Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулася звітно-виборча конференція НТСАДМВ

У ЗНУ відбулася звітно-виборча конференція НТСАДМВ

30.10.2015 13:10 Наукове товариство студентів аспірантів докторантів і молодих вчених всі факультети конференція

Вчора, 30 жовтня, пройшла звітно-виборча конференція Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Запорізького національного університету за участю 69 делегатів. Її учасники заслухали звіт про діяльність спільноти за 2014-2015 рік, а також затвердили план роботи на новий навчальний рік. Крім того, під час конференції було обрано нову голову НТСАДМВ. Нею стала кандидат філологічних наук, доцент кафедри соціальних комунікацій факультету журналістики ЗНУ Кристина Пирогова.

Відкрив захід проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук, який позитивно оцінив шляхи розвитку наукових починань молоді у Запорізькому національному університеті. Геннадій Миколайович підкреслив, що останнім часом представників студентської спільноти включали в оргкомітети усіх провідних наукових заходів вишу та його факультетів. Також проректор із радістю привітав на конференції не тільки молодь, але і їхніх старших наставників – заступників деканів із наукової роботи, а також деканів. Зокрема, філологічного факультету – Тамару Хом’як, історичного – Володимира Мільчева.
Згодом присутнім представила свій звіт про роботу Товариства у минулому навчальному році його голова – Марина Пасенко. За участю НТСАДМВ пройшло близько 100 заходів за цей період. Серед них – ІХ Міжнародна науково-практична конференція «Виклики та перспективи розвитку нової економіки на світовому, державному та регіональному рівнях», Міжнародні тренінги-телемости для психологів-волонтерів, науковий батл «Хто зверху», університетський семінар-тренінг «Тайм-менеджмент: мистецтво керувати часом». Крім того, участь у «Молодій науці-2015» взяли 1235 осіб (минулого року – 1100, а наприклад, 2008-го – 148). Збірники наукових праць цієї конференції складали кілька томів. Сторінка НТСАДМВ ВКонтакті на сьогодні нараховує майже 1000 учасників, активно наповнюється інформація підрозділу й на сайті ЗНУ. Регулярно виходить у Товаристві інформаційний бюлетень «Молодий науковець».
Зі своєю програмою ознайомила учасників конференції і кандидат на посаду голови НТСАДМВ Кристина Пирогова. Свою майбутню роботу вона представила за трьома напрямами. Перший – внутрішній – включав у себе проведення тижнів грамотності (економічної, правової, медіа), поширення важливих літературних джерел, залучення обдарованої молоді до участі у діяльності Товариства. Що стосується зовнішнього напряму, то в цьому контексті йшлося про організацію міжвишівських заходів, внутрішній академічний обмін, консультативну діяльність, співпрацю із підрозділами ВНЗ, партнерство із благодійними фондами. Звичайно, важливу роль доповідач прагнула б приділяти і міжнародній діяльності: закріпленню зв’язків зі структурами відповідного рівня, партнерству із професорами різних ВНЗ світу, а також представниками бізнесу.
Після обговорення учасники конференції майже одностайно проголосували за обрання Кристини Пирогової головою НТСАДМВ Запорізького національного університету. Також присутні змогли затвердити план роботи на 2015-2016 навчальний рік, який включав у себе проведення майже 200 заходів за участю Товариства. І насамкінець увазі учасників конференції представили презентацію Координаційної ради НТСАДМВ. До неї увійшли голови факультетських товариств вишу. Тож присутні могли ознайомитися із їхніми досягненнями і напрацюваннями.
Голова Товариства біологічного факультету – Олена Папазова – з першого курсу бере активну участь у науковому житті факультету, вона – переможець конкурсу Erasmus Mundus ELECTRA, яка навчалася протягом року в Болгарії. Сім її тез було надруковано у фахових виданнях із педагогіки та імунології.
Голова Товариства економічного факультету Роман Завальнюк – срібний переможець олімпіади з регіональної економіки в номінації «оригінальність ідеї», бронзовий призер дебатного турніру та Ліги «Що? Де? Коли?». Коло його наукових інтересів: альтернативна енергетика, глобалізація.
Голова НТСА ДМВ факультету журналістики Марина Закарлюка має публікацію на тему «Специфіка рекламної комунікації агенції «PR Mafia». Коло її наукових інтересів - реклама та все, що з нею пов’язане.
Голова Товариства історичного факультету Валентина Крайник 2012 року виступила співавтором книги «Червоногригорівка – перлина козацького краю». Коло наукових інтересів – творчість та діяльність Миколи Костомарова, історіософія (зокрема, «Книги буття українського народу», історія рідного краю).
Науковий лідер математичного факультету Ірина Болєєва брала участь в університетських заходах. Коло її інтересів: теорія сплайнів та сіткові методи побудови спайнових моделей.
Голова НТСА ДМВ факультету менеджменту Тетяна Одинець має 12 публікацій, брала участь у 5 конференціях, 4-х засіданнях круглих столів. Коло наукових інтересів: дослідження проблем регіону та розробка шляхів їхнього вирішення, управління персоналом, аудит підприємства.
Голова Товариства факультету СПП Наталія Козюра брала участь в університетських конференціях та Всеукраїнському конкурсі наукових робіт, має 3 публікації. Коло наукових інтересів: особливості адаптивної поведінки молоді в сучасних умовах, економічна психологія та психологія управління.
Віталій Торба, який очолює наукову спільноту факультету фізичного виховання має 6 наукових публікацій, 4 з яких міжнародні. Брав участь у Всеукраїнській олімпіаді з реабілітації, двічі – у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт. Має дві роботи: з відновлення дії колінного суглобу після операції та з пріоритетних напрямків відновлення здоров’я жінок після радикальної мастектомії.
Голова НТСА фізичного факультету Юрій Радєв брав участь у Всеукраїнській олімпіаді з фізики. Коло його інтересів: моделювання фізичних процесів.
Катерина Щербак – голова Товариства філологічного факультету – нагороджена Почесними грамотами за першість у конкурсі творів на тему: «Мова – це наша національна ознака, в мові – наша культура, сутність нашої свідомості», срібний призер конкурсу «Кожен із нас має пишатися своєю чудовою мовою, адже вона того варта». Коло наукових інтересів: історичний розвиток мови, сучасні варіації мовних одиниць.
Голова НТСАДМВ факультету соціології та управління Руслана Діхтяренко має 5 публікацій, брала участь у програмі «Молодь для органів місцевого самоврядування». Коло інтересів: проблеми насильства в сучасному суспільстві, проблема залучення молоді до органів місцевої влади.
Науковий лідер факультету ФІФ Марина Білоброва має публікації в збірнику статей «Різдвяні читання», вона – золотий призер олімпіади з другої іноземної мови (французька). Наукові інтереси: вивчення етимології та семантики англійської мови.
Голова Товариства юридичного факультету Ольга Попова має наукові роботи з тем адміністративного, муніципального, кримінального фінансового права. Коло інтересів: питання нотаріату, актуальні проблеми освітнього процесу (впровадження нового закону «Про вищу освіту» в систему внутрішніх нормативних актів університету), імплементація європейського законодавства в українське.
На завершення слово надали проректору ЗНУ з наукової роботи Геннадію Васильчуку, який зазначив, що робота Товариства є вкрай важливою. Тож він пишається тією потужною командою, яка розвиватиме молоду науку у Запорізькому національному університеті.

Марія Канцелярист

Схожі новини