Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представник ЗНУ відвідав штаб-квартиру НАТО

Представник ЗНУ відвідав штаб-квартиру НАТО

26.10.2015 09:10 Все Факультети Економічний Економічний факультет міжнародна діяльність

22 жовтня відбувся візит до штаб-квартири НАТО представників українського громадянського суспільства і центральних органів виконавчої влади, який був організований Центром інформації та документації НАТО в Україні. Відвідати штаб-квартиру мали можливість переможці змагання «НАТО Квест». Серед багатьох переможців конкурсу “НАТО Квест” цього року - магістр економічного факультету Запорізького національного університету Олександр Коробов. Економічний факультет під керівництвом декана, доктора економічних наук, професора Алли Череп долучився до активної участі в “НАТО Квесті” в травні поточного після презентації проекту в Запорізькому національному університеті.

Перш за все необхідно заначити, що інтерактивний конкурс “НАТО Квест” - це інформаційно-дискусійний інтернет-проект, у рамках якого молодь має можливість ознайомитись з історією розвитку цієї організації та долучитися до спільних заходів між Альянсом та нашою країною.
Необхідно нагадати, що 27 квітня у Запорізькому національному університеті відбулася презентація проекту «НАТО Квест», учасники якого мали змогу відвідати штаб-квартиру Альянсу в Брюсселі та військові бази інших країн НАТО. Для презентації проекту були залучені народний депутат України Ігор Артюшенко, радник міністра освіти і науки України Сергій Пархоменко та президент Українсько-словацького центру партнерства, автор квесту Михайло Колібабчук. Представниками від ЗНУ виступили – проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук та начальник відділу міжнародних зав’язків та роботи з іноземними студентами Вікторія Вертегел.
Візит до штаб-квартири НАТО проходив протягом двох діб з 22 по 23 жовтня, як власне у штаб-квартирі, так і в Штабі Верховного головнокомандувача об’єднаних збройних сил НАТО. Під час візиту були обговорені у формі брифінгу питання співпраці, подальші процеси кооперації та інтеграції НАТО з Україною. Окрема увага приділялась протистоянню гібридній війні та боротьбі з пропагандою.
Зокрема, учасниками були обговоренні питання з фахівцями НАТО з наступних тематик: «Поточна діяльність Альянсу» (Петр Луняк, заступник керівника Відділу по роботі з країнами партнерами та країнами-членами НАТО); «Відносини НАТО з Україною та Росією» (Флоріан Енке, відділ по роботі з Росією та Україною, Управління політичних відносин та політики безпеки); «НАТО в Інтернеті та в ефірі: Альянс у цифровому просторі» (Стів Мерінгер, керівник Відділу з комунікацій).
Відбувся і брифінг на тем: «Штаб ВГК ОЗС НАТО в Європі та Оперативне командування об’єднаних збройних сил НАТО». Також у рамках візиту відбулась зустріч групи з в.о. Глави Місії України при НАТО Єгором Божком, в ході якої увага була приділена основним заходам Альянсу на підтримку України в протистоянні збройній агресії з боку Росії, реформуванні національного сектору безпеки і оборони, збройних сил. Підводячи підсумки зустрічі, Євген Божок наголосив на наступному: «Ви - майбутнє України. І я щасливий з того, що це майбутнє бачить себе в НАТО!».
Усіма учасниками зустрічі було відзначено необхідність посилення зусиль з інформування українського суспільства з усіх аспектів співробітництва між Україною та НАТО, що набуває особливої актуальності на фоні агресивної риторики та пропаганди Кремля.

Економічний факультет