Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ розпочався ІІ тур Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт за галуззю «Слов’янські мови та літератури»

У ЗНУ розпочався ІІ тур Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт за галуззю «Слов’янські мови та літератури»

26.03.2015 16:23 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет студентська наука конкурс конференція

26 березня на базі Запорізького національного університету розпочала свою роботу Підсумкова науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт за галуззю «Слов’янські мови та літератури (у тому числі російська мова та література)». Організатори заходу – представники професорсько-викладацького складу філологічного факультету – із 24 наукових робіт, які надійшли на конкурс із провідних вітчизняних вишів, відібрали 12 найкращих наукових розвідок для участі в ІІ турі інтелектуального змагання. Конференція зібрала юних дослідників із Києва, Харкова, Одеси, Львова, Бердянська, Запоріжжя та інших міст України.

Під час урочистого відкриття заходу проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук привітав його учасників. Геннадій Миколайович наголосив, що всі вони вже можуть вважати себе переможцями, бо пройшли нелегкий шлях, вийшовши до ІІ туру конкурсу. Він особливо підкреслив, що для всіх них участь у конференції, незалежно від результатів їхніх виступів, стане вагомим кроком на шляху до побудови їхньої майбутньої наукової кар’єри. Також, на думку Геннадія Миколайовича, такі заходи – чудова нагода для молодих дослідників знайти друзів та однодумців, налагодити наукові зв’язки з представниками інших вишів.
Голова галузевої комісії, декан філологічного факультету, професор Тамара Хом’як у своєму виступі зазначила, що ІІ тур Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт за цією галуззю вперше проходить на базі нашого вишу: до цього його проводили на базі Донецького національного університету. У цьому ж році цей почесний обов’язок виконує наш ВНЗ. Тамара Володимирівна запевнила учасників конкурсу, що представники ЗНУ зробили все від них можливе, аби у студентів із інших міст залишилися найкращі враження від перебування в Запоріжжі: на них чекає не лише напружена праця, але й екскурсії студмістечком Запорізького національного університету й Музеєм історії та розвитку нашого вишу і візит до Музею козацтва на о. Хортиці.
Також вона представила присутнім членів галузевої комісії: свою заступницю, заступника декана з навчальної роботи, доцента кафедри української літератури Оксану Проценко, секретаря комісії, заступника декана з наукової роботи, доцента кафедри російської філології Івана Мацегору, завідувача кафедри загального та слов’янського мовознавства Деніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, професора Тамару Пристайко, завідувача кафедри журналістики Запорізького національного технічного університету Вікторію Погрібну, завідувача кафедри російської філології ЗНУ, професора Ірину Павленко та доцента цієї кафедри Олександра Муравіна.
Завідувач кафедри російської філології Ірина Павленко звернулася до учасників конкурсу, підкресливши, що колектив Запорізького національного університету радий вітати їх як майбутніх колег-учених, дослідників, від яких залежить майбутнє філології, та побажала їм наснаги і творчої роботи.
Після завершення урочистостей розпочалася робота за секційними напрямками: «Слов’янські мови (у тому числі російська)» і «Слов’янські літератури (у тому числі російська)». До кола наукових інтересів юних дослідників увійшли такі теми, як словацька феміністична література в епоху модернізму, когнітивна структура концепту «час» у сучасній російській мові, дослідження походження лексем тематичних груп у російських говорах Одеської області, фоностилістичні особливості російського модернізму, жанрові та стильові особливості творів сучасних слов’янських авторів тощо. Доповідачі по завершенню виступів отримували чимало питань не лише від членів комісії, але й від інших учасників конференції. а також від присутніх на заході студентів філологічного факультету ЗНУ.
Підбиття підсумків конференції та визначення кращих наукових розвідок заплановано на завтра, 27 березня. При цьому члени комісії оцінюватимуть не лише наукову значущість запропонованих їхній увазі робіт, але й вміння молодих вчених триматися виступати перед публікою й гідно презентувати результати своїх досліджень.

Таміла Тарасенко

Схожі новини