Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Запорізький національний університет традиційно взяв участь у міжрегіональній освітній виставці «Абітурієнт-2016»

Запорізький національний університет традиційно взяв участь у міжрегіональній освітній виставці «Абітурієнт-2016»

06.11.2015 11:13 Університет виставка «Абітурієнт-2016» профорієнтаційна діяльність

5 листопада в Запоріжжі в приміщенні виставкового центру «Козак-палац» розпочала свою роботу добре знана в нашій області та за її межами виставка «Ярмарок освіти». У рамках її проведення проходять XVIІ спеціалізована виставка навчальних закладів «Абітурієнт - 2016» і VI виставка «Освіта за кордоном-2016». Усього в експо-заході беруть участь близько п’ятдесяти провідних вітчизняних та іноземних закладів вищої, технічної та бізнес-освіти, у тому числі, вже традиційно, – і Запорізький національний університет. Протягом трьох днів абітурієнти та їхні батьки зможуть ознайомитися із широким спектром освітніх послуг, які пропонують їхній увазі учасники заходу, та зробити остаточний вибір на користь найкращого для них навчального закладу.

Уже в перший день роботи виставки чимало абітурієнтів завітали сюди, аби дізнатися більше про пропозиції щодо здобуття вищої освіти від усіх вишів та коледжів Запоріжжя, а також – від ВНЗ Києва, Харкова, Дніпропетровська, Одеси, Черкас та Республіки Чехії. Наш виш представили на заході чотирма павільйонами: загальноуніверситетським, від Економіко-правничого й Торгового коледжів і від освітніх центрів ЗНУ. Усі вони користувалися чималою популярністю серед відвідувачів, завдяки своєму святковому й креативному оформленню, а також вагомій інформативній наповненості.
Майбутні вступники та їхні рідні мали можливість поспілкуватися із представниками ректорату нашого вишу: першим проректором Олександром Бондарем, проректором з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександром Гурою, проректором з наукової роботи Геннадієм Васильчуком, із керівництвом, викладачами та студентами факультетів і коледжів, зокрема з директором ЕПК Оленою Грибановою, колективом відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування на чолі з його керівником Юлією Паскевською та іншими.
Біля експозицій ЗНУ абітурієнтам розповідали про переваги навчання на різних факультетах нашого вишу. Також вступникам демонстрували відеопрезентацію, у якій йшлося про історію, сьогодення й перспективи розвитку університету. Надавали їм буклети, що містять інформацію про всі факультети та коледжі ЗНУ. Для учнів запорізьких шкіл і гімназій та їхніх батьків проводили консультації щодо особливостей навчання у нашому університеті та умов й алгоритму вступу до нього. Зокрема, їм розповідали про безкоштовні пробні тренінги із ЗНО, що традиційно проходять на базі нашого університету, за допомогою яких можна вчасно з’ясувати, на які теми абітурієнту треба звернути особливу уваги при підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання. До того ж, під час консультацій йшлося про можливості працевлаштування після здобуття вищої освіти в провідному виші Запорізької області, про міжнародну діяльність нашого університету тощо.
Крім того, увагу відвідувачів та гостей виставки привернув оригінальний маркетинговий хід, вигаданий колективом відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування: біля головного павільйону ЗНУ всі охочі могли сфотографуватися з мімами на фоні грамот, що засвідчують численні досягнення нашого вишу. При цьому учасників фотосесії зодягали в магістерські мантії та капелюхи, тож вони вже в цю мить могли відчути себе студентами найкращого Запорізького національного університету.
Абітурієнтам сподобалась організація роботи павільйонів ЗНУ, також вони відзначили корисність отриманої від викладачів та студентів інформації. Так, Денис Костянтинов із загальноосвітньої школи № 38 зазначив: «Я хочу стати юристом, тож мене засмучував той факт, що в Запоріжжі немає навчального закладу, який би спеціалізувався на підготовці виключно правників. Та коли я завітав на виставку, то біля стенду ЗНУ зустрівся з викладачами і студентами його юридичного факультету. Вони розповіли багато цікавого й корисного про свій факультет, зокрема про те, що багато його випускників стали політиками чи обіймають важливі посади в системі судочинства». Катерина Ольшанська з гімназії «Софія» з Дніпрорудного (Запорізька область) розповіла, що якраз обирає між професійним вивченням англійської мови, аби стати технічним перекладачем, та політологією: «Мені сподобалися викладачі та студенти Запорізького національного університету: вони дуже привітні й доброзичливі, цікаво розповідають не лише про навчання у виші, але й про його молодіжну науку, міжнародні програми й мовні школи, у яких беруть участь представники ЗНУ, про студентське дозвілля».
«Я вже завершив навчання у виші і тепер працюю, – зазначає Андрій Іваницький.Та моя молодша сестра – дев’ятикласниця, і зараз вона вагається, чи продовжувати навчання в загальноосвітній школі, чи вступати до коледжу. Мені сподобалося, що Економіко-правничий коледж ЗНУ надає обидві можливості, бо до нього можна вступити як після здобуття повної середньої освіти, так і після дев’ятого класу».
Кульмінацією першого дня роботи виставки стала церемонія її урочистого відкриття, в якій взяли участь високопосадовці міста й області, представники вишів та освітніх центрів Запоріжжя.
На початку відкриття присутнім на заході зачитали вітальний лист-звернення від імені першого заступника голови Запорізької обласної ради Світлани Абдурахманової. У привітанні йшлося про те, що, завдяки цій спеціалізованій виставці, в абітурієнтів міста та області є унікальна можливість ознайомитися з усім широким спектром освітніх послуг, які надають запорізькі освітні заклади I-IV рівнів акредитації. Світлана Петрівна побажала вступникам не помилитися із найважливішим у їхньому житті вибором й розважливо підійти до здобуття вищої освіти, яка стане запорукою подальшої побудови кар’єри.
Заступник директора Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Віктор Захарчук відзначив, що виставка «Ярмарок освіти» за час свого існування встигла перетворитися на дуже важливу подію для всіх освітян запорізької області. Звертаючись до абітурієнтів – гостей заходу, Віктор Миколайович наголосив, що вони – найкращі, тож заслуговують на якісну освіту, яку можуть їм забезпечити провідні ВНЗ нашого міста.
Із цією тезою цілком погодився перший проректор Запорізького національного університету Олександр Бондар. «Я певен, що ця виставка переконливо засвідчує, що запорізька освіта є більш ніж конкурентоспроможною не лише в Україні, але й на світовому рівні. Тож переконаний, що всі випускники, які завітали і ще завітають на цей захід, 1 вересня зустрінуть уже як студенти, а здобуті ними дипломи високо котуватимуться в міжнародному освітньому просторі», – наголосив Олександр Григорович.
Після цього із привітальними словами від імені колективів своїх навчальних закладів до присутніх на заході звернулися: проректор з науково-педагогічної роботи та питань перспектив розвитку Запорізького національного технічного університету Дмитро Піза, проректор з наукової діяльності Запорізького інституту економіки і інформаційних технологій Анатолій Переверзєв, проректор з науково-педагогічної роботи та допрофесійної підготовки Класичного приватного університету Дмитро Єрмоленко, проректор з науково-педагогічної роботи Запорізької державної інженерної академії Зоя Ніконова та інші почесні гості заходу. Усі вони побажали успіхів абітурієнтам у їхньому важливому виборі місця здобуття престижної вищої освіти, а також подякували організаторам заходу за високий рівень його проведення. Після символічного перерізання стрічки виставка продовжила свою роботу.
Начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська, говорячи про участь Запорізького національного університету в цьогорічній виставці, відзначила зацікавленість абітурієнтів в отриманні детальної інформації щодо особливостей вступної кампанії-2016, навчання у ВНЗ та перспектив подальшого працевлаштування. Юлія Анатоліївна висловила сповідання, що в результаті відвідування виставки старшокласники міста й області зможуть зробити вдалий вибір, надавши перевагу спеціальності, яка найбільше відповідвє їхнім нахилам і здібностям, а також, що вони відповідально поставляться до вибору вищого навчального закладу.

Таміла Тарасенко

Схожі новини