Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті обговорили питання запровадження евтаназії в Україні

На юридичному факультеті обговорили питання запровадження евтаназії в Україні

01.10.2015 11:00 Юридичний факультет

30 вересня на юридичному факультеті відбулося засідання круглого столу на тему: «Евтаназія: за чи проти?» за участю кандидата юридичних наук, доцента, доцента кафедри кримінального права та правосуддя Оксани Узунової та студентів 3 курсу факультету.

Засідання круглого столу розпочалось вступною промовою викладача, яка зазначила, що у наш час досить проблемною є тема евтаназії. Нині активно ведуться дискусії з приводу легалізації чи подальшої заборони евтаназії в Україні. Ця тема є досить актуальною і спірною, бо евтаназія торкається медичних, релігійних, етичних та юридичних проблем сучасності. На сьогодні позиція українського законодавця щодо евтаназії однозначна. Відомо, що Цивільний кодекс України забороняє задоволення прохання особи про припинення життя. Аналогічне положення містять Основи законодавства України про охорону здоров’я, які забороняють медичним працівникам здійснювати евтаназію. У рамках круглого столу учасники засідання дискутували між собою щодо запровадження чи заборони евтаназії в України. Обговорення велося у формі поділу всіх зацікавлених на "два табори", які відстоювали свою позицію.
Основними аргументами, якими оперували прихильники евтаназії є наступні: людина має право на життя, а отже і право розпоряджатись ним також належить їй; евтаназія все одно існує поза законом, а спеціальний закон дозволить контролювати цей процес; безнадійно хвора людина могла б виступити в якості донора органів для пацієнтів, котрим життєво необхідною є трансплантація.
Основними аргументами супротивників її впровадження було: еутаназія суперечить медичній етиці, оскільки лікар, який погодився на її здійснення, зраджує самому собі, клятві Гіппократа, яка спрямована на захист життя і здоров’я людини; узаконення евтаназії суперечить християнському вченню; ризик зловживання серед медичного персоналу і нехтування своїм обов’язком, а також особливо небезпечна можливість діагностичної лікарської помилки.
Проведення таких заходів дає можливість на науковому рівні обговорити проблеми кримінального законодавства в Україні. Також такі зібрання сприяють засвоєнню студентами матеріалу з дисципліни «Кримінальне право України (частина Особлива)».

Юридичний факультет

Схожі новини