Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На економічному факультеті ЗНУ відбувся II тур Всеукраїнського конкурсу «Математичні методи, моделі в економіці»

На економічному факультеті ЗНУ відбувся II тур Всеукраїнського конкурсу «Математичні методи, моделі в економіці»

20.03.2015 10:45 Все Факультети Економічний Економічний факультет Конкурс

19 березня на базі економічного факультету Запорізького національного університету відбулася підсумкова конференція ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі науки «Математичні методи, моделі в економіці». Захід був приурочений до святкування 25-річчя від дня заснування кафедри економічної кібернетики ЗНУ.

Із 94 наукових робіт, які були надіслані на конкурс, було відібрано 24 найкращих дослідження. Автори цих робіт – представники 21 вищого навчального закладу Запоріжжя, Києва, Одеси, Черкас, Львову, Луцьку, Харкова, Донецьку, Тернополя, тощо. Вони були запрошені до ЗНУ для захисту своїх робіт, визначення та нагородження переможців конкурсу.
Метою конкурсу є розвиток науки та вирішення практичних завдань, що виникають в економіці підприємств, регіонів, країни та світу; сприяння професійному зростанню фахівців, діяльність яких буде пов’язана із системною аналітикою в різних галузях економіки, зокрема - прогнозування економічних процесів, підготовки, обґрунтування та прийняття рішень, що неможливо без застосування сучасних математичних методів та моделей.
Під час пленарного засідання із вітальним словом від імені ректорату нашого університету до учасників конференції звернувся проректор з наукової роботи, д. і. н., професор Геннадій Васильчук. Він зазначив, що сьогодні економіка нашої країни потребує глибокого аналізу та вирішення проблем, які заважають Україні всебічно розвиватись та розширювати кордони економічної співпраці. Завдяки проведенню подібних конференцій, молоді науковці мають можливість продемонструвати своє бачення шляхів та методів вирішення нагальних економічних проблем нашої держави, які у майбутньому зможуть привести до процвітання і збагачення України.
До вітальних слів також приєдналась директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Запорізької обласної державної адміністрації Елла Слепян. Вона побажала молодим науковцям успіху, творчої наснаги та досягнення нових висот у науковій діяльності.
Декан економічного факультету, д. е. н., професор Алла Череп звернулась до присутніх на заході зі словами подяки за активну участь в конкурсі наукових робіт. Вона відзначила актуальність, новизну та науковість представлених робіт, котрі можуть знайти своє втілення в економічній політиці держави. Окрім того, Алла Василівна звернулась зі словами вітань до представників кафедри економічної кібернетики, котрій протягом 25 років існування вдалося сформувати потужну наукову школу, наукові здобутки якої та їх застосування в реальній економіці визнані на національному і на міжнародному рівнях. На кафедрі захищено 4 докторські та понад 20 кандидатських дисертацій. Сьогодні до складу кафедри входять 3 доктори наук, 7 кандидатів наук та спеціалісти-практики, які мають великий досвід наукового-педагогічної роботи і суттєві здобутки в розробці та впровадженні математичних моделей, методів та сучасних інформаційних технологій у різних галузях економіки.
Голова галузевої комісії конкурсу, завідувач кафедри економічної кібернетики ЗНУ, д. е. н., професор Наталія Максишко подякувала учасникам заходу за теплі слова та представила присутнім членів галузевої та апеляційної комісії, до складу якої увійшли провідні вчені-економісти з вищих навчальних закладів різних міст України: д. е. н, професор Вальдемар Вітлінський, д. е. н., професор Тамара Клебанова, к. е. н., доцент Олександр Новосельський, д. е. н., професор Дмитро Горовий, д. е. н., професор Станіслав Левицький, к. е. н., доцент Олена Макаренко, к. е. н. Дмитро Очеретин, к. ф.-м. н., доцент Тетяна Заховалко, к. е. н, доцент Світлана Заєць, д. ф.-м. н., професор Ігор Козін, д. е. н., професор Павло Захарченко, д. ф.-м. н., професор Володимир Соловйов, д. е. н., професор Микола Іванов, к. е. н. Сергій Чеверда та к. е. н. Вікторія Шаповалова.
Члени галузевої та апеляційної комісії також привітали кафедру економічної кібернетики нашого університету із 25-річчям та вручили завідувачу кафедри вітальні листи від своїх навчальних закладів.
Одразу після пленарного засідання учасники конкурсу були розділені на дві секції, у яких кожен представив свою роботу членам галузевої комісії.
У студентських наукових роботах було досліджено широке коло соціально-економічних проблем, що виникають на всіх рівнях економіки: від мікро- до макрорівня. Як об’єкти дослідження студенти обрали підприємства різних галузей (торговельні, промислові, сільськогосподарські), розглянули проблеми безробіття та соціального розвитку регіонів, динаміку товарних та фінансових ринків, економічні проблеми системи вищої освіти, тощо.
За результатами конкурсу переможцями стали: студентка ЗНУ Лідія Ложкова, а також Аліна Боброва (Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця), Ганна Тимощук (Національний університет «Острозька академія»), Олександра Прокопенко (Київський національний університет імені Тараса Шевченка), Дар’я Комліченко (Одеський національний політехнічний університет).
Друге місце посіли: студентка ЗНУ Людмила Ємельянова, а також Тетяна Кравчук (Національний авіаційний університет), Віталія Кіс (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника), Олександр Рудяк (Тернопільський національний економічний університет), Юлія Тишинська (Одеський національний морський університет), Марина Шавлак (Харківський інститут банківської справи Університету банківської справи Національного банку України) та Володимир Бондар (Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана).
Усі учасники конкурсу отримали дипломи. Крім того, 15 студентів були нагороджені грамотами за номінаціями.

Олена Ярошенко

Схожі новини