Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ відвідала делегація землі Саксонія-Ангальт (Німеччина)

ЗНУ відвідала делегація землі Саксонія-Ангальт (Німеччина)

06.11.2015 15:02 Офіційна делегація візит німецьких гостей

Сьогодні, 6 листопада, Запорізький національний університет відвідала почесна делегація представників землі Саксонія-Ангальт. До Запоріжжя гості завітали з метою розвитку міжрегіональної співпраці в Запорізькій області. Очолив представництво поважних гостей Державний міністр та голова Державної канцелярії землі Саксонія-Ангальт пан Райнер Робра. Учасники делегації зустрілися з керівництвом вишу та особисто з ректором ЗНУ Миколою Фроловим, який познайомив їх із територією студентського містечка, його корпусами, комп’ютерними класами, Музеєм, а також лабораторією енергозбереження ЗНУ. Гості під час офіційної зустрічі з ректором окреслили шляхи співпраці землі Саксонія-Ангальт та Запорізького національного університету в науковій та освітніх галузях.

Співорганізатором заходу виступили представники Запорізької обласної державної адміністрації, а саме – заступник начальника управління зовнішніх відносин та зовнішньоекономічної діяльності Артур Бойко. До делегації також увійшли: начальник відділу міжнародного співробітництва Державної канцелярії землі Саксонія-Ангальт Буркхард Фібер, заступник начальника відділу протоколу цієї канцелярії доктор Міхаель Шайтхауер, депутат парламенту землі Саксонія-Ангальт, фракція «Християнсько-демократичний союз» Бернд Хайнеманн, депутат парламенту землі Саксонія-Ангальт, фракція «Союз 90 – Партія Зелених» Зйерен Хербст, експерт відділу міжнародних ринків Магдебургзької торгово-промислової палати Андреас Керциг, генеральний Консул Федеративної Республіки Німеччина, почесний доктор Вольфганг Мьосінгер.
Шановних гостей під час екскурсії та знайомства із Запорізьким національним університетом також супроводжували: проректор ЗНУ з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор з адміністративно-господарської роботи Сергій Кушнір, завідувач кафедри німецької філології і перекладу Сергій Вапіров, а також завідувач кафедри прикладної математики і механіки, доктор технічних наук, професор Віктор Грищак, який є керівником «Центру співробітництва Запоріжжя-Магдебург» (Німеччина).
Ректор ЗНУ Микола Фролов розповів гостям про виш, його структуру, матеріальну базу. Микола Олександрович відзначив, що у ВНЗ навчається 12 тисяч студентів та працює 1565 викладачів. Університет є найкрупнішим у Запорізькій області. До його структури входить: 10 навчальних корпусів, 4 гуртожитки, спортивно-оздоровчий комплекс на березі Азовського моря, санаторій-профілакторій на Хортиці, лабораторно-дослідницькі приміщення. Кадровий потенціал ВНЗ – 80 докторів наук та 510 кандидатів наук. Помітний інтерес до наукових досліджень останнім часом активно виявляє молодь. Цього року в аспірантурі і докторантурі ЗНУ зафіксували рекордну кількість вступників. А якщо молодь виявляє зацікавленість до науки, це вже говорить про перспективи розвитку.
Також гостей цікавили джерела фінансування вишу. Ректор розповів, що від держави університет отримує лише 50% фонду заробітної плати, стипендіальні виплати та соціальну допомогу дітям-сиротам. Все інше – це, виключно, університетські надходження, які йдуть на оплату комунальних послуг, зміцнення бази вишу, його розвиток загалом тощо.
Члени делегації запитували про пропорції між технічними й гуманітарними дисциплінами, кількість іноземних студентів, програми академічних обмінів ЗНУ, його співпрацю із європейськими вишами, європейський вектор розвитку ВНЗ.
Ректор Микола Фролов детально розповів, як діє в ЗНУ Концепція вивчення іноземних мов, як працює Центр інтенсивного вивчення іноземних мов та Центр німецької мови (партнер Гете-інститут, м.Київ). Крім того, із членами делегації мав честь зустрітися і завідувач кафедри німецької філології і перекладу факультету іноземної філології ЗНУ Сергій Вапіров. Він окреслив шляхи співпраці факультету зі школами, де німецьку вивчають поглиблено, розповів про стажування вчених і студентів за кордоном.
Саме під час екскурсії навчальним корпусом №2 члени делегації стали свідками проведення у ЗНУ тестувань претендентів на роботу в Новій поліції Запоріжжя. Ректор звернув увагу гостей, що сучасні аудиторії оснащені новими комп’ютерами і навіть стиль оформлення інтер’єру всього корпусу є демократичним вже за своїм задумом – прозорі двері, відкритість навчального процесу.
Нарешті ключовим пунктом екскурсійної програми гостей в ЗНУ стало відвідання Центрального теплового пункту вишу у навчальному корпусі № 2, який знаходиться у приміщенні лабораторії енергозбереження. Проректор з адміністративно-господарської роботи Сергій Кушнір розповів, що саме звідси здійснюється постачання тепла і гарячої води до стумістечка. Підігрівач теплої води, який використовували раніше, залишили в лабораторії вже як експонат. Гості ознайомилися із розробленим у 2009 році ноу-хау науковців ЗНУ, яке автоматично регулює температурний режим та систему подачі води й тепла. За цими процесами можна слідкувати онлайн. У підсумку, виш скоротив споживання енергії в 5,5 разів, завдяки впровадженню цих енергоефективних технологій.
Членам делегації розповіли й про утеплення будівель ЗНУ, програми із заміни старих вікон на енергоощадні, які ВНЗ виготовляє самотужки на власній базі.
Згодом учасники зустрічі змогли обговорити шляхи співпраці землі Саксонія-Ангальт та Запорізького національного університету в науковій та освітніх галузях. Серед можливих перспектив звучали пропозиції щодо підписання партнерських угод із численними дослідницькими установами землі Саксонія-Ангальт, а також із його прровідними університетами. Ректор висловив гостям окрему подяку за надані пропозиції і запевнив їх у позитивному вирішенні зазначених завдань. Крім того, Микола Олександрович наголосив на неабиякому внеску в розвиток тісної співпраці із німецькими колегами завідувача кафедри прикладної математики і механіки, доктора технічних наук, професора Віктора Грищака, який є керівником «Центру співробітництва Запоріжжя-Магдебург» (Німеччина).
Також гості обмінялися пам’ятними подарунками і завітали до Музею ЗНУ, де змогли почути інформацію про його історію, розвиток і становлення.

Марія Канцелярист