Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ тривають творчі конкурси

У ЗНУ тривають творчі конкурси

28.07.2015 14:30 Все Факультети Журналістики Соціальної педагогіки та психології Фізичного виховання Творчі конкурси вступна кампанія факультет фізичного виховання факультет журналістики факультет соціальної педагогіки та психології кафедра акторської майстерності

Цього тижня добігає кінця друга сесія проведення у ЗНУ творчих конкурсів на спеціальності: «Журналістика», «Театральне мистецтво», «Спорт», «Фізичне виховання» та «Здоров’я людини». Всього свої здібності вже встигли продемонструвати близько 500 абітурієнтів. Їхні результати вже оприлюднені на сайті приймальної комісії.

Творчий конкурс майбутніх спортсменів та реабілітологів складається з таких тестових вправ, як біг на 100 м, стрибки у довжину з місця, підніс ніг до кута 90 градусів, підтягування, човниковий біг 4х9 м, піднімання тулуба в сід. За словами голови предметної комісії, доцента кафедри олімпійського та професійного спорту Світлани Караулової, юне покоління, як і у минулі роки, радує гарними результатами. Такої ж думки й екзаменатори – доцент кафедри здоров’я людини та фізичної реабілітації Тетяна Баришок та доцент кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту Юлія Коваленко. Вони підкреслюють, що відразу було помітно: до творчого конкурсу хлопці й дівчата готувалися старанно, вправи виконували технічно правильно. Крім того, вони чітко бачать себе гарними фахівцями галузі фізичної культури, спорту й реабілітації вже зараз.
Більше 200 абітурієнтів обрали своїм майбутнім фахом журналістику. Як зазначила член екзаменаційної комісії, доцент кафедри видавничої справи та редагування Наталія Тяпкіна, завдання складалися з двох рівнів. На меті першого з них було перевірити розуміння жанру. Абітурієнти писали нариси, виступи на шкільних зборах чи замітки. Що ж до другого – воно особливо не відрізнялося від шкільного твору-роздуму. В його основі мала б лежати певна життєва ситуація, відчуватися розуміння проблеми, що наближало б цей твір до журналістського тексту. Цього року теми творів зустрічалися найрізноманітніші: це і тексти про сенс життя, щастя, родину, сучасну героїку. Всі вступники впоралися із поставленими завданнями. «Найбільше зустрічалося фактичних та логічних помилок: нерозуміння теми, плутання цитат, прізвищ. Але загалом твори було читати цікаво», - резюмує Наталія Іванівна.
Вступники спеціальності «Театральне мистецтво», на яку надійшло більше півсотні заяв, мали нагоду продемонструвати свої таланти під час читання напам'ять самостійно підготовлених різножанрових літературних творів (вірш, байка, проза, монолог). Під час виконання двох підготовлених вокальних творів (акапельно та в супроводі) перевіряється наявність музичного слуху, почуття ритму. При виконанні підготовленої хореографічної композиції перевіряються фізичні дані, почуття ритму. Також абітурієнти виконують підготовлені етюди та етюди за завданням комісії. Творчі конкурси завершуються співбесідою, завданням якої є визначити рівень загальної культури, характер художньо-естетичного сприйняття, естетичних смаків та ідеалів, ціннісних орієнтирів. Під час проведення співбесіди звертається увага на громадянську та художньо-естетичну зрілість вступника, літературну та мистецьку обізнаність, поінформованість про події мистецького життя країни та за її межами. «Не осиротіла земля запорізька талантами, - розповідає про результати проведення перших турів творчих конкурсів для майбутніх театралів викладач кафедри акторської майстерності ЗНУ, заслужений артист України Віктор Гончаров, - абітурієнти показали себе непогано, є дуже цікаві претенденти на вступ до ЗНУ. Цього року ми разом із викладачем кафедри акторської майстерності, заслуженою артисткою України Надією Стадніченко набираємо новий курс, тож ці 16 студентів будуть творчим яскравими й непересічними особистостями».

Марія Канцелярист

Схожі новини