Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Юристи ЗНУ провели лекцію для керівників підрозділів з питань антикорупційного законодавства

Юристи ЗНУ провели лекцію для керівників підрозділів з питань антикорупційного законодавства

08.05.2015 12:50 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет лекція

Відповідно до виконання Наказу ректора у ЗНУ відбулася лекція з питань запобігання і протидії корупції для деканів факультетів, їхніх заступників, завідувачів кафедр та керівників структурних підрозділів університету. Організували і провели захід представники юридичного факультету та юридичного відділу за підтримки ректорату.

Під час зустрічі з керівними кадрами ЗНУ до присутніх звернувся перший проректор, доцент Олександр Бондар. Він наголосив на актуальності розглянутих під час лекції питань і представив доповідачів. Основною метою заходу є забезпечення відкритості та поінформованості громадськості університету щодо здійснення заходів із запобігання та протидії корупції відповідно до чинного законодавства і створення ефективної системи протидії корупції в університеті.
У ході лекції фахівці юридичного факультету роз’яснили порядок формування та реалізації антикорупційної політики України та новели, які передбачені новим законом. Зокрема, до відома слухачів були доведені основні засоби та способи запобігання корупційним і пов’язаним з корупцією правопорушенням. Наразі, розглянули поняття моніторингу способу життя суб’єктів декларування.
Першим перед присутніми виступив в.о. завідувача кафедри цивільного права, доцент Михайло Віхляєв, який ознайомив слухачів з основними положеннями, які стосуються змін у антикорупційному законодавстві України. Він докладно проаналізував та роз’яснив присутнім їхні обов’язки як посадових осіб юридичних осіб публічного права і розповів, якими нормами та вимогами регулюється дана галузь, зокрема Законом України «Про запобігання корупції», Кодексом України про адміністративні правопорушення та Кримінальним кодексом України. Докладно зупинився на розгляді пункту «Про конфлікт інтересів» та навів методи і шляхи запобігання і врегулювання цих конфліктів. Зокрема, був роз’яснений порядок притягнення до дисциплінарної, адміністративної та кримінальної відповідальності осіб, винних у вчиненні корупційних правопорушень.
Про запобігання корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням. А саме обмеження щодо одержання неправомірної вигоди або подарунків та поводження з ними посадовими особами та службовцями, до яких прирівнюються й керівники підрозділів та викладачі вишу, розповів присутнім доцент кафедри адміністративного та господарського права, Павло Лютіков. Також слухачі отримали відомості щодо особливостей здійснення державного захисту осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції.
Начальник юридичного відділу, уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції Ольга Кулініч розкрила правовий статус Національного агентства з питань запобігання корупції, яке є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, що забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику. Саме Національне агентство буде здійснювати моніторинг та контроль за виконанням актів законодавства з питань етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та прирівняних до них осіб. Присутні на зібранні отримали роз’яснення і щодо специфіки здійснення фінансового контролю, в тому числі, подання декларацій про доходи відповідними суб’єктами, а також порядку здійснення контролю та перевірок щодо своєчасності їх подання та правильності заповнення. Фахівець також зауважила, що відтепер декларації про доходи громадяни будуть подавати в електронному вигляді і вони будуть внесені до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування на офіційному Веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції відповідно до ухваленого восени минулого року Закону України «Про запобігання корупції». Поки що система знаходиться на стадії розробки.
Головуючий на засіданні керівного складу університету перший проректор Олександр Бондар вніс ряд зауважень у ході обговорення представлених тут питань і поставив перед присутніми завдання провести збори колективів ввірених їм підрозділів та поінформувати підлеглих, а також студентів з означених питань у галузі антикорупційного законодавства.

Олена Хлистун

Схожі новини