Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбувся ІІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс акторів-вокалістів

У ЗНУ відбувся ІІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс акторів-вокалістів

27.04.2015 12:59 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології кафедра акторської майстерності спеціальність «Театральне мистецтво» ІІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс акторів-вокалістів ЗНУ

Популяризація та збереження кращих традицій вокально-драматичного мистецтва стала основною метою проведення ІІІ Всеукраїнського міжвишівського фестивалю-конкурсу акторів-вокалістів ЗНУ. Захід зібрав на факультеті соціальної педагогіки та психології найталановитіших молодих виконавців. Гран-прі фестивалю отримав третьокурсник спеціальності «Театральне мистецтво» ЗНУ Євген Пономарьов, який вразив професійним виконанням номерів «Ноктюрн» та «Королева краси».

На урочистому відкритті цього свята вокалу й творчості його учасників привітав проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура. Також побажання найвдаліше представити почесному журі свої твори висловила декан факультету СПП Ольга Пономаренко. А після копіткого конкурсного прослуховування на гала-концерті голова журі, завідувач кафедри акторської майстерності Галина Локарєва та методист з питань художньо-естетичної освіти інформаційно-аналітичного методичного центру департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради, член журі Ольга Корольова нагородили найкращих акторів-вокалістів цьогорічного фестивалю.
Так, першість у номінації «Естрадний спів» здобув Владислав Мартинов (1 курс, Київський національний університет культури і мистецтв, спеціальність «Режисура масових свят і видовищ»). Владислав виконав композицію «Синя вічність» Мусліма Магомаєва та «Історію одного кохання» Карлоса Елета Альмарані. В цій же номінації срібною призеркою стала Дар’я Чебаненко з номерами – «Strong enongh» та «Каюсь»), а бронзовою – Інна Качан з номером «Троянда-ружа». Обидві дівчини – другокурсниці спеціальності «Театральне мистецтво» ЗНУ.
У номінації «Акторський спів» перемогла Катерина Россолова (2 курс, спеціальність «Театральне мистецтво» ЗНУ). Дівчина представила номер «Welcome to Burlesque» (Джон Патрик, Стівен Ліндсі) та пісню Катерини Гордон «Забирай». Дипломами другого ступеню нагородили також третьокурсницю Анну Акішину та четвертокурсника Євгена Славінського (спеціальність «Театральне мистецтво» ЗНУ). Анна виконала «Карамболіну» з оперети «Фіалка Монмартру» та композицію «Старый муж». А Євген - «Caro mio Ben» від Джордано та «Болеро» Вінченцо ді Кьяра. Диплом третього ступеня вручили третьокурсниці Катерині Процак (спеціальність «Театральне мистецтво» ЗНУ). Глядачів вразила її пісенька Пепіти з оперети «Вольный ветер» та композиція «Все вирішила осінь».
Нарешті, дипломом першого ступеня номінації «Малі форми» під час підбиття підсумків фестивалю нагородили четвертокурсницю Олександру Неборак та володаря Гран-прі цьогорічного фестивалю третьокурсника Євгена Пономарьова (спеціальність «Театральне мистецтво» ЗНУ). Артисти виконали дует Одарки і Карася з опери «Запорожець за Дунаєм», а також дует Любаші та Григорія Грязного з опери «Царская невеста». Срібними призерами вказаної номінації стали п’ятикурсники Юліанна Пилипець та Андрій Новіченко (спеціальність «Театральне мистецтво» ЗНУ). Артисти представили дует Сільви і Едвіна з оперети «Сільва» та дует Машки та Лєвши з музичної комедії «Русский секрет».
Також голова журі, завідувач кафедри акторської майстерності Галина Локарєва зауважила, що трьох студентів відзначили самі глядачі: четвертокурсника Івана Острівного, третьокурсника Дмитра Бабчука та п’ятикурсницю Юліанну Пилипець. Всі призери фестивалю та учасники отримали подарунки, грамоти, календарі Запорізького національного університету.
Крім того, за високий рівень підготовки фестивалю, популяризацію кращих традицій вокально-драматичного мистецтва нагородили Почесними грамотами та подяками заслуженого діяча мистецтв, доцента кафедри акторської майстерності факультету СПП Лілію Гринь. За професійну підготовку майбутніх акторів – викладачів Людмилу Білозуб, Миколу Квєткова, Любов Беркову-Житомирську, акомпаніаторів Юрія Крюкова та Олену Кулініч, звукооператора – Геннадія Прокопенка, старшого лаборанта кафедри акторської майстерності, магістра Тетяну Шкуту, а також чарівну ведучу свята – Анастасію Ляшеченко та випускника ЗНУ, провідного артиста Театра молоді Юрія Драненка.
Вокалісти під час заключного гала-концерту представили чимало ефектних номерів. Відмінний вокал подарувала першокурсниця ЗНУ Анастасія Азаренкова, другокурсниця ЗНУ Вікторія Пташинська та інші артисти.
У рамках фестивалю студенти факультету СПП подарували глядачам виставу “Казка про Коровну” (за Єфимом Чеповецьким). Автором ідеї спектаклю став народний артист України, викладач кафедри акторської майстерності Олександр Король, а режисером-постановником – викладач цієї ж кафедри Тетяна Петрик. За її словами, казка розрахована на дітей молодшого віку. Майстри сцени намагалися донести глядачеві ідеї добра і навіть корисні поради. Зокрема, щодо вживання дітьми молока, яке важливе для росту юного організму. Головними героями постановки були: хлопчик Вовчик з Татом і Мамою, Лікар, Клоуни, мешканці міста і, звичайно, Корова Настурція Петрівна. Історія звучала від імені її ж автора – героя-Казкаря, який повідомив глядачів, що Вовчика знайшли не традиційно у капусті, а саме у… молоці. А потім автор занурив глядачів у циркову, карнавальну атмосферу, запросив до кімнати хлопчика та до дитячого садка.
Наступного дня на учасників фестивалю-конкурса чекали майстер-класи з акторської майстерності від керівника Запорізького академічного обласного театру молоді Геннадія Фортуса. А завершилося свято насиченою культурною програмою – екскурсією до Національного музею-заповідника «Хортиця», історико-культурного пам’ятника «Запорізький дуб» та самим Запоріжжям.

Марія Канцелярист

Схожі новини