Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Учасники студентської конференції розглянули історію розвитку та сучасний стан мовознавства у ЗНУ

Учасники студентської конференції розглянули історію розвитку та сучасний стан мовознавства у ЗНУ

26.10.2015 15:11 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет навчання конференція

26 жовтня на базі філологічного факультету Запорізького національного університету провели студентську наукову конференцію «Українське мовознавство в ЗНУ: історія та сучасність». Цією науковою подією, що згуртувала навколо себе як знаних учених нашого вишу, так і тих, хто робить перші кроки на шляху до наукової кар’єри, розпочалася традиційна низка заходів, які в нашому виші щорічно організовують до Дня української мови.

На початку конференції декан філологічного факультету, професор Тамара Хом’як привітала присутніх із наближенням важливого дня всіх філологів свята – Дня слов’янської писемності. Тамара Володимирівна нагадала, що не лише на філологічному факультеті ЗНУ, але й на інших силами викладачів-філологів, зокрема колективу кафедри українознавства, вже багато років поспіль наприкінці жовтня - на початку листопада проходить низка лінгвістичних заходів. Широке коло студентів нашого університету долучаються до мовних вікторин, конкурсів, засідань круглих столів тощо. А розпочинається святкування або ж лекцією, або ж науковим зібранням, присвяченим відомим працям видатних лінгвістів та літературознавців, чий життєвий шлях був пов’язаний із нашим вишем. Цього разу під час конференції мова йшла про життя та плідну наукову діяльність викладачів кафедри української мови від її заснування до сьогодення. За словами Тамари Хом’як, організатори заходу обрали цю тему, аби нагадати студентам, що серед їхніх наставників – багато відомих науковців-мовознавців, які зробили значний внесок у розвиток вітчизняної філологічної науки, зокрема – авторів підручників, за якими навчається не одне покоління студентів.
Конференція розпочалася оглядовим виступом Анжеліки Калюжної «Кафедра української мови: від витоків до сучасності». Студентка у своїй доповіді акцентувала вагу присутніх, що ця кафедра була заснована водночас із Запорізьким державним педагогічним інститутом у 1930 році. За час свого існування вона підготувала цілу плеяду видатних українських лінгвістів, які з гідністю витримали всі випробування, що випали на їхню долю, як і на долю інших патріотів нашої держави у ХХ сторіччі, й натхненною щоденною працею сприяли розвитку вітчизняної науки. Крім того, Анжеліка згадала про таких відомих мовознавців, які у різний час викладали у нашому ВНЗ, як Михайло Жовтобрюх, Іван Олійник, Віктор Чабаненко. У її виступі йшлося і про тих, хто наразі продовжує свою плідну діяльність на користь науці, зокрема про відомого вченого-лінгвіста, завідувача кафедри української мови Петра Білоусенка.
Також перед аудиторією виступили студентки старших курсів Анастасія Клюкіна. Юлія Пфайфер, Катерина Рула, Юлія Корнієць, Лілія Галушкіна, Антоніна Журавель, Віра Расихіна, Галина Пишна та інші. У своїх доповідях вони висвітлили основні етапи біографії та наукової роботи професора Петра Білоусенка, доцента Лариси Бойко, доцента Наталі Зубець, доцента Ірини Ільченко, старшого викладача Юлії Кравченко, доцента Оксани Меркулової, доцента Світлани Сабліної, доцента Любові Стовбур й доцента Ігоря Ліпкевича.
Крім того, у своїх виступах студентки навели спогади про цих викладачів їхніх учнів та цитати самих науковців щодо їхнього навчання та роботи в нашому виші. Також під час виступів стало зрозуміло, що багато із викладачів філологічного факультету свого часу здобули вищу освіту саме в нашому виші.
На завершення заходу професор Петро Білоусенко подякував його організаторам та учасникам, наголосивши, що студенти самостійно обирали теми своїх доповідей і готувались до них, а їхні сьогоднішні виступи – багато в чому приємні сюрпризи для викладачів. Він порадив учасникам конференції переробити тези доповідей у статті, якіпотім будуть опубліковані у фахових журналах університету. Також Петро Іванович нагадав присутнім на заході, що цього року представники професорсько-викладацького колективу вирішили не завершувати заходи, присвячені Дюн слов’янської писемності, традиційним святковим концертом. Тому на викладачів та студентів вишу чекають літературні читання: учасники конкурсів на кращі лінгвістичні казки, вірші та твори, що зараз тривають в нашому університеті, на початку листопада презентують публіці кращі твори-переможці цих літературних змагань.
Створенню академічної атмосфери зібрання сприяла тематична виставка, підготовлена співробітниками Наукової бібліотеки ЗНУ. До її експозиції увійшли праці вітчизняних лінгвістів, які свого часу працювали на кафедрі української мови з часів її заснування чи працюють тут на сьогодні. Окрема тематична експозиція була присвячена мовознавчими та літературознавчим підручникам і посібникам професора Віктора Чабаненка.

Таміла Тарасенко

Схожі новини