Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Психологи й волонтери допомагають військовим

Психологи й волонтери допомагають військовим

10.08.2015 15:29 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології факультет соціальної педагогіки і психології навчання тренінг АТО

На факультеті соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету провели черговий тренінг у рамках супервізійної роботи з психотерапевтом Брюсом Янгом (Каліфорнія, США) на тему: «Ефективне подолання симптомів посттравматичного стресового розладу у військових». Організаторами заходу стали представники кафедри практичної психології ЗНУ й громадської організації «Development Foundation».

Координувала проведення онлайн-зустрічі старший викладач кафедри практичної психології Запорізького національного університету Ольга Іщук. Під час заходу йшлося про особливості психологічної роботи з учасниками бойових дій. Психологи-практики й волонтери розповіли про випадки з власної практики, пов’язані зі спілкування з солдатами та їхніми сім’ями.
Основними темами, які розглянули учасники зустрічі, стали психологічні захисти бійців, відчуття безпеки та небезпеки, порушення базових потреб на війні, актуальність сенситивного досвіду в мирний та воєнний час. Також вони з’ясували, що дає змогу колишнім учасникам бойових дій почуватися «живими», обговорили почуття як табу, безмедикаментозне лікування розладів сну, локус контроль в бійців із зони АТО та багато іншого.
Варто відзначити, що відповіді пана Брюса Янга на поставлені йому запитання та його коментарі під час дискусії мають неабияке значення для спільноти українських психологів та волонтерів.
Організатори заходу подякували всім небайдужим психологам й волонтерами, які завітали на зустріч, аби підвищити свій професійний рівень. Також вони висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю із психологами-практиками і представниками громадських організацій.

Старший викладач кафедри практичної психології
Ольга Іщук

Схожі новини