Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До Дня науки свої досягнення презентувало Наукове товариство ЗНУ

До Дня науки свої досягнення презентувало Наукове товариство ЗНУ

15.05.2015 15:28 Наукове товариство студентів аспірантів докторантів і молодих вчених підсумкова конференція

У ЗНУ до Дня науки провели традиційну щорічну підсумкову конференцію Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених. На заході представники від усіх факультетів та коледжу презентували свої найвагоміші досягнення за рік. А за результатами року проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук нагородив найактивніших викладачів-кураторів молоді, аспірантів та, звичайно, студентів Запорізького національного університету.

З вітальним словом до присутніх звернувся перший проректор ЗНУ Олександр Бондар, який зазначив, що підсумкова конференція НТСАДМВ завжди є довгоочікуваним і дуже змістовним заходом вишівського життя. Олександр Григорович зичив студентам зростати як особистостям та реалізувати свої таланти у стінах нашого Запорізького національного університету, а колегам побажав творчих успіхів у науковому керівництві молоддю та спільних високих здобутків.
Згодом голови НТСАДМВ усіх факультетів ЗНУ та ЕПК представили яскраві презентації своїх досягнень за навчальний рік. Скажімо, Олена Папазова (біологічний факультет) зазначила, що їхні науковці взяли участь у десятках масштабних заходах. Крім того, дехто свою дослідну роботу пов’язав із виходом на міжнародний рівень: студенти Владислав Кириченко та Данило Борисенко протягом року навчаються в Болгарії, викладач Анна Левчук перебуває в Португалії, а доцент Володимир Сарабєєв перебуває на стажуванні в Іспанії.
Олександр Коробов (економічний факультет) у своєму виступі акцентував увагу на проведенні численних конференцій, круглих столів, інтелектуальних ігор «Що? Де? Коли?», участі науковців у конгресах, конференціях, олімпіадах, телеефірах тощо. За словами Марини Білобрової (факультет іноземної філології), найяскравішими подіями року були традиційні Різдвяні читання, міжнародна конференція «Іноземна філологія у ХХІ столітті», Свято фонетики англійської мови, Тиждень другої іноземної мови та інші.
Про досягнення факультету фізичного виховання розповів голова його НТСАДМВ Віталій Торба. Він відзначив збільшення кількості охочих працювати у товаристві, а у короткому огляді представив кілька важливих подій: інтелектуальні ігри, круглі столи, проект «Найрозумніший першокурсник», «Олімпійський рух та його зародження у Запоріжжі» тощо.
Світлана Люта (історичний факультет) розповіла про участь у Міжнародному турнірі істориків, засіданні кіноклубів на гострі актуальні теми. Катерина Журба (факультет журналістики) представила в огляді квест-треніги від Товариства, конкурси есе, фото, майстер-класи та зустрічі з фахівцями галузі. Ксенія Краснова (юридичний факультет) презентувала результати змагань з адміністративного права, роботу регіонального відділення Центру німецького права КНУ ім. Т. Шевченка, що працює при ЗНУ, а також проведення авторських семінарів від адвокатського об’єднання «Цезар».
Анастасія Лебедєва (факультет менеджменту), крім проведення традиційних масштабних конференцій, круглих столів, згадала створення Центру інноваційного підприємництва та місцевого розвитку «Моя справа». У звіті Марії Ігнатченко (математичний факультет) йшлося про засідання круглих столів на актуальні теми, наукові семінари, Всеукраїнську конференцію молодих дослідників «Актуальні проблеми математики та інформатики» тощо.
Катерина Щербак (філологічний факультет) відзначила, що їхнім НТСАДМВ було проведено близько 50 заходів наукового та науково-популярного характеру: літературні читання, вікторини, пам’ятні вечори та, звичайно, І Всеукраїнський фестиваль молодіжної поезії та авторської пісні «Хортицькі дзвони». До речі, вже почала роботу й літературна студія імені Марини Брацило.
Дмитро Карпенко (фізичний факультет) закцентував увагу на проведенні першої міжуніверситетської студентської наукової конференції «Сучасні аспекти фізичних і математичних досліджень» та проведенні традиційного щорічного конкурсу шкільного експерименту. А Оксана Пятник (факультет соціальної педагогіки та психології) звернула увагу присутніх на роботу Школи волонтерів, яка стартувала саме цього року.
Олена Струк (факультет соціології та управління) до топ-подій включила Фестиваль філософії, Науковий батл, міжнародну конференцію «Соціальне прогнозування та проектування майбутнього країни в умовах глобальних конфліктів» тощо.
Особливу увагу на звітній конференції привернули й презентації досягнень НТСАДМВ Економіко-правничого коледжу ЗНУ. Його голова – Андрій Цибульський детально зупинився на етапах проведення «Молодої науки» в ЕПК, високому рівні підготовки її учасників.
Звичайно, й голова НТСАДМВ Марина Пасенко приєдналася до почесної місії колег та представила огляд найяскравіших подій товариства за рік: семінар-тренінг із тайм-менеджменту, засіданні круглого столу «Комплексний підхід щодо профілактики насильства в сім’ї», «Видатні спортсмени – студенти та випускники факультетів» та ініші – всього 177 заходів. Серед яких проведення «Молодої науки-2015» стала символічним підсумком наукового року.
За високі досягнення в студентській науково-дослідній роботі протягом року та з нагоди Дня науки грамотою ректора проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук нагородив більше 30 талановитих студентів. Зокрема, Руслана Амінова, Дар’ю Анохіну, Сніжану Білу, Марію Василегу, Дмитра Калниша, Оксану Ковтун, Лідію Ложкову, Маргариту Піун, Лілію Слесь, Михайла Шевченка, Івана Шумейка та багатьох інших.
Крім того, за плідну роботу з обдарованою молоддю, значний внесок у розвиток студентської науково-дослідної роботи Подяку ректора оголосили і більш як 30 викладачам. Серед яких були: Надія Богдановська, Катерина Василина, Світлана Караулова, Ігор Зіновєєв, Валентина Кравченко, Олександр Мильцев, Максим Носик, Маріанна Ткалич, Олександр Череп та інші. Звичайно, Геннадій Миколайович відзначив за високий рівень організації роботи НТСАДМВ і його активістів – голів товариств на факультетах та інших представників спільноти, як от заступника голови Анастасію Рибалко та першого заступника – Валентину Кучерук.
Згодом у заключному слові проректор підкреслив, що кожен юний вчений – вже переможець, адже беручи активну участь у науковому житті університету отримав нові вміння, збагатив свої знання. «Хотілося б порадити Вам і надалі зберігати такі зразкові темпи роботи, збагачувати їх новаціями. Наприклад, долучатися до міжнародного освітнього й наукового простору», - резюмував Геннадій Миколайович.

Марія Канцелярист

Схожі новини