Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Осіння атестація аспірантів і докторантів: підсумки і перспективи

Осіння атестація аспірантів і докторантів: підсумки і перспективи

26.10.2015 12:47 Відділ аспірантури і докторантури атестація

Минулого тижня в Запорізькому національному університеті завершилась осіння атестація аспірантів і докторантів. Протягом місяця наукові керівники, члени кафедр і рад факультетів заслуховували результати наукової діяльності понад 200 науковців.

Під час співбесід, які проводили з аспірантами і докторантами проректор з наукової роботи професор Геннадій Васильчук, завідувач відділу аспірантури і докторантури доцент Юрій Каганов, а також співробітники відділу, аналізувалося дотримання індивідуального плану роботи, готовність до розгляду у спецрадах дисертацій випускників аспірантури і докторантури.
Враховуючи імплементацію Закону України «Про вищу освіту» щодо підготовки та атестації науково-педагогічних кадрів, під час атестації особлива увага зверталась на зарубіжні публікації, статті в міжнародних наукометричних базах, мовну підготовку майбутніх дисертантів. Примітно, що переважна більшість аспірантів і докторантів 2-3 року навчання з природничих, точних та технічних спеціальностей мають у своєму доробку статті, що входять до бази Scopus.
За словами завідувача відділу аспірантури і докторантури Юрія Каганова, атестація є не тільки виявом контролю з боку адміністрації, але й важливим чинником самоаналізу для кожного аспіранта і докторанта. Окрім цього, під час атестації надавалась консультативна допомога щодо подань дисертацій до спецрад, складання додаткових кандидатських іспитів, документального забезпечення тощо.
На особливі слова вдячності заслуговують наукові керівники і консультанти, які самовіддано і професійно працюють зі своїми вихованцями.
Примітно, що цього року 9 випускників закінчили аспірантуру достроково у зв’язку із захистами дисертацій. Загалом за 10 місяців 2015 року в університеті захищено 36 кандидатських дисертацій, з них 19 – співробітниками ЗНУ, а лави докторів наук поповнили 4 науковці університету.
Атестація продемонструвала й низку проблем, зокрема, брак експериментальної бази, низький рівень включеності в міжнародні проекти і грантові програми. Підготовка аспірантів і докторантів ускладнюється недостатнім рівнем співпраці між фахівцями різних галузей, що унеможливлює міждисциплінарність багатьох досліджень. Розробка освітньо-наукових програм, що наразі розпочата в ЗНУ, ставить за мету наповнення підготовки майбутніх докторів філософії якраз міждисциплінарними курсами, методологічними дисциплінами.

Відділ аспірантури і докторантури

Схожі новини