Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ розпочався медичний огляд першокурсників

У ЗНУ розпочався медичний огляд першокурсників

01.10.2015 14:15 Університет здоров’я студентів

1 жовтня, згідно із заздалегідь складеним графіком, студенти Економіко-правничого та торгового коледжів Запорізького національного університету почали проходити медичний огляд на базі Запорізької студентської поліклініки. З 19 жовтня настане черга пройти диспансеризацію студентам-першокурсникам усіх факультетів нашого вишу.

Оскільки в ЗНУ великого значення надають контролю за станом здоров’я наших студентів, то такі огляди для студентів першого року навчання є обов’язковими. Головне нововведення цього року полягає в тому, що у зв’язку з виключенням медичної довідки форми 0-86 із переліку необхідних для вступу до вишу документів, на цей медичний огляд студенти власноруч мають принести картки із записами про зроблені щеплення та результати останньої флюорографії.
Саме такі профілактичні медичні огляди мають велике значення для підтримання здоров’я студентів у належному стані. Тому першокурсників прохають поставитися до участі в них із великою відповідальністю. Тим більше, що участь у них не займе багато часу, адже протягом робочого дня лікарі в студентській поліклініці можуть оглянути близько 60 осіб.
Так само всіх студентів університету, не лише першокурсників, закликають не забувати регулярно проходити флюорографію. На сьогодні, коли в Україні склалася тривожна ситуація щодо помітного зростання кількості хворих на туберкульоз, вчасне проходження цієї діагностичної процедури є свідченням відповідального ставлення до здоров’я – не лише свого, але й тих, хто поруч.
За словами помічника ректора Івана Наливайка, на сьогодні 163 особи більше двох років не проходили флюорографію і ще 221 студент не має довідки про останній раз, коли проходив цю діагностику.
«Сподіваюся, що в найближчий час ситуація значно покращиться, ці студенти серйозно поставляться до попередження й відвідають флюорографічний кабінет. У майбутньому ж, певен, всі представники нашого вишу більше уваги приділятимуть стану свого здоров’я, – зазначає Іван Іванович. – Що ж до обов’язкового медичного обстеження всіх студентів першого курсу, то цього разу під час вступної кампанії медичну довідку встановленого зразка вимагали лише від абітурієнтів, які обрали для вступу факультет фізичного виховання. Це пов’язано з тим, що на них чекав творчий конкурс, під час якого треба було виконувати фізичні вправи та складати нормативи. Тому викладачі, які стежили за перебігом конкурсу, мали бути в курсі фізичного стану майбутніх студентів. Тепер ми складаємо графік для проходження диспансеризації першокурсниками, попередньо дізнавшись думки з цього приводу керівництва усі факультетів. Протягом двох тижнів, до 14 жовтня, проходитиме медичний огляд студентів коледжів, потім із 19 жовтня згідно графіку лікарі поліклініки обстежать першокурсників факультетів. Заплановано, що медичний огляд триватиме до початку листопада».
Завідувач медичного пункту для студентів ЗНУ Галина Кисельова уточнює, що флюорографію роблять лише починаючи з 15 років, тому дехто з першокурсників коледжів можуть поки що не мати на руках такої довідки, не встигши зробити її завчасно. Однак, під час медичного огляду їх направлять на цю діагностику. Тоді як іншим студентам першого курсу треба з’явитися на медогляд вже із вказаними документами: довідкою про флюорографію та про щеплення. Це має прискорити проходження медичного обстеження.

Схожі новини