Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Федір Турченко: «Йде політична боротьба і біле називають чорним»

Федір Турченко: «Йде політична боротьба і біле називають чорним»

06.11.2015 15:02

У контексті потоків брудної неправдивої інформації, яка стосується Запорізького національного університету як провідного вищого навчального закладу області із давньою історією та бездоганною репутацією, його представники не можуть лишатися осторонь від спростування цих ганебних звинувачень. Незважаючи на той факт, що єдине пояснення появи цього інформаційного стоку – неетична політична діяльність одного з кандидатів на посаду міського голови, університетська спільнота мусить доносити громадськості правдиві факти та спростувати ці безпідставні наклепи. За експертною оцінкою ситуації ми звернулися до знаного українського історика, суспільного діяча, завідувача кафедри новітньої історії України Запорізького національного університету, професора Федора Турченка.

По-перше університету, а особисто його ректорові Миколі Фролову, закидали утиски тих студентів, які були на Майдані під час Революції Гідності 2014-2015 років. Федір Григорович відзначив, що був особисто присутній на Майдані від першого дня до останнього: «Я бачив на цьому Майдані наших студентів. Я знаю, що декого з них викликали в міліцію. Це було. Але, щоб їх примушував ректор не ходити на Майдан – це нонсенс. У мене немає таких фактів. Якби й примушував, то, звісно б, із мого боку та з боку інших представників університетської спільноти, які стояли на Майдані, була б швидка і жорстка реакція».
По-друге, провідною фігурою в брудній грі політичного опонента Фролова став, так би мовити, студент історичного факультету ЗНУ Микола Слюсар. Ось що говорить про цей піар-хід історик Федір Турченко: «Моя точка зору полягає в тому, що на такі шахрайські задуми треба реагувати тільки жорстко, а не делікатно міркувати та стояти осторонь. Уся інформація, яку надав фейковий студент, абсолютно не відповідає дійсності. Чи проведені розслідування про його виклики в СБУ, до воєнкомату? Ні. Чи є він взагалі студентом ЗНУ? Ні. Він лише подав документи до вишу, а насправді не склав академрізницю, щоб дійсно отримати статус студента ЗНУ та вступити одразу на 3 курс історичного факультету. Чи має він право готувати звернення до громади від імені спільноти ЗНУ? Ні. Очевидно, ця людина працює в команді політичного опонента ректора ЗНУ та виконує відповідні доручення».
По-третє, яким чином вищий навчальний заклад міг би зарадити призупиненню лави неправдивих інформаційних потоків? На що Федір Григорович відповів:
- Йде політична боротьба і на «біле» кажуть «чорне». Єдиний вихід – доносити громадськості правдиву інформацію. Чітко вказувати на причини цих протиправних дій, викривати так званих «моралі заторів», які долучаються до поширення в маси псевдозвинувачень. Ясно, що вказані потоки кидають тінь на репутацію нашого університету, тож ми маємо діяти рішуче. Микола Фролов – ефективний менеджер, патріот Запоріжжя. Він може управляти різними галузями діяльності краю: гуманітарними питаннями, освітою, охороною здоров’я, економікою, житловим будівництвом, утриманням житла тощо. Він чудово керує справами, які стосуються організації діяльності великих груп людей. І виходячи з його бажання здійснювати це керування в межах міста, ми повинні сприяти досягненню цієї мети. Погляньте на територію студентського містечка Запорізького національного університету. Чи не мріяли б Ви бачити втілення цієї моделі в межах усього міста Запоріжжя? Відповідь на це питання, здається, очевидна.