Вчора, 9 листопада, на філологічному факультеті Запорізького національного університету відбулося святкування Дня української мови та писемності, а також нагородження переможців низки тематичних заходів, що тривали протягом двох тижнів у нашому виші з нагоди цього свята.
Захід відкрила декан філологічного факультету ЗНУ, професор Тамара Хом’як. Вона звернулася зі словами подяки до викладачів факультету за допомогу в організації та проведенні наукових і культурно-пізнавальних заходів, а також до студентів – за активну участь у них. Окрім того, Тамара Володимирівна подякувала представникам Наукової бібліотеки ЗНУ за організацію виставки художньої та наукової літератури «День української писемності і мови», з якою могли ознайомитися студенти та викладачі усіх факультетів нашого університету.
Згодом завідувач кафедри української мови, професор Петро Білоусенко зазначив, що святкування Дня української мови та писемності розпочалося у нашому виші студентською науковою конференцією «Українське мовознавство в ЗНУ: історія й сучасність», за результатами якої підготували збірник доповідей її учасників. Окрім того, провели низку засідань круглих столів, тематичних циклів міні-лекцій, олімпіад, презентацій книг, літературних читань, вікторин тощо. Під час проведення цих заходів, за словами Петра Івановича, вдалося відкрити нові таланти факультету. Студенти проявили творчу індивідуальність і відтак, стали переможцями різноманітних конкурсів. Тож професор привітав їх, вручив грамоти і пам’ятні подарунки.
Скажімо, під час засідання круглого столу «Мова в житті народу» (керівник – доцент кафедри української мови Лариса Бойко) студенти 4 курсу презентували свої міні-твори. Найкращими серед них стали роботи Дарини Коровки, Анни Таран, Дар’ї Кліпіліної та Вероніки Кулакової. Не менш актуальним був студентський лекторій «Українська мова: цікаві факти історії» (керівник – доцент кафедри української мови Світлана Сабліна), до якого кращу міні-лекцію підготувала студентка 3 курсу Марія Ленок. А за активну роботу у підготовці цього заходу грамоту отримала студентка 3 курсу Анна Шостак. Переможницею конкурсу міні-творів «На що мене надихає історія моєї мови?» стала студентка 3 курсу Анастасія Тишкіна. Грамотою також нагородили студентку 2 курсу Ольгу Паранько за підготовку матеріалів до прес-експресу «З історії виникнення письма».
Окрім того, на факультеті під керівництвом завідувача кафедри українознавства, доцента Ольги Стадніченко провели презентацію альманаху Всеукраїнського конкурсу молодіжної української поезії й авторської пісні «Хортицькі дзвони» ім. Марини Брацило, одним із авторів якого стала студентка 3 курсу філологічного факультету Аліна Чилій. На святі відзначили, що студенти факультету є активними учасниками літературної студії ім. Марини Брацило. Тож присутнім на заході свої вірші продекламували Аліна Чилій та студентка 5 курсу Тетяна Діденко, котрі отримали Почесні грамоти.
Нагородили також і студенток 3 курсу: Ольгу Донцову і Таїсію Живицю, які здобули дипломи Міжнародного конкурсу «Мій рідний край» (м. Львів). Не менш талановитими виявилися і першокурсники філологічного факультету. Так, Наталія Семенова і Катерина Чаюн отримали грамоти за активну участь в колоквіуму «Жанрово-стильове розмаїття української мови». Також на факультеті провели конкурс на кращий переклад «Зачарованої Десни» Олександра Довженка, з яким найкраще впоралися Олеся Похиленко та Анастасія Жигай.
Досить цікавим виявився і конкурс лінгвістичних казок, у якому перемогу здобули студенти-магістранти Анжеліка Калюжна, Віра Расихіна, Олена Пасевін. Переможцями вікторини «Ваша величносте – Граматика» стали студенти 3 курсу Альона Новосьолова, Віталіна Дудніченко, Катерина Бойко.
Викладачі кафедри українознавства філологічного факультету провели низку тематичних заходів, приурочених до свята мови та письма, і на інших факультетах нашого вишу. Так, переможцями конкурсу творчих робіт «Душа тисячоліть шукає себе в слові» (керівник – викладач Олена Шульга) стали: студент 3 курсу факультету менеджменту Орина Долгоп’ятова, студент 2 курсу факультету іноземної філології Оксана Соболь, а також студенти 2 курсу історичного факультету Марія Єфіменко і Анна Дорошенко. У конкурсі творів на тему «Мова духовний скарб народу», що проводився серед студентів факультету соціальної педагогіки та психології, перше місце посіла Евеліна Петрова, друге – Олена Карягіна, а третє – Владислав Ситник. У свою чергу, студенти факультету
соціології та управління змагалися у написанні творів на тему «Батьківщину ми любимо не тому, що вона велика й славна, а тому, що вона наша» (керівник – старший викладач Ірина Процик). За рішенням конкурсного журі найкращими визнали твори першокурсників В’ячеслава Чернявського та Анни Іщенко.
Варто зазначити, що також у рамках святкування Дня української мови та писемності доценти кафедри української літератури Наталія Горбач та Олеся Слижук завітали до Запорізької гімназії №2, де провели вікторину «Слово про похід Ігорів» серед учнів 11 класу та конкурсний диктант серед дев’ятикласників.
Олена Ярошенко