основні етичні проблеми сучасних електронних ресурсів.
Цикловою комісією ЕПК було відзначено та рекомендовано до друку у збірнику науково-практичної конференції «Молода наука-2015» роботи Анастасії Великоіван, Ксенії Аксьонової, Аліни Кучеренко, Анни Подгорної та Маргарити Чабан. Найкращою презентацією було визнано роботу Тетяни Веклич.

Маргарита Ключ,
інформаційний сектор ЕПК