Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці біологічного факультету ЗНУ допомагають учителям підвищити кваліфікацію

Науковці біологічного факультету ЗНУ допомагають учителям підвищити кваліфікацію

29.04.2015 15:38 Все Факультети Біологічний біологічний факультет профорієнтаційна робота семінар

29 квітня на біологічному факультеті ЗНУ провели традиційний науково-методичний семінар для вчителів хімії шкіл Запорізької області. Викладачі нашого університету проаналізували разом зі шкільними колегами типові помилки учнів під час написання зовнішнього незалежного оцінювання з хімії та закцентували їхню увагу на особливостях цьогорічної вступної кампанії. Крім того, для гостей університету провели екскурсію лабораторіями біологічного факультету, показали їм новітнє матеріально-технічне обладнання та розповіли їм про інновації, запроваджені до навчального процесу в нашому виші.

На біологічному факультеті існує давня традиція тісної співпраці зі шкільними вчителями міста й області. Так, лише цього року для запорізьких вчителів біології та хімії в ЗНУ провели вже два подібні заходи. Однак, цього разу така зустріч із представниками шкіл була особливою: до нашого вишу завітали сільські вчителі нашого регіону, які зараз підвищують кваліфікацію на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Представники біологічного факультету вже давно та плідно співпрацюють із цією установою, намагаючись допомогти вчителям області бути в курсі інновації в освітній галузі.
Декан біологічного факультету, професор Людмила Омельянчик особливо наголосила на тому, що гості університету під час підготовки до занять зможуть використовувати напрацювання професорсько-викладацького складу факультету, розміщеного в банку електронних ресурсів на сайті ЗНУ: znu.edu.ua. Також Людмила Олександрівна акцентувала увагу присутніх на заході на можливі зміни в підходах до вивчення природних дисциплін, які можуть незабаром втілитися в життя. Зокрема, багато фахівців освітньої галузі стривожені тим, що школярі дедалі частіше вивчають хімію «віртуально», без проведення необхідних дослідів, тому незабаром у школах буде дозволено зберігати та використовувати під час занять реактиви, в тому числі – прекурсори. Тому вчителів під час екскурсії біологічним факультетом ознайомили з умовами зберігання таких речовин та з необхідною для цього документацією.
Також Людмила Омельянчик детально висвітлила особливості цьогорічної вступної кампанії та перебігу зовнішнього незалежного тестування. Зокрема, вона згадала про безкоштовні тренінги, які вже кілька років поспіль проводяться на базі ЗНУ й результати яких завжди обговорюються із вчителями. «Ми зацікавлені у взаємовигідній співпраці з вами з цього приводу. Вам потрібно, аби випускники мали гарні результати проходження ЗНО вашими учнями, а нам – сильний рівень підготовки наших майбутніх студентів», - зазначила вона.
Крім того, перед учителями виступили представники біологічного факультету: доцент кафедри хімії Михайло Завгородній, який проаналізував основні помилки, що їх припускають абітурієнти під час складання ЗНО з хімії, доцент кафедри загальної та прикладної екології і зоології біологічного факультету Олександр Корж, котрий розповів про екологічну посвіту в нашій державі, та доцент кафедри загальної та прикладної екології та зоології Валерій Горбань, який більш детально зупинився на найважливіших моментах алгоритму вступу на біологічний факультет Запорізького національного університету.
Учителі залишилися дуже задоволені інформаційною насиченістю семінару, а також доброзичливістю, з якою їх зустріли в університеті. Вони щиро подякували представникам університету за цікавий і корисний захід.
До речі, постійну співпрацю науковців факультету з вчителями міста й області відзначили на загальноміському рівні: нещодавно на ім’я ректора ЗНУ, професора Миколи Фролова надійшла подяка від Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради. У документі висловлюється щира вдячність самому Миколі Олександровичу, а також декану біологічного факультету і його професорсько-педагогічному колективові за невтомну співпрацю з представниками середньої ланки освіти, допомогу в підвищенні кваліфікації шкільних вчителів та, відповідно, в покращенні рівня середньої освіти.

Таміла Тарасенко

Схожі новини