Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті ЗНУ відзначили День української мови та писемності

На філологічному факультеті ЗНУ відзначили День української мови та писемності

10.11.2015 10:41 Все Факультети Іноземної філології Історії та міжнародних відносин Менеджменту Соціальної педагогіки та психології Соціології та управління Філологічний Філологічний факультет Факультет соціальної педагогіки та психології Факультет менеджменту Історичний факультет Факультет соціології та управління Факультет іноземної філології

Вчора, 9 листопада, на філологічному факультеті Запорізького національного університету відбулося святкування Дня української мови та писемності, а також нагородження переможців низки тематичних заходів, що тривали протягом двох тижнів у нашому виші з нагоди цього свята.

Захід відкрила декан філологічного факультету ЗНУ, професор Тамара Хом’як. Вона звернулася зі словами подяки до викладачів факультету за допомогу в організації та проведенні наукових і культурно-пізнавальних заходів, а також до студентів – за активну участь у них. Окрім того, Тамара Володимирівна подякувала представникам Наукової бібліотеки ЗНУ за організацію виставки художньої та наукової літератури «День української писемності і мови», з якою могли ознайомитися студенти та викладачі усіх факультетів нашого університету.
Згодом завідувач кафедри української мови, професор Петро Білоусенко зазначив, що святкування Дня української мови та писемності розпочалося у нашому виші студентською науковою конференцією «Українське мовознавство в ЗНУ: історія й сучасність», за результатами якої підготували збірник доповідей її учасників. Окрім того, провели низку засідань круглих столів, тематичних циклів міні-лекцій, олімпіад, презентацій книг, літературних читань, вікторин тощо. Під час проведення цих заходів, за словами Петра Івановича, вдалося відкрити нові таланти факультету. Студенти проявили творчу індивідуальність і відтак, стали переможцями різноманітних конкурсів. Тож професор привітав їх, вручив грамоти і пам’ятні подарунки.
Скажімо, під час засідання круглого столу «Мова в житті народу» (керівник – доцент кафедри української мови Лариса Бойко) студенти 4 курсу презентували свої міні-твори. Найкращими серед них стали роботи Дарини Коровки, Анни Таран, Дар’ї Кліпіліної та Вероніки Кулакової. Не менш актуальним був студентський лекторій «Українська мова: цікаві факти історії» (керівник – доцент кафедри української мови Світлана Сабліна), до якого кращу міні-лекцію підготувала студентка 3 курсу Марія Ленок. А за активну роботу у підготовці цього заходу грамоту отримала студентка 3 курсу Анна Шостак. Переможницею конкурсу міні-творів «На що мене надихає історія моєї мови?» стала студентка 3 курсу Анастасія Тишкіна. Грамотою також нагородили студентку 2 курсу Ольгу Паранько за підготовку матеріалів до прес-експресу «З історії виникнення письма».
Окрім того, на факультеті під керівництвом завідувача кафедри українознавства, доцента Ольги Стадніченко провели презентацію альманаху Всеукраїнського конкурсу молодіжної української поезії й авторської пісні «Хортицькі дзвони» ім. Марини Брацило, одним із авторів якого стала студентка 3 курсу філологічного факультету Аліна Чилій. На святі відзначили, що студенти факультету є активними учасниками літературної студії ім. Марини Брацило. Тож присутнім на заході свої вірші продекламували Аліна Чилій та студентка 5 курсу Тетяна Діденко, котрі отримали Почесні грамоти.
Нагородили також і студенток 3 курсу: Ольгу Донцову і Таїсію Живицю, які здобули дипломи Міжнародного конкурсу «Мій рідний край» (м. Львів). Не менш талановитими виявилися і першокурсники філологічного факультету. Так, Наталія Семенова і Катерина Чаюн отримали грамоти за активну участь в колоквіуму «Жанрово-стильове розмаїття української мови». Також на факультеті провели конкурс на кращий переклад «Зачарованої Десни» Олександра Довженка, з яким найкраще впоралися Олеся Похиленко та Анастасія Жигай.
Досить цікавим виявився і конкурс лінгвістичних казок, у якому перемогу здобули студенти-магістранти Анжеліка Калюжна, Віра Расихіна, Олена Пасевін. Переможцями вікторини «Ваша величносте – Граматика» стали студенти 3 курсу Альона Новосьолова, Віталіна Дудніченко, Катерина Бойко.
Викладачі кафедри українознавства філологічного факультету провели низку тематичних заходів, приурочених до свята мови та письма, і на інших факультетах нашого вишу. Так, переможцями конкурсу творчих робіт «Душа тисячоліть шукає себе в слові» (керівник – викладач Олена Шульга) стали: студент 3 курсу факультету менеджменту Орина Долгоп’ятова, студент 2 курсу факультету іноземної філології Оксана Соболь, а також студенти 2 курсу історичного факультету Марія Єфіменко і Анна Дорошенко. У конкурсі творів на тему «Мова духовний скарб народу», що проводився серед студентів факультету соціальної педагогіки та психології, перше місце посіла Евеліна Петрова, друге – Олена Карягіна, а третє – Владислав Ситник. У свою чергу, студенти факультету соціології та управління змагалися у написанні творів на тему «Батьківщину ми любимо не тому, що вона велика й славна, а тому, що вона наша» (керівник – старший викладач Ірина Процик). За рішенням конкурсного журі найкращими визнали твори першокурсників В’ячеслава Чернявського та Анни Іщенко.
Варто зазначити, що також у рамках святкування Дня української мови та писемності доценти кафедри української літератури Наталія Горбач та Олеся Слижук завітали до Запорізької гімназії №2, де провели вікторину «Слово про похід Ігорів» серед учнів 11 класу та конкурсний диктант серед дев’ятикласників.

Олена Ярошенко

Схожі новини