Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студент ЗНУ Микола Величко гідно представив Україну на всесвітньому турнірі з кібер-спорту

Студент ЗНУ Микола Величко гідно представив Україну на всесвітньому турнірі з кібер-спорту

16.07.2015 10:18 Все Факультети Економічний Економічний факультет міжнародна діяльність перемога

Студент Запорізького національного університету Микола Величко посів 5-6 місце в знаменитому турнірі з кібер-спорту (e-sport) Gfinity Summer Masters 1, котрий 11-12 липня відбувся в Лондоні (Великобританія). Микола навчається на 3 курсі спеціальності «Фінанси і кредит» економічного факультету нашого вишу. Він –неодноразовий переможець онлайн-змагань із гри Hearthstone, однак це – перше серйозне досягнення юнака в LAN-турнірі такого рівня.

За словами Миколи Величка, він серйозно почав займатися кібер-спортом у 2014 році, незабаром після того, як перевівся із Луганського національного університету до ЗНУ. Аби потрапити до Gfinity Summer Masters 1, на який організатори – представники англійської компанії Gfinity, запросили вісім найвідоміших гравців з усього світу, Микола спершу мав пройти кваліфікаційний відбір. Для цього йому потрібно було взяти участь в онлайн-турнірі, що тривав 12 годин поспіль. Із 350 його учасників до Великобританії запросили двох найкращих гравців – NickChipper (під цими ніком хлопець бере участь у змаганнях із e-sport) та Legendaren зі Швеції. Загалом, до фіналу вийшли представники Швеції, Греції, Польщі, Великобританії, України тощо. Середній вік фіналістів становив 23 роки, тож 20-річний Микола був серед них наймолодшим.
Микола розповідає, що організатори дали переможцям 30 днів на те, аби отримати візу. Це – замалий термін, аби оформити всі необхідні документи в нашій країні, однак він впорався із цим завданням. Організатори ж оплатити всім фіналістам дорожні витрати, проживання, харчування й екскурсії.
Неабияке враження на Миколу справило проживання в готелі Челсі та екскурсія найвідомішими історичними пам’ятками Лондона. А ще добре запам’яталась доброзичлива атмосфера, яка панувала серед учасників турніру поза змаганнями: вони разом аналізували пройдені матчі, більш досвідчені гравці радили, як краще було вчинити в тій чи іншій ситуації тощо. А от під час самого турніру, коли його учасники займали місця за комп’ютерами, під уважними поглядами численних глядачів, в оточенні телекамер, їх захоплював азарт та хвилювання. Ставка в грі була досить серйозною: призовий фонд становив 10 тисяч доларів.
Hearthstone – це захоплююча карточна стратегія, яку Микола порівнює водночас із картами й шахами. До речі, саме шахам юнак приділяє багато уваги і навіть має з них 1 спортивний розряд. Напружене змагання тривало у форматі дуелі, де переможці в першій грі змагалися між собою у другому турі, так само, як і переможені. На жаль, Микола, перемігши першого разу, вдруге програв тому самому гравцю, тож за загальними результати турніру посів третє місце у своїй групі.
Як зазначає сам Микола, участь у цьому змаганні мала дуже важливі наслідки для його кар’єри у кібер-спорті: «Після завершення турніру інші учасники сказали мені, що тепер я можу вважати, що увійшов до топ-3 кращих учасників e-sport в Україні. Коли я ще навчався у школі й разом із друзями дивився трансляції турнірів із кібер-спорту, то мені перші два гравці з цього топу: Олександр Мальш (Kolento) із Донецька й Євген Шумилін (Neirea) із Полтави здавалися недосяжними «зірками». Тим більше, що Олександр зараз – найсильніший гравець у Європі. Та зараз ми – добрі знайомі, а Євген навіть допомагав мені порадами щодо оформлення візи до Лондону. Мене ще під час змагання спитали, чи мрію я пов’язати своє життя із кібер-спортом, і я однозначно відповів, що так, для мене це – справа життя. Зараз я входжу до російської команди Vega Squadron, однак мені вже після завершення турніру надійшли пропозиції від російської, української та грецької команди й я обіцяв уважно їх розглянути. У мене з’явилися нові друзі, з якими я планую підтримувати стосунки. У моїх планах – у цьому році взяти участь ще у кількох чемпіонатах із кібер-спорту в Лондоні. А ще, я сподіваюсь, що зможу згодом стати найкращим гравцем в Україні».
Як зазначив проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук, участь у Gfinity Summer Masters 1 Миколи Величка – вагоме досягнення для нашого університету. «Вперше студент Запорізького національного університету і взагалі представник Запорізької області взяв участь у такому престижному змаганні із кібер-спорту. Микола – чудовий представник молодого покоління: він прагне знайти своє достойне місце у новій реальності нашого світу, вільно володіє англійською мовою, відрізняється неабиякою мобільністю. Саме цьому ми прагнемо навчити наших студентів: певен, що вони самі, за потреби, здобудуть необхідні книжкові знання. Наше ж завдання – навчити їх бути успішними й використовувати всі умови, які перед ними відкриваються у сучасному світі. Радий, що вони користуються можливостями, які надає їм наш університет», – наголосив Геннадій Миколайович.

Таміла Тарасенко

Читайте наші новини на офіційній Facebook-сторінці

Схожі новини