Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося комплексне об’єктове тренування з цивільного захисту

У ЗНУ відбулося комплексне об’єктове тренування з цивільного захисту

26.10.2015 15:46

Минулого тижня згідно з Планом основних заходів цивільного захисту університету, під керівництвом в.о. ректора Олександра Бондаря проведено комплексне об’єктове тренування з цивільного захисту з теми «Управління заходами захисту учасників навчально-виховного процесу і працівників у надзвичайних ситуаціях техногенного, соціального та воєнного характеру».

У тренуванні брали участь керівний склад та органи управління ЦЗ університету і структурних підрозділів, керівники евакуаційних органів та формувань ЦЗ. До практичних дій залучались: із числа рятувальних формувань управління рятувального загону на чолі з Ігорем Зіновєєвим, частина рятувальної команди від юридичного факультету на чолі з Сергієм Сергєєвим, відділення пожежогасіння, командир – Арсенян М.В., санітарні дружини від математичного факультету та факультету іноземної філології під керівництвом Наталії Кеберлє та Ольги Тупахіної, санітарні пости біологічного, економічного, математичного, юридичного факультетів і наукової бібліотеки (керівники, відповідно: Аліна Бережна, Зоя Урусова, Анастасія Кривохата, Катерина Бєлєй, Тетяна Репка), формування охорони громадського порядку від історичного та філологічного факультетів (керівники: Андрій Омельченко, Ігор Ліпкевич), евакуаційні органи ЗНУ.
Посередниками від місцевих органів управління цивільного захисту були: В'ячеслав Коротун – провідний фахівець відділу планування Головного управління ДСНС України в Запорізькій області, Олександр Шатіло – головний інспектор відділу державного нагляду та контролю Запорізького міськрайонного управління ГУ ДСНСУ в Запорізькій області та Олексій Маловічко – провідний фахівець відділу ЦЗ ЗМРУ ГУ ДСНСУ.
Комплексне об’єктове тренування було проведено в два етапи. Під час першого етапу реалізовані заходи, пов’язані з оповіщенням керівного складу ЦЗ і приведенням в готовність органів та пунктів управління.
Питання, пов’язані з переведенням системи цивільного захисту у режими функціонування «підвищеної готовності» та «особливого періоду», матеріально-технічним забезпеченням заходів цивільного захисту, розглянуті Комісією з питань надзвичайних ситуацій.
Опрацьовано порядок дій керівного складу органів управління і сил ЦЗ при переведенні цивільного захисту в підвищену готовність, проведення евакуації працівників і студентів навчальної (робочої) зміни, пов’язаної з аварією на хімічно-небезпечному об’єкті (ЗТМК).
Ефективно здійснювали управління цим процесом керівний склад біологічного, економічного, історичного, математичного, філологічного, фізичного факультетів, ЕПК, відділу кадрів, НДЧ, наукової бібліотеки, редакційно-видавничого відділу, кафедри філософії.
У цей період демонстрували свої здібності в наданні першої допомоги санітарні пости біологічного, економічного, математичного, юридичного факультетів та наукової бібліотеки, які впоралися з завданнями, що на них покладалися.
Під час другого етапу відпрацьовувалися питання організації захисту учасників навчально-виховного процесу в надзвичайних ситуаціях техногенного, соціального та воєнного характеру, переважно  практичні дії щодо локалізації та гасіння пожеж у будівлях житлового призначення, дії персоналу в разі виявлення вибухових пристроїв, отримання підозрілої кореспонденції та надходження письмових погроз; організації рятувальних та відновлювальних робіт у пошкоджених (частково зруйнованих) будівлях, надання першої допомоги потерпілим.
Під час практичних дій необхідну обстановку створювала група імітації на чолі з начальником експлуатаційно-технічного відділу Анатолієм Ілюхіним, яка на відмінно впоралася з покладеними на групу завданнями.
Чітко діяв також адміністративний персонал гуртожитків № 3 та 4, який за ввідними «пожежа» та «часткове руйнування будівель» терміново евакуювали мешканців, готували статистів потерпілих, сприяли командирам медичних, рятувальних формувань та відділення пожежогасіння.
Повчально та дохідливо провів тактико-спеціальне заняття з локалізації та гасіння умовної пожежі на базі гуртожитку № 3 начальник протипожежної служби Володимир Будко, а начальник медичної служби Наталія Позмогова та помічник начальника штабу ЦЗ з питань медичного та протихімічного захисту Євген Шкопинський - з особовим складом санітарних дружин, чим надали плідну підтримку командирам формувань Ользі Тупахіній та Наталії Кеберлє в організації надання першої медичної допомоги умовно травмованим студентам.
Заслуговує на увагу ставлення до виконання завдань за призначенням командира рятувального загону Ігоря Зіновєєва, який вперше брав участь у таких заходах у сфері ЦЗ, але показав високі організаторські здібності і відповідальне ставлення до порученої справи. Уміння поводитись з вибуховими пристроями, вибухонебезпечними предметами та діяти у разі їх виявлення демонстрували працівники спортивного корпусу та навчального корпусу № 6.
Оперативно відреагувала на зміну обстановки, організувала пошук небезпечних предметів та дії персоналу після виявлення пакета з предметом, схожим на вибуховий пристрій, комендант спортивного комплексу Анжела Барсегян.
Нажаль, Ірина Корельська, комендант навчального корпусу № 6, разом з працівником гардеробу Іриною Таранець самостійно не змогли виявити імітатор вибухонебезпечного предмета та й діяли не відповідно до інструкції.
Працівники загального відділу та наукової бібліотеки, які за посадами приймають кореспонденцію, з підозрілими поштовими відправленнями, діяли правильно, дотримуючись необхідних заходів безпеки.
Загалом керівники всіх рівнів під час відпрацювання навчальних питань приймали доцільні рішення, вміло доводили завдання підлеглим, своєчасно інформували керівництво КОТ; мета комплексного об’єктового тренування досягнута.

Трифон Гапончук,
провідний фахівець з питань цивільного захисту