Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ обговорювали cоціально-психологічний портрет супротивника

У ЗНУ обговорювали cоціально-психологічний портрет супротивника

09.10.2015 12:08 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології СПП відкрита лекція з психології

8 жовтня на базі факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ відбулась відкрита лекція львівського психолога Марти Пивоваренко «Соціально-психологічний портрет супротивника», яка є власною розробкою автора. Цей захід реалізується в рамках проекту «Community Self-Help» та за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

До участі у цьому заході також долучились професорсько-викладацький склад факультету, представники волонтерських організацій міста, голова психологічної служби ЗНУ Анна Артеменко, голова психологічної служби ДСНС в Запорізькій області Володимир Олійник, старший викладач кафедри практичної психології, кандидат психологічних наук Ольга Іщук.
Основною метою проекту є передача досвіду волонтерам для зниження рівня психологічної напруги в українському суспільстві, шляхом створення спільнот взаємодопомоги, надання супроводу військовим, переселенцям, волонтерам, професійної підготовки психологів і психотерапевтів у питаннях психологічної травми та організаційного менеджменту.
Виступаючи перед студентами, Марта Пивоваренко наголосила на важливості та актуальності даної теми, особливо в умовах ситуації на Донбасі. За її словами, цю тему вона обрала для дослідження через бажання допомогти переселенцям з Донбасу, які переїхали до Львова, та інтеграції їх в соціум. За словами Марти Пивоваренко, організувати збір матеріалу і даних для дослідження їй допомогли такі організації: Волонтерська сотня, Кримська хвиля, Донеччани у Львові, «КримSOS», «Нова перспектива», Центр громадських свобод (Євромайдан SOS) та інші. Також у своїх дослідженнях вона використовувала різні тести та методики цивільного та мілітарного формату, а також свідчення очевидців, учасників подій, матеріали ЗМІ та нові дані психологічної науки.
У процесі зустрічі учасники познайомились із психологічними особливостями людей по той бік конфлікту, поняттям «ідентифікація ворога» та запобігання терактам, а також порівняльною характеристикою, хто серед мирного населення України в цілому чи населення прикордонних регіонів, зокрема, є носіями менталітету регіонів, а хто входить до категорії ризику.
Крім того, під час лекції студентам розповіли про зарубіжний та вітчизняний досвід реабілітації, найпоширеніші види психологічних розладів внаслідок участі в АТО, моделі допомоги, розуміння психологічних особливостей людей по той бік конфлікту, правила переходу від військового до мирного життя, а також про те, як впливає гіперзбудливість людей на незворотні негативні процеси в психіці людини. На думку психолога Марти Пивоваренко, шляхом вирішення психологічних проблем переселенців та воїнів, які повернулись з АТО, є гуманістичний підхід у роботі. Але процес реабілітації людей з посттравматичними розладами є довготривалою та тяжкою роботою.
В контексті цієї теми учасники зустрічі обговорили особливості менталітету українців, росіян, поняття «сепаратизм», його компоненти і соціальні групи сепаратистів.
У рамках цієї лекції відбулась дискусія відносно того, що слугує основою для формування психологічного портрету особистості, в якій взяли участь студенти факультету соціальної педагогіки та психології. Так, зокрема, студентів цікавили поняття «визначення психологічного супротивника», підходи в роботі з психодіагностики людей з посттравматичним синдромом та методи психологічної допомоги їм, мотивації жінок, які прагнуть стати воїнами.
Наприкінці зустрічі Марта Пивоваренко закликала студентів та всіх учасників зустрічі долучатись до волонтерської роботи в рамках діяльності проекту Development Foundation».
Крім того, протягом двох днів у Запорізькому національному університеті відбудеться серія безкоштовних тренінгів: «Управління Неприбутковими Організаціями (модель CANVAS)» та «Нові правила життя після АТО».

Олена Переверзєва

Схожі новини