Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На День абітурієнта до ЗНУ завітало понад 400 майбутніх студентів

На День абітурієнта до ЗНУ завітало понад 400 майбутніх студентів

19.10.2015 14:51 Все Факультети День відкритих дверей Приймальна комісія Вступна кампанія ЗНО Відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування

18 жовтня у Запорізькому національному університеті традиційно відбувся День абітурієнта, на котрий завітало понад 400 абітурієнтів, зацікавлених у вступі до нашого вишу. Під час заходу на майбутніх студентів очікували зустрічі із керівництвом та науково-педагогічним складом університету, знайомство з факультетами, а також вичерпна інформація щодо особливостей зовнішнього незалежного оцінювання та правил вступу до ЗНУ в 2016 році.

Студенти та викладачі усіх факультетів нашого вишу радо зустрічали абітурієнтів та їхніх батьків у холі навчального корпусу №2, де проходила реєстрація гостей. Окрім того, старшокласники мали можливість отримати інформаційні матеріали щодо особливостей та переваг навчання на різних факультетах ЗНУ. Також на них очікував приємний подарунок – побажання від студентів нашого університету.
Співробітники Центру культури ЗНУ підготували для гостей концертну програму, яка розпочалася відеороликом про усі можливості та перспективи, що відкриває перед своїми студентами наш вищий навчальний заклад, визнаний на загальноукраїнському рівні.
У свою чергу, ведучі заходу – Ліна Ващенко та Артем Левадний – зазначили, що у ЗНУ можна отримати не лише якісні знання, але й цікаво проводити дозвілля, беручи участь у різноманітних культурно-масових та спортивних заходах.
Окрім того, ведучі представили майбутнім студентам представників ректорату ЗНУ, а PR-команда вишу презентувала кожен факультет нашого університету та познайомила абітурієнтів з їх деканами.
Під час офіційної частини перший проректор ЗНУ Олександр Бондар привітав усіх присутніх у залі із тим, що вони зробили правильний вибір, завітавши до ЗНУ, адже це - потужний навчально-науковий комплекс, що об’єднує 16 факультетів, Економіко-правничий і Торговий коледжі, а також низку структурних підрозділів, що забезпечують ефективний розвиток освітянської, наукової, виховної та культурної діяльності вишу.
Великою гордістю нашого університету, за словами Олександра Григоровича, є висококваліфікований професорсько-викладацький склад ЗНУ, чиї зусилля спрямовані на забезпечення студентів якісними знаннями та професійними навичками. Окрім того, Олександр Бондар наголосив, що ЗНУ готує майбутніх фахівців за 50 спеціальностями, тож кожен присутній на заході абітурієнт може отримати у нашому університеті фах за своїми вподобаннями. Перший проректор ЗНУ висловив впевненість, що 1 вересня наступного року він зустрінеться із учасниками заходу, котрі братимуть участь у Дні знань вже у ролі першокурсників нашого вишу.
Про особливості та зміни у вимогах до ЗНО-2016 абітурієнтам та їхнім батькам розповіла завідувач Запорізького обласного науково-методичного центру моніторингових досліджень якості освіти Світлана Павлова. Так, вона зазначила, що реєстрація на участь в пробному ЗНО розпочнеться у січні 2016 року. Світлана Олегівна закликала абітурієнтів обов’язково взяти участь в ньому, оскільки це допоможе абітурієнтам бути впевненішими у своїх знаннях під час складання основної сесії ЗНО.
Такі нововведення минулої сесії ЗНО, як визначення показника мінімальних знань абітурієнтів («пороговий бал») за методом Ангоффа та можливість отримання електронних скан-копій своїх тестових робіт, на думку Світлани Олегівни, будуть збережені.
Що ж стосується дворівневих тестів з української мови та літератури і математики, то скоріш за все у 2016 році сертифікаційні роботи з цих предметів будуть лише базового рівня через низько виявлену зацікавленість абітурієнтів 2015 року у складанні тестів поглибленого рівня.
Окрім того, Світлана Олегівна детально зупинилася на питаннях, що вимагають особливої уваги від старшокласників щодо ефективного виконання ЗНО.
Про особливості вступної кампанії 2016 року учасникам Дня відкритих дверей розповів відповідальний секретар приймальної комісії ЗНУ Дамір Бікулов. Він зазначив, що Умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2016 році були затверджені наказом Міністерства освіти і науки України 15 жовтня 2015 року (№ 1085). Наразі ці документи подані на реєстрацію до Міністерства юстиції України, після чого вони вже будуть офіційно оприлюднені. Планується, що ці правила прийому на навчання будуть опубліковані на сайті ЗНУ вже 1 грудня.
Дамір Тагірович уточнив строки основних етапів вступної кампанії та запропонував при виникненні будь-яких запитань обов’язково звертатися до їхнього структурного підрозділу або ж слідкувати за інформацією про останні зміни в цьому питанні на сайті нашого вишу (www.znu.edu.ua).
До присутніх на заході звернулась також начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська. Вона запросила абітурієнтів перевірити рівень своїх знань, взявши участь у безкоштовних пробних тренінгах із зовнішнього незалежного оцінювання, які проходять кожного року в нашому університеті. Завдяки проходженню безкоштовного пробного тестування абітурієнти зможуть визначити теми, до яких треба ретельніше підготуватись. Окрім того, після тренінгів вони отримають зошити з тестовими завданнями для їх подальшого опрацювання разом із викладачами.
Завершилась урочиста частина вокальним виступом Дмитра Сєркова (факультет фізичного виховання) та Наталії Онішкевич (біологічний факультет), після чого гості університету мали можливість поспілкуватися з викладачами та студентами обраних факультетів.
Під час невимушеного спілкування старшокласники не лише познайомилися з матеріально-технічною базою університету та отримали інформацію щодо умов вступу на конкретні напрями підготовки, але й дізналися більше про студентське життя й перспективи, які відкриваються перед випускниками нашого університету.
А ось, наприклад, представники фізичного факультету ЗНУ, щоб краще продемонструвати старшокласникам студентське життя нашого університету, влаштували для абітурієнтів цікавий квест із різноманітними завданнями.
Окрім того, усі бажаючі мали можливість протягом дня завітати до Приймальної комісії і Відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ, аби отримати відповіді на конкретні запитання.
Абітурієнти залишились задоволеними інформативністю Дня відкритих дверей, а також гостинною і доброзичливою атмосферою, що панувала у нашому виші.
Так, Марія Чайка та Світлана Шайнога із Запорізької спеціалізованої школи №100 відзначили високий рівень організації заходу. Вони планують здобувати вищу освіту разом на біологічному або ж на факультеті соціальної педагогіки та психології. Завдяки Дню відкритих дверей дівчата отримали вичерпну інформацію щодо умов вступу на ці факультети, а також познайомилися зі своїми майбутніми викладачами.
Учениця Запорізької гімназії № 93 Валерія Саватеєва у майбутньому мріє допомагати людям, тому планує вступати на факультет соціальної педагогіки та психології ЗНУ. Наш університет вона обрала, тому що він є найбільш престижним у нашому місті, дівчина вважає, що саме тут вона отримає якісні знання.
У свою чергу, учень ЗОШ №17 Андрій Нікітенко зацікавився оголошенням про проведення Дня абітурієнта, розміщеним у соціальних мережах. Його батько працює у відділі боротьби з незаконним обігом наркотиків і хлопець також мріє у майбутньому працювати у подібній сфері, тому він завітав на захід, щоб дізнатися більше про навчання на юридичному факультеті ЗНУ.
А от Карина Дадика із Запорізької гімназії № 28 готується до участі у конкурсі Малої академії наук із напряму «біологія», тому регулярно відвідує біологічний факультет ЗНУ. На День абітурієнта вона вирішила завітати, щоб більше дізнатися про вступну кампанію-2016. Навчатись вона планує на біологічному факультеті, оскільки це - її улюблений предмет.

Олена Ярошенко

Схожі новини