Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Здобутки вчених ЗНУ – у світовій скарбниці наукової думки

Здобутки вчених ЗНУ – у світовій скарбниці наукової думки

29.05.2015 17:26 Університет наука нагородження конкурс День науки

Сьогодні, 29 травня, в Запорізькому національному університеті відбулися урочистості до Дня науки. Під час святкового заходу кращих науковців нашого вишу – як уже знаних вчених, так і тих, хто лише розпочинає будувати свою наукову кар’єру, – відзначили нагородами обласної та міської влади та керівництва університету. На заході були присутні почесні гості: заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Едуард Гугнін і міський голова м. Запоріжжя Олександр Сін. Також під час свята відзначили переможців університетського конкурсу «Кращий науковець року».

Ведучі заходу – студентка факультету іноземної філології Ліна Ващенко та студент історичного факультету Артем Левадний – привітали присутніх зі святом, закцентувавши їхню увагу на тому, що у 2015 році Запорізький національний університет святкує своє 85-річчя. За цей час багато викладачів і випускників прославили своїми досягненнями наш виш, зробивши помітний внесок у різні галузі вітчизняної та світової науки. Колектив університету невтомно примножує свій науковий потенціал, тож попереду в нього – нові здобутки і перемоги. Після виконання Гімну України ректор Микола Фролов привітав усіх, зазначивши, що на сьогодні в ЗНУ викладають і невтомно розвивають науку 80 професорів, докторів наук і 447 доцентів, кандидатів наук. Потужним є відділ аспірантури і докторантури університету: у нас діють 7 спеціалізованих вчених рад, а це більше, ніж у всіх інших ВНЗ регіону. Тож, на його переконання, попереду в Запорізького національного університету нові вагомі здобутки.
Також Микола Олександрович представив гостей заходу. «Нам дуже приємно, що вони завітали на наше свято. Це – переконливе свідчення того, що керівництво області й міста зацікавлене у співпраці з вишем, у тому числі – з його науковою спільнотою», – наголосив ректор.
Заступник голови ОДА Едуард Гугнін, вітаючи всіх присутніх на заході, наголосив: «Університет для мене – рідний, і я пишаюся цим. Я вважаю, що ЗНУ – найпрестижніший виш не лише в регіоні. Він – один із найсильніших вищих навчальних закладів Україні. Я дуже вдячний усім його представникам, хто розвиває науку, чиї праці увійшли до світової скарбниці наукової думки, і тим, хто керує студентською науковою роботою». Також Едуард Анатолійович вручив Подяку Запорізької обласної державної адміністрації завідувачу кафедри математичного аналізу, доценту Сергію Гребенюку та в. о. завідувача кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин, доценту Ользі Маклюк. Почесною грамотою Запорізької обласної ради відзначили професора кафедри імунології та біохімії Олександра Фролова й доцента кафедри фізики металів Олександра Смолякова.
Міський голова Олександр Сін також привітав усіх присутніх у залі з Днем науки й наголосив на тому, що її розвиток – одне із пріоритетних завдань запорізького краю. «Ми відкриті до співпраці з вами в галузі енергозбереження, технологій ЖКГ тощо. Я знаю, що у вашого вишу великий науковий потенціал, і бажаю, щоб ваші наукові розробки приносила вам і фінансові статки», - зазначив мер. Олександр Ченсанович вручив проректору з науково-педагогічної роботи Володимиру Волкову медаль «За особистий внесок у розвиток м. Запоріжжя». Також він нагородив Почесними грамотами Запорізької міської ради завідувача відділу аспірантури і докторантури, доцента Юрія Каганова, доцента кафедри фінансів та кредиту Олену Богму та заступника начальника науково-дослідної частини Ольгу Дерюгіну. Почесними грамотами районної адміністрації Запорізької міської ради по Жовтневому району відзначили доцента кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності Тетяну Голованову, доцента кафедри інформаційних технологій Наталію Кеберлє та провідного фахівця редакційно-видавничого відділу Анну Надь.
Кульмінацією свята стало нагородження переможців ІІ загальноуніверситетського конкурсу «Кращий науковець року». Вчених привітав перший проректор ЗНУ Олександр Бондар. У категорії «професори» дипломом І ступеня відзначили декана біологічного факультету Людмилу Омельянчик, дипломами ІІ ступеня – завідувача кафедри здоров’я людини та фізичної реабілітації Надію Богдановську, професора кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Русудан Махачашвілі, завідувача кафедри обліку та аудиту Надію Шмиголь. Дипломи ІІІ ступеня в цій категорії отримали: завідувач кафедри міжнародної економіки та економічної теорії Дмитро Бабміндра, професор кафедри української мови Петро Білоусенко, декан факультету соціології та управління Максим Лепський, завідувач кафедри садово-паркового господарства та генетики рослин Віктор Лях, декан факультету фізичного виховання Микола Маліков, завідувач кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності Наталія Шевченко.
У категорії «доценти, старші викладачі» дипломи І ступеня вручили доценту кафедри інформаційних технологій Вадиму Єрмолаєву, доценту кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту Валерії Тищенко, доценту кафедри управління персоналом і маркетингу Олександру Черепу. Дипломи ІІ ступеня отримали: старший викладач кафедри міжнародної економіки та економічної теорії Наталя Венгерська, доцент кафедри фізіології з курсом цивільного захисту Наталія Григорова, доцент кафедри української літератури Валентина Кравченко.
Дипломами ІІІ ступеня відзначили заступника губернатора Запорізької області, екс-заступника декана з наукової роботи факультету соціології та управління Едуарда Гугніна, доцента кафедри менеджменту організацій та логістики Лідію Горошкову, заступника декана з наукової роботи економічного факультету Андрія Линенка, доцента кафедри інформаційних технологій Наталію Кеберлє, заступника декана з наукової роботи юридичного факультету Павла Лютікова, доцента кафедри садово-паркового господарства та генетики рослин Ірину Полякову, доцента кафедри кримінального права та правосуддя Віктора Сабадаша.
У категорії «викладачі, асистенти» дипломами І ступеня нагородили асистента кафедри історії і теорії держави та права Альону Аганіну, викладача кафедри управління персоналом і маркетингу Вікторію Малтиз, викладача кафедри садово-паркового господарства та генетики рослин Ганну Левчук. Дипломами ІІ ступеня відзначили: викладача кафедри здоров’я людини та фізичної реабілітації Олену Іванську, викладача кафедри хімії Оксану Ткачук, асистента кафедри управління фінансово-економічною безпекою і проектами Юлію Швець. Диплом ІІІ ступеня вручили викладачу кафедри іноземних мов професійного спрямування Олександру Приходьку.
Також за високі індивідуальні рейтингові показники наукової діяльності нагородили фіналістів конкурсу у всіх трьох категоріях.
Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук вручив Почесні грамоти ректора за активну участь в науково-організаційній роботі Запорізького національного університету у 2014/2015 навчальному році низці науковців і співробітників нашого вишу. Також Подяки ректора за успішну наукову діяльність висловили кільком аспірантам нашого вишу.
Святкову атмосферу на заході створили виступи учасниць вокальної студії «Кантилена» Центру культури Наталії Онишкевич, Анастасії Оверченко й інших. Також вдалим доповненням свята стала тематична виставка наукових, науково-популярних і науково-методичних видань, підготовлена представниками Наукової бібліотеки.
Зокрема, на ній представили фахові видання вищого навчального закладу: «Вісник Запорізького національного університету», «Питання біоіндикації та екології», журнал «Актуальні питання біології, екології та хімії», збірник «Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету», «Юридичний науковий електронний журнал» та інші. Усіх охочих, у тому числі і молодих науковців, запросили друкувати їхні наукові розвідки в цих виданнях.

Таміла Тарасенко

Схожі новини