Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На базі факультету соціології та управління пройшла Літня школа з громадянської освіти

На базі факультету соціології та управління пройшла Літня школа з громадянської освіти

21.08.2015 11:27 Все Факультети Соціології та управління факультет соціології та управління навчання літня школа

20-23 серпня на базі відпочинку ЗНУ на острові Хортиця відбулась перша Літня школа з громадянської освіти. Її організаторами стали представники факультету соціології та управління на чолі із доктором філософських наук Володимиром Скворцем та головою Запорізького відділення Федерації дебатів України, студенткою ФСУ Юлією Юргіною разом із громадською організацією «Нове бачення», яку очолює Олена Зима.

Серед учасників школи були учні, студенти, вчителі та викладачі з Полтави, Києва, Житомира, Розсошенців, Дніпропетровська й Запоріжжя.
До організаційного комітету Літньої школи увійшли Олена Зима, Володимир Скворець, Юлія Юргіна, Олександр Шаньгін, Людмила Давлєтова, Людмила Коваленко, Наталія Фанагей. Усі вони доклали чимало зусиль задля підготовки роботи Літньої школи із залученню ресурсів та розробці програми занять і тренінгів.
За задумом організаторів, ця школа сприяє розвитку громадянської активності, яка дуже необхідна сучасному українському суспільству. Метою проекту є впровадження в практику шкіл 5 областей Сходу України принципів та цінностей громадянської освіти, відповідно до рекомендацій Ради Європи щодо міжкультурного розуміння прав людини та громадянської освіти, здійснення обміну досвідом та найкращими практиками у галузі громадянської освіти для утвердження принципів демократії та прав людини у діяльності школи.
Крім того, одним із завдань школи було навчання її технологіям громадянської освіти. Так, одним із напрямків її діяльності стала майстерня з написання соціальних проектів, якою керував В’ячеслав Рудницький, тренер ГО «Нове бачення». За п’ять занять учні та студенти презентували аж чотири проекти, орієнтованих на такі галузі життєдіяльності, як діяльність органів місцевого самоврядування та державної влади, екологію, економіку та соціальний розвиток.
Реалізація цієї роботи стала можливою завдяки налагодженій співпраці керівництва факультету соціології та управління та громадської організації «Нове бачення» м. Дніпропетровськ за підтримки відділу освіти, преси та інформації Посольства США в Україні та громадської організації «Київський діалог».
Перспективним виявився проект щодо роботи з владою, який представила збірна команда студентів факультету соціології та управління та учнів гімназії №45 м. Запоріжжя. Суть ідеї полягає у тому, щоб проводити громадські слухання онлайн між представниками влади та громадянами міста. За словами Юлії Юргіної, керівника проекту, слухання можуть відбуватися як з приводу законопроектів, так і з актуальних проблем міста. Головне, щоб уповноважені особи враховували громадську думку і реалізовували політику, керуючись відповідними умовами.
Та не лише студенти і школярі під час зібрання змогли дізнатися щось нове, для вчителів та викладачів організатори також провели майстерні, які дозволили ознайомитися слухачам із сучасними методами громадянської освіти, її принципами та типологією. Тренінги проводили голова ГО «Нове бачення» Олена Зима, доктор філософських наук Володимир Скворець, а також тренер цієї громадської організації Людмила Коваленко.
Робота літньої школи була продуктивною не лише з точки зору вивчення проектного менеджменту. На заході також були організовані дебати, під час яких команди відстоювали свої проекти. Також під час проведення заходу було багато приємних моментів. Так, у перший вечір Юлія Юргіна влаштувала вечір української поезії. Наступного дня учасники зіграли у фан-дебати на тему: чи треба штрафувати жінок за фразу «ой, всьо»? А на третій день команди інсценували казки із висвітленням соціально-правових моментів. Кожен з учасників школі залишився задоволеним після завершення її діяльності й отримав мотивацію до подальшої роботи й натхнення.
Зі слів організаторів, проведення цієї школи має стати доброю традицією для нашого університету. Представники факультету соціології та управління прагнуть розвивати громадянську освіту не лише в Запоріжжі, а й хочуть ділитися власним досвідом у цій важливій галузі життєдіяльності з усією Україною.

Схожі новини