Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі економічного факультету ЗНУ розглянули переваги використання у викладанні інноваційних технологій

Викладачі економічного факультету ЗНУ розглянули переваги використання у викладанні інноваційних технологій

29.04.2015 10:34 Все Факультети Економічний Економічний факультет Семінар

28 квітня на економічному факультеті Запорізького національного університету відбувся міжкафедральний науково-методичний семінар «Впровадження та ефективне використання передових освітніх та нових інформаційних технологій при викладанні економічних дисциплін». У заході взяв участь увесь науково-педагогічний колектив економічного факультету.

Модератором семінару виступив голова науково-методичної ради факультету, доцент кафедри міжнародної економіки та економічної теорії Іван Колобердянко.
На початку заходу із вітальним словом до учасників семінару звернулася декан факультету, доктор економічних наук, професор Алла Череп. Вона зазначила, що проведення подібних семінарів дозволяє викладачам факультету поділитись досвідом викладання тих чи інших дисциплін з використанням новітніх методик та інноваційних технологій, а це, у свою чергу, дає можливість покращити якість освітянських послуг факультету.
Свідченням продуктивної та злагодженої роботи науково-педагогічного колективу економічного факультету, як зазначила декан, стала й грамота Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Запоріжжя «За впровадження системи управління охороною праці, підвищення рівня безпеки та гігієни праці та з нагоди Всесвітнього дня охорони праці».
Окрім того, Алла Василівна привітала доцента кафедри фінансів та кредиту Оксану Болдуєву з отриманням вченого звання доктора наук та вручила їй грамоту від імені ректора ЗНУ Миколи Фролова «За високий професіоналізм та вагомі наукові здобутки».
Під час заходу до уваги присутніх були запропоновані доповіді п’яти викладачів економічного факультету. Так, завідувач кафедри обліку і аудиту, доктор економічних наук, професор Надія Шмиголь розповіла учасникам семінару про особливості використання сучасних методів навчання студентів на кафедрі «Обліку та аудиту». Особливо доповідач зупинилася на методології викладання предмету англійською мовою.
Про досвід використання інноваційних технологій викладачами кафедри міжнародної економіки та економічної теорії присутнім розповіла старший викладач цієї кафедри, кандидат економічних наук Наталія Венгерська. Протягом року студенти у малих групах розробляли презентації проектів із запропонованих тем, що дозволило розкрити їх творчий потенціал, а також інтегрувати набуті під час навчання знання.
На особливостях застосування комп’ютерних технологій при вивченні дисципліни «Економіка праці і соціально-трудові відносини» під час свого виступу зупинилась кандидат економічних наук, доцент кафедри управління персоналом і маркетингу Валентина Гельман. Вона зазначила, що сучасна професійна діяльність економіста неможлива без застосування новітніх досягнень комп’ютерної техніки, тому і професійна підготовка майбутніх фахівців потребує відповідного підходу. Завдяки викладанню економічних дисциплін в комп’ютерних класах у студентів факультету, за спостереженнями Валентини Миколаївни, значно підвищується мотивація до навчання і зацікавленість предметом, що приводить до високого рівня засвоєння інформації, а також одночасного закріплення знань на практиці.
Досить цікавою була і доповідь кандидата економічних наук, асистента кафедри управління фінансово-економічною безпекою і проектами Світлани Клименко про формування креативного мислення у студентів під час викладання дисциплін спеціальності «Управління проектами». Завдяки використанню під час викладання таких методик, як «мозковий штурм», синектика та морфологічний аналіз, студенти вчаться шукати нестандартні способи вирішення будь-яких завдань.
У свою чергу, кандидат економічних наук, асистент кафедри економічної кібернетики Вікторія Шаповалова виступила з доповіддю на тему «Ділова гра як інноваційно-педагогічна технологія у підготовці спеціалістів з «Економічної кібернетики». Метод ділової гри застосовується викладачами кафедри як спосіб активного навчання студентів з метою вироблення у них навичок прийняття рішень в нестандартних ситуаціях, а також як засіб моделювання професійної діяльності економіста.
Наприкінці заходу голова науково-методичної ради факультету Іван Колобердянко відзначив актуальність доповідей та запропонував підготувати методичне видання за результатами науково-методичного семінару, що дозволить викладачам економічних дисциплін покращити якість використання передових освітніх та нових інформаційних технологій при викладанні дисциплін, користуючись досвідом своїх колег.

Олена Ярошенко

Схожі новини