Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулася перша міжуніверситетська студентська наукова конференція з фізики

У ЗНУ відбулася перша міжуніверситетська студентська наукова конференція з фізики

20.03.2015 11:10 Фізичний факультет міжуніверситетська студентська наукова конференція

19 березня на фізичному факультеті ЗНУ вперше відбулася міжуніверситетська студентська наукова конференція «Сучасні аспекти фізичних і математичних досліджень». Участь у заході взяли понад 40 студентів Запорізького національного університету, Запорізького національного технічного університету та Класичного приватного університету, на засіданнях секцій були представлені 18 доповідей.

Організаційний комітет заходу очолив завідувач кафедри фізики металів ЗНУ, професор Василь Гіржон, до складу комісії також увійшли викладачі ЗНУ, ЗНТУ, КПУ і голови Наукових товариств студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених ЗНУ та фізичного факультету. У рамках студентської конференції відбулося засідання секцій з напрямів «Проблеми фізичного матеріалознавства», «Моделювання фізичних процесів», «Фізика напівпровідників» та «Проблеми аналізу складних систем».
Участь в урочистому відкритті конференції взяли проректор з наукової роботи ЗНУ, професор Геннадій Васильчук, завідувач кафедри фізики металів ЗНУ, професор Василь Гіржон, завідувач кафедри системного аналізу та обчислювальної математики ЗНТУ, професор Григорій Корніч та інші представники фізичного факультету. Учасники президії привітали присутніх у залі студентів і побажали їм успіхів у науковій діяльності. Проректор Геннадій Васильчук, звертаючись до молоді, висловив також сподівання, що започаткована студентська конференція з фізичних наук стане віднині традиційною і збиратиме надалі разом все більше молодих і перспективних науковців.
Під час пленарної зустрічі перед присутніми виступили із доповідями професори Василь Гіржон і Григорій Корніч. Вони розповіли про сучасний стан наукових досліджень з фізики та про пріоритетні напрями цієї галузі у світі та в Україні, а також представили роботу своїх кафедр у цих напрямах. Так, сьогодні велике значення для науки та виробництва мають розвиток фізичного матеріалознавства і нанотехнологій, моделювання та аналіз складних систем. Також доповідачі наголосили на необхідності застосування системного підходу у дослідженнях.
Найкращими студентськими роботами за результатами проведених ними досліджень були визнані доповіді Дмитра Карпенка, Тетяни Чеб та Олени Цимбалюк. Молодий науковець Дмитро Карпенко в рамках теми «Моделювання ікосаедричних квазікристалічних структур» запропонував нові підходи щодо моделювання та розробок у галузі квазікристалічних структур. Робота Тетяни Чеб «Структура поверхневих шарів сплаву АК9 після лазерного легування міддю та кобальтом» має практичну цінність для виготовлення легкосплавних деталей у галузі машинобудування та літакобудування. Олена Цимбалюк присвятила свою роботу «Квантово-хімічне моделювання графенових нанострічок» напряму моделювання новітніх вуглецевих матеріалів для галузі нанотехнологій, зокрема наноелектроніки.
Матеріали досліджень учасників конференції представлені у збірнику тез Міжуніверситетської студентської наукової конференції «Сучасні аспекти фізичних і математичних досліджень».

Олена Хлистун

Схожі новини