Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Учасники Конференції студентів внесли зміни до Положення «Про студентське самоврядування»

Учасники Конференції студентів внесли зміни до Положення «Про студентське самоврядування»

19.03.2015 16:25 Студентська рада конференція вибори

19 березня в Запорізькому національному університеті провели чергову робочу Конференцію студентів. Її учасники – делегати від студентства з усіх факультетів нашого вишу – розглянули низку важливих питань, пов’язаних зі студентським самоврядуванням у виші. Так, вони заслухали звіт голови Студради ЗНУ Ольги Лебедєвої щодо підсумків студактиву за останній рік, проголосували за запропоновану квоту студентів від органів самоврядування до складу Вченої ради та оновили список студентів-делегатів на Конференцію трудового колективу. Також вони затвердили Кошторис на 2015 рік та ухвалили зміни до Положення «Про студентське самоврядування в ЗНУ».

На початку заходу голова мандатної комісії Марія Василега повідомила, що з 250 заявлених депутатів зареєструвалися задля участі в конференції 189 осіб. Отже, на заході був присутній кворум, і всі рішення, ухвалені під час нього, є легітимними.
Голова студентської ради ЗНУ Ольга Лебедєва подякувала присутнім на конференції за їх активність і небайдужість до свого майбутнього та надала слово почесним гостям: проректору з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександру Гурі та помічнику ректора з виховної роботи Наталії Вороновій.
Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура привітав студентів із важливою подією у їхньому житті та наголосив, що їхня активність свідчить про дієву життєву позицію. Олександр Іванович також висловив сподівання, що робота учасників заходу буде плідною та що вони приділять достатньо уваги таким важливим питанням, як якість навчального процесу та участь студактиву в підвищенні рівня свідомого ставлення студентів до навчання.
Помічник ректора з виховної роботи Наталія Воронова від себе особисто та від імені всього ректорату подякувала Студентській раді ЗНУ, члени якої за останній рік вивели роботу зі студентами на якісно вищий рівень. Свідченням активної громадської позиції наших студентів, на думку Наталії Валентинівни, є те, що представники ЗНУ обіймають важливі посади в житті студентства Запорізького регіону. Так, студент юридичного факультету Анатолій Шашков є студмером нашого міста, а представниця біологічного факультету Анна Югріна – головою Запорізької обласної студентської ради.
Голова Студентської ради ЗНУ Ольга Лебедєва представила залу президію конференції: заступницю голови студентської профспілки Юлію Дудник, заступницю голови Наукового товариства студентів та аспірантів, докторантів і молодих вчених Анастасію Рибак і секретаря конференції Кристину Марченко.
Ольга презентувала присутнім на конференції свій звіт щодо результатів роботи Студентської ради ЗНУ в минулому році та перспектив її подальшої роботи. Так, вона наголосила, що все більше студентів стають на активну громадську позицію, докладають багато зусиль задля розвитку волонтерського та міжнародного напрямків діяльності студради, краще розуміють свої права та обов’язки. Також Ольга Лебедєва подякувала членам своєї команди, без чиєї дієвої підтримки не змогла б за рік встигнути зробити так багато. Вона перерахувала найважливіші заходи, які відбулися потягом звітного періоду в нашому виші за ініціативи студентського активу. Крім того, Ольга окреслила найважливіші напрямки розвитку студентського самоврядування, яким необхідно приділити особливу увагу.
Окремо голова органу студентського самоврядування ЗНУ зазначила, що у травні цього року в ЗНУ відбудуться вибори голови студентської ради: Ольга Лебедєва має намір скласти із себе повноваження, оскільки наступний навчальний рік буде для неї випускним і їй нелегко буде поєднувати навчання та громадську роботу. Вона наголосила, що всі заплановані до того часу студрадою заходи відбудуться своєчасно, а старий склад студради після виборів допоможе новій команді студактиву якнайшвидше розібратися з особливостями їхньої роботи.
Вона закликала присутніх звернути особливу увагу на той пункт порядку денного конференції, у якому йдеться про внесення змін до Положення «Про студентське самоврядування в ЗНУ», пов’язаних із виборами голови університетського органу студентського самоуправління.
Так, відповідно до нового Закону України «Про вищу освіту» вибори голови студентських рад вищих навчальних закладів відтепер мають здійснюватись загальним таємним голосуванням студентів, а не голосуванням делегатів від факультетів на звітно-виборчій конференції. Тому під час конференції її учасники внесли відповідні зміни до Положення «Про студентське самоврядування», одностайно проголосувавши за вилучення відповідних пунктів з цього документа та затвердження додатку до нього – «Положення про вибори до студентської ради Запорізького національного університету». Відповідно до їхнього рішення, 23 березня у нашому виші відбудеться перше засідання тимчасової лічильної комісії, на якому будуть детально розглянуті всі аспекти виборів голови студради вишу нового зразка. Оскільки до травня мають відбутися вибори голів студентських рад на факультетах фізичного виховання, журналістики, соціології та управління та в гуртожитку № 4, представники університетського студактиву планують відпрацювати всі найважливіші аспекти нової процедури голосування ще до загальноуніверситетського заходу.
Також під час роботи конференції її учасники проголосували за запропоновану квоту студентів від органів самоврядування до складу Вченої ради: Ольгу Лебедєву, голову студради факультету іноземної філології Анастасію Брус, голову студради факультету менеджменту Тетяну Хохліну. Крім того, вони затвердили оновлений список студентів-делегатів на Конференцію трудового колективу ЗНУ. Ними стали голови студентських рад: Тетяна Хохліна (факультет менеджменту), Ілля Максимов (Економіко-правничий коледж), Андрій Лучишин (філологічний факультет), Анастасія Брус (факультет іноземної філології), Єлизавета Верба (біологічний факультет), Павло Каневський (студкомендант гуртожитку №2).
Ще одним важливим пунктом порядку денного стало затвердження кошторису студради на 2015 рік. Цього разу бюджет студентського самоуправління нашого вишу становитиме 271 тисячу 976 гривень. Його складали з урахуванням досвіду роботи студентського активу за два попередні роки, тож цього разу виплати заплановано розподілити не між факультетами, а за напрямками роботи: науковою, культурно-масовою, спортивною, волонтерською тощо.
Учасники заходу також розглянули кілька поточних питань, пов’язаних із діяльністю органів студентського самоуправління ЗНУ. Наприкінці заходу Ольга Лебедєва подякувала всім присутнім за участь у конференції та небайдужість до важливої спільної справи.

Таміла Тарасенко

Схожі новини