Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ФІФ провели 20-ий семінар для вчителів іноземних мов

Представники ФІФ провели 20-ий семінар для вчителів іноземних мов

02.11.2015 11:13 Все Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології семінар для вчителів

29 жовтня на факультеті іноземної філології відбувся ювілейний, двадцятий методичний семінар для вчителів іноземних мов за темою «Сучасні технології та методики навчання іноземних мов на перехресті культур та цивілізацій». Семінар проводився спільно з Інформаційно-аналітичним методичним центром Департаменту освіти, науки, молоді та спорту Запорізької міськради (методист Ірина Нагорнова).

108 вчителів англійської, німецької та французької мов шкіл м. Запоріжжя та Запорізького району відвідали по два практичних заняття у шести секціях (англійська, німецька та французька мови). Під час семінарів використовували технічні засоби навчання, якими зазвичай користуються викладачі факультету.
Гостям було запропоновано низку практикумів. Для вчителів англійської мови були представлені такі теми: «Актуалізація міждисциплінарних зв`язків на заняттях з англійської мови (старші класи)» (доцент, кандидат педагогічних наук Наталя Надточій); «Формування навичок письмового мовлення: написання есе (англійська мова - рівень В2)» (доцент, кандидат філологічних наук Світлана Запольських); «Конструкція «складний додаток» та її функціонування у сучасній англійській мові» (доцент, кандидат філологічних наук Оксана Шевчук); «Напрямки використання інтерактивних технологій з метою активізації іншомовної комунікативної діяльності учнів» (доцент, кандидат педагогічних наук Катерина Ружин, доцент, кандидат філологічних наук Віталій Соколов, старший викладач Тетяна Чаплінська); «Методика навчання читання з використанням інформаційно-комунікативних технологій» (викладч Анна Драч); «Прийоми формування іншомовних комунікативних навичок учнів у процесі використання інтерактивних технологій на уроках іноземної мови» (доцент, кандидат педагогічних наук Ольга Каніболоцька та доцент, кандидат філологічних наук Анна Ваніна).
Вчителі французької мови змогли ознайомитися з «Риторикою зображення» (доцент, кандидат філологічних наук Галина Морошкіна) та «Особливостями використання проектів з метою активізації іншомовної комунікативної діяльності» (стажист університету Дю Мен Клеманс Лангле).
Для вчителів німецької мови запропонували ntvb: «Гете в розмовно-побутовій німецькій мові» (старший викладач Тетяна Хайдукова) і «Семінар-презентація DLL – вчимося навчати німецької» (доцент, кандидат філологічних наук Ольга Тупахіна).
Під час перерви вчителі також ознайомилися з новітніми ресурсами бібліотеки ЗНУ (завідувач Наукової бібліотеки ЗНУ Валентина Герасимова) та у подарунок отримали наукові твори авторів факультету іноземної філології.
Під час заходу було оголошено про традиційний конкурс на кращий відгук про прочитану книгу іноземною мовою серед учнів 10-11 класів.
З метою покращення зворотнього зв’язку було проведено анкетування серед учасників. Вчителі, у числі яких було 92 відсотки випускників факультету іноземної філології, високо оцінили рівень підготовки та проведення методичного семінару-практикуму, а також висловили побажання щодо тематики наступного семінару.
Як показала практика, подібні семінари сприяють розвитку взаємодії між факультетом та школою, забезпечують перспективні зв’язки у навчанні іноземним мовам у форматі «школа – вищий навчальний заклад».

Валентина Ємельянова,
заступник декана ФІФ з профорієнтаційної роботи

Схожі новини