Мандрівки Україною давно вже перетворилися на гарну традицію для представників філологічного факультету ЗНУ. Одноденна екскурсія до Києва дозволила багатьом не тільки відкрити для себе культурну спадщину столиці України, але й дізнатися багато нових фактів, пов’язаних із життям та творчістю відомих митців – Т.Г. Шевченка та М.О. Булгакова.
11 жовтня 30 студентів спеціальностей «Українська мова та література», «Російська мова та література», «Переклад (українська, російська, польська мови)», «Переклад (українська, російська, болгарська мови)» завітали до столиці нашої держави.
Організатором і натхненником поїздки стала доцент кафедри російської філології Оксана Темна, а її помічником – доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко.
За словами Оксани Валентинівни, спершу планувався візит майбутніх філологів до педагогічного музею, що діє на базі Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Та, на жаль, виявилось, що він у неділю закритий для відвідувачів. Попри це програма поїздки видалася дуже насиченою та вражала своєю різноплановістю.
Представники ЗНУ побували у Києво-Печерській лаврі, де прослухали цікаву екскурсію про історію монастиря, відвідали печери та храми. Своєрідною «родзинкою» став музей мікромініатюр Миколи Сядристого, незвичайні експонати якого справили на них велике враження, зокрема, справжня блоха, яку вдалося підкувати майстрові, та мініатюрний «Кобзар» Шевченка. Після лаври студенти відвідали меморіальний комплекс, присвячений вшануванню пам’яті жертв Голодомору, згадавши про трагічні сторінки історії України. Не обійшли увагою і місця, які нагадують про героїчні події Революції Гідності: вулицю Інститутську, Грушевського та вхід до стадіону ім. Лобановського. Запам’ятався майбутнім філологам і Літературно-меморіальний будинок-музей Тараса Шевченка, де Кобзар мешкав з весни 1846 до свого арешту — 5 квітня 1847 року й де зараз зберігаються його особисті речі.
Також учасники екскурсії на власні очі побачили такі знамениті й не раз згадані у вітчизняній літературі місця, як Софійський собор, пам’ятник Богдану Хмельницькому, Андріївський узвіз. Велике враження на запорізьких студентів справила екскурсія по меморіальному будинку-музею Михайла Булгакова. Гарними розвагами для молоді стали катання на фунікулері та відвідини Пейзажної алеї, де розміщені скульптури сучасних митців. Екскурсія подовжилась відвідуванням Михайлівського золотоверхого собору, а наприкінці подорожі Києвом наші студенти побували біля славнозвісних Золотих Воріт та помилувались пам’ятником Ярославу Мудрому.
Усі студенти-учасники поїздки щиро вражені та захоплені цією екскурсією та дуже вдячні організаторам за можливість побувати у столиці України та відвідати стільки знакових історичних і культурних пам’яток.
Філологічний факультет