Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ вітає випускників аспірантури і докторантури

ЗНУ вітає випускників аспірантури і докторантури

04.11.2015 13:14 Відділ аспірантури і докторантури наука

3 листопада у Запорізькому національному університеті відбулося вручення свідоцтв про закінчення аспірантури і докторантури випускникам 2015 року. З двадцяти молодих науковців більшість поповнила лави науково-педагогічних співробітників нашого вишу.

У теплій і затишній атмосфері молодих науковців вітали проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, завідувач відділу аспірантури і докторантури Юрій Каганов, начальник науково-дослідної частини Вікторія Меняйло.
Геннадій Васильчук закликав цінувати можливості, які надала аспірантура університету, гідно і з честю здолати останні рубікони на шляху отримання омріяного наукового ступеня. Геннадій Миколайович запевнив, що ректорат університету надаватиме всіляку підтримку своїм вихованцям і у подальших наукових пошуках.
Під час заходу прозвучали вітання від імені ректора університету Миколи Фролова, який особисто опікується долею кожного аспіранта і докторанта, докладаючи зусиль для підвищення кадрового потенціалу Запорізького національного університету.
Завідувач відділу аспірантури і докторантури Юрій Каганов висловив сподівання, що в умовах, коли традиційні соціальні ліфти складно працюють, захист дисертації і здобуття наукового ступеня стане вагомою конкурентною перевагою для кожного молодого науковця.
Юрій Олегович процитував кілька порад від відомого українського історика Ярослава Грицака. Одна з них викликала особливий інтерес: «Не трактуйте надто серйозно своїх кандидатських чи докторських дисертацій. Це ще не наука – це лише перепустка у науку. Існує дотепне порівняння: дисертація – це як панщина. Той, хто хоче писати досконалі дисертації, ризикує бути вічним кріпаком. Дисертації треба якнайшвидше скінчити, щоб стати вільним, а вже тоді займатися справжньою наукою. До речі, на Заході є практика не друкувати дисертації. Там молодому дисертанту дають один-два роки т.зв. оплачуваного пост-доку, щоб він переписав свою дисертацію і зробив з неї щось пристойне – і тільки тоді подавати її до друку».
Тепло привітала випускників аспірантури і докторантури цього року начальник науково-дослідної частини нашого вишу Вікторія Меняйло, яка побажала впевнено та рішуче крокувати до своєї мети, з легкістю долати усі перешкоди на власному життєвому і професійному шляху, стати висококваліфікованими спеціалістами, гідно представляти Запорізький національний університет у вітчизняному і міжнародному науковому просторі.
Логічним вінцем заходу стало вручення свідоцтв про закінчення аспірантури і докторантури.
Молоде покоління науковців є запорукою успішного динамічного розвитку Запорізького національного університету.

Відділ аспірантури і докторантури

Схожі новини