Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ науковці та волонтери обговорили шляхи психологічної підтримки українських воїнів та їхніх сімей

У ЗНУ науковці та волонтери обговорили шляхи психологічної підтримки українських воїнів та їхніх сімей

02.11.2015 10:27 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології факультет соціальної педагогіки та психології міжнародна діяльність волонтерство

30 жовтня на базі кафедри практичної психології Запорізького національного університету провели чергову онлайн-зустріч супервізійної групи з американським психотерапевтом Брюсом Янгом (Каліфорнія) та волонтерами-психологами м. Запоріжжя. Захід відбувся завдяки активній співпраці громадської організації «Development Foundation» та факультету соціальної педагогіки та психології нашого вишу. Координатором зустрічі стала представниця кафедри практичної психології Ольга Іщук.

Під час розмови учасники заходу обговорили низку проблем, пов’язаних із переходом від індивідуального до групового консультування солдат, що повернулися із зони проведення антитерористичної операції на Сході України. Також вони розглянули питання відчуттів, низької вмотивованості до психотерапевтичної роботи, почуття слабкості, участі сім’ї військових у процесі консультування та ін.
Пан Янг порекомендував учасникам групи літературу, яка стане в нагоді і психологам, і родичам військовим, зокрема «Теорія і практика групової психотерапії» Ірвінга Ялома. Також пан Брюс порадив їм при роботі використовувати таку техніку, як «Mindfulness» або українською – «усвідомленість».
Крім того, вони обговорювали питання взаємовідносин чоловіків (військових) та жінок, наприклад, вкрай розслаблений стан солдатів після повернення з зони військового конфлікту. Під час заходу відбулася дискусія щодо варіантів норми та патології даного стану. Окрім цього, багато питань було озвучено та багато відповідей отримано.
Організатори заходу висловлюють щиру вдячність за висококваліфіковану технічну підтримку Людмилі Коршуновій й дякують усім небайдужим, що приєдналися до роботи супервізійної групи, а також сподіваються на подальшу співпрацю з ними.

Ольга Іщук,
старший викладач кафедри практичної психології

Схожі новини