Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті ЗНУ вперше відбувся білінгвальний захист магістерських дипломів

На юридичному факультеті ЗНУ вперше відбувся білінгвальний захист магістерських дипломів

09.06.2015 15:56 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет Захист

9 червня на юридичному факультеті Запорізького національного університету відбувся білінгвальний захист дипломних робіт магістрів спеціальності «Правознавство». Шестеро студентів факультету виявили бажання захистити свої роботи двома мовами – українською та англійською.

До складу екзаменаційної комісії увійшли декан юридичного факультету ЗНУ, д.ю.н., професор Тетяна Коломоєць, заступник декана юридичного факультету ЗНУ з міжнародної діяльності, д. ю. н., завідувач кафедри цивільного права ЗНУ Михайло Віхляєв, к.ю.н., доцент кафедри історії та теорії держави і права ЗНУ Олександр Ганзенко, к.ю.н., доцент кафедри цивільного права ЗНУ Анна Шарая та завідувач кафедри кримінального процесу та криміналістики Інституту права ім. Володимира Сташиса Класичного приватного університету, д.ю.н., професор Віталій Лукашевич.
Прослухати захист дипломних робіт у режимі онлайн був запрошений почесний науковий співробітник Ліверпульскої школи права Кірон Рід, який цього навчального року викладав на юридичному факультеті ЗНУ курс «English Legal Skills and Introduction to Legal English Practice» та отримав посвідчення почесного професора факультету.
Окрім того, на захід завітали директор Центру інтенсивного вивчення іноземних мов ЗНУ Наталія Костенко, начальник Відділу міжнародних зв’язків і роботи з іноземними студентами ЗНУ Вікторія Вертегел, заступник декана юридичного факультету ЗНУ з виховної роботи, к.ю.н., доцент кафедри кримінального права та правосуддя ЗНУ Віктор Сабадаш та студенти юридичного факультету ЗНУ.
Під час захисту дипломних робіт студенти юридичного факультету показали високий рівень володіння англійською мовою. Вони впевнено відповідали на усі запитання Кірона Ріда, демонструючи гарну англійську вимову.
Варто зазначити, що для своїх робіт студенти обрали досить актуальні у наш час теми, здійснили ґрунтовні дослідження та показали високий рівень знань з юридичних дисциплін. Так, темою дипломної роботи Поліни Зозулі стало функціональне призначення адміністративного примусу як методу публічного адміністрування, а Михайло Швайковський зробив порівняльно-правову характеристику публічного адміністрування у сфері міграційних відносин в Україні та зарубіжних країнах. У свою чергу, Сергій Корнєєв дослідив публічне адміністрування у сфері вищої освіти України, а Юлія Шульга – роль і місце правової доктрини у регулюванні відносин публічного адміністрування.
Досить цікавими були і дослідження Ксенії Краснової на тему «Третейський суд України як суб’єкт вирішення публічно-правових спорів: модифікація організаційних і функціональних засад в умовах реформаційних процесів» та Анни Єрмолаєвої на тему «Публічне адміністративне заохочення державних службовців в Україні».
Екзаменаційна комісія та почесний науковий співробітник Ліверпульскої школи права Кірон Рід оцінили дипломні роботи студентів юридичного факультету «на відмінно» та привітали їх з успішним захистом. До того ж, студенти отримають сертифікати, котрі підтверджуватимуть, що вони захистили свої роботи двома мовами.
До вітальних слів приєднались також директор Центру інтенсивного вивчення іноземних мов ЗНУ Наталія Костенко та начальник Відділу міжнародних зв’язків і роботи з іноземними студентами ЗНУ Вікторія Вертегел. Вони зазначили, що білінгвальний захист дипломних робіт стане гарним досвідом для студентів юридичного факультету. До того ж, на їхню думку, зважаючи на високий рівень мовної та юридичної підготовки магістрантів, вони є прикладом для студентів як юридичного, так і інших факультетів нашого університету.
У свою чергу, декан юридичного факультету ЗНУ Тетяна Коломоєць зазначила, що подібний захист дипломних робіт проходив вперше на факультеті, однак його результати підтверджують високий рівень підготовки майбутніх юристів. У майбутньому ж білінгвальний захист дипломних робіт може стати традиційним на факультеті.

Олена Ярошенко

Схожі новини